09 Nisan 2017, Pazar 11:20:39

TSK 20. ATAK'ı teslim aldı

Milli imkanlarla üretilen ATAK helikopterinin 20'ncisi, Milli Savunma Bakanı Işık ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın katıldığı törenle TSK'ya teslim edildi.
  • 18 inci y.y. dan sonra Avrupa Sanayileşmesi ve Amerikanın Ford otomobilleri ile seri üretimi keşfetmesi ile üretim bantlarını hızlandırması sonrasında ürettiği ürünlerle zenginleşen batılılar, bu zenginliğin nemasımı hayat standartlarını ve gelirlerini arttırma yönünde kullandı. Müreffeh olan Avrupada iş gücü öylesine pahalı hale geldi ki, önce Avrupa işçi göçü ile ihtiyacını karşılamayı denedi. Sonucu biliyorsunuz Almanyada bu gün 6 milyon Türk vatandaşı var. Ama onlara dahi ödediği ücret maliyetli olunca, Çin, Türkiye gibi işçi maliyetleri düşük ülkelere fabrikaları taşıdılar. Hi-Tech ürün içeren Silah sanayisinin istisnası ise malzemeler kendi kontrolünde, Assembly dedikleri montaj anlaştıkları ülkenin ameleleri ile topraklarında yapılıyor olması. Bir kaç vidayı sıkma fırsatı verildi diye ürünü kendi öz malın sanmak değişik bir psikoloji. Bu hükümet malesef hep malların üzerine oynayıp prim toplaya toplaya bu güne geldi. Bizde de ne mal varmış, gördükçe şaşıp kalıyoruz.
  • #EVET
  • Silecekler bile yerli degil.
  • ....ama ama motoru yerli değilci kriptoları kahreden bir haber :) Siz çatlasınızda patlasanızda Türkiye yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu tür önemli projeleri sabote eden FETÖ cüler de ayıklandığına göre siz ancak uzaktan kılçık atarsınız böyle.

Milli imkanlarla üretilen ATAK helikopterinin 20'ncisi, Milli Savunma Bakanı Işık ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın katıldığı törenle TSK'ya teslim edildi. ATAK helikopterinin gösteri uçuşu ve atış yaptığı törende Işık, telsizle konuştuğu pilotlara, "Allah gücünüze güç katsın" diye seslendi.

Milli imkanlarla üretilen T129 ATAK helikopterinin 20'ncisi, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın katıldığı törenle Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edildi.

Konya'daki Milli Savunma Bakanlığı Atış Test ve Değerlendirme Grup Komutanlığı'nda düzenlenen tören kapsamında havalanan ATAK helikopteri, belirlenen hedefleri vurdu, pilotlar helikopterin uçuş kabiliyetini sergiledi.

Törende konuşan Milli Savunma Bakanı Işık, ATAK helikopterinin milli imkanlarla üretildiğini vurguladı. Türk mühendislerince geliştirilen silahların da helikoptere monte edildiğini belirten Işık, bundan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Silahların çok etkili olduğunu bildiren Işık, bunun tatbikatlarda da ortaya konulduğunu söyledi.

Işık daha sonra ATAK helikopteri pilotlarıyla telsizden konuştu. Başarılı atışlarından dolayı pilotları tebrik eden Bakan Işık, atışları ve gösteri uçuşunu heyecanla izlediklerini belirtti.

"Allah gücünüzü güç katsın." diyen Işık, daha sonra tören alanındaki bir ATAK helikopterini inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.TSK 20. ATAK'ı teslim aldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Tongacılar ~ 1 yıl önce
18 inci y.y. dan sonra Avrupa Sanayileşmesi ve Amerikanın Ford otomobilleri ile seri üretimi keşfetmesi ile üretim bantlarını hızlandırması sonrasında ürettiği ürünlerle zenginleşen batılılar, bu zenginliğin nemasımı hayat standartlarını ve gelirlerini arttırma yönünde kullandı. Müreffeh olan Avrupada iş gücü öylesine pahalı hale geldi ki, önce Avrupa işçi göçü ile ihtiyacını karşılamayı denedi. Sonucu biliyorsunuz Almanyada bu gün 6 milyon Türk vatandaşı var. Ama onlara dahi ödediği ücret maliyetli olunca, Çin, Türkiye gibi işçi maliyetleri düşük ülkelere fabrikaları taşıdılar. Hi-Tech ürün içeren Silah sanayisinin istisnası ise malzemeler kendi kontrolünde, Assembly dedikleri montaj anlaştıkları ülkenin ameleleri ile topraklarında yapılıyor olması. Bir kaç vidayı sıkma fırsatı verildi diye ürünü kendi öz malın sanmak değişik bir psikoloji. Bu hükümet malesef hep malların üzerine oynayıp prim toplaya toplaya bu güne geldi. Bizde de ne mal varmış, gördükçe şaşıp kalıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Canıtın ~ 1 yıl önce
#EVET

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Silecekler ~ 1 yıl önce
Silecekler bile yerli degil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turkish Power ~ 1 yıl önce
....ama ama motoru yerli değilci kriptoları kahreden bir haber :) Siz çatlasınızda patlasanızda Türkiye yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu tür önemli projeleri sabote eden FETÖ cüler de ayıklandığına göre siz ancak uzaktan kılçık atarsınız böyle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000