24 Şubat 2018, Cumartesi 09:45:37

"Transit yolcuların yeni merkezi İstanbul olabilir"

İstanbul'da 29 Ekim'de açılacak olan 3. Havalimanı Avrupa basını ve Alman havacılık sektörünün de gündeminde...
  • Havalimanı için öncelik ulaşım olmalı. Dünyanın heryerinde uzak limanlar için hızlı tren seferleri var. Istanbul zaten yeterince zor bir şehir nasıl gidil geleceğiz? Hızlı olsun diye uçak kullanıyoruz 1 saatlik uçuş işin 4 saat önce evden mi çıkacağız?
  • Hangi ucus ekipleriyle yapilacak acaba bu artis su an yetisemiyorken. alt yapi hazirlanmis mi.
  • Problem havalimani degil, codesharing ucuslar arasi baglanti suresinde ki minimum zaman, Asya dan gelen ucak sabah 5 de iniyor ogleyin 14:00 a kadar diger uzun ucus yok kim dokuz saat bekleyecek alanda, orbitz, kayak, expedia da THY ilk sirarda yok, THY de strateji hatasi var
  • Full yatırım Türk şirketlerini destekleyin

İstanbul'da 29 Ekim'de açılacak olan 3. Havalimanı Avrupa basını ve Alman havacılık sektörünün de gündeminde. Alman havacılık sitesi havalimanının Ortadoğu havalimanlarına yönelik etkisine ilişkin bir yazı kaleme aldı. Yazıda 3. Havalimanı'nın özellikle Dubai havalimanlarındaki yolcuların önemli bölümünün İstanbul'a kayacağı tespiti yapıldı.

İstanbulda 29 Ekim'de açılacak olan 3. Havalimanı'nın, hava trafiğinde yaratacağı etkiyi Avrupa havacılık sektörü de yakından takip ediyor.

İstanbul'un 3. Havalimanı'na ilişkin bir değerlendirme Alman havacılık haber sitesi Aero'dan geldi. "Şimdiden aktarmalı yolcuların önemli duraklarından olan Dubai'de Abudabi havalimanlarında endişe hissediliyor" diyen haber sitesi, bu havalimanlarını kullanan yolcuların önemli bir kısmının İstanbul'a kaymasının beklendiğini yazdı.

Haber sitesinin bu değerlendirmesi, İspanyol turizm danışmanlığı şirketi Forwardkeys'in rezervasyon trendlerini değerlendirerek yaptığı araştırmaya dayanıyor. Verilere göre, transit yolcu ve uçakların sayısının İstanbul için %21 artması bekleniyor. Dubai ve özellikle Abudabi'de ise kayıplar yaşayacak. Abudabi'deki gerilemenin %14 lere varması bekleniyor.

Bu ülkeler, İstanbul'a kıyasla 4 kat daha fazla transit yolcu ağırlıyor olsa da bu durum degişecek. Önemli transfer piyasası olan Çin, Hindistan ve Rusya'nin Arap ülkelerinden Türkiye'ye kayması bekleniyor. Bu degişimin cift haneli rakamlarda olması da beklentiler arasında.

Alman havacılık sitsinin haberinde, havalimanının taşınma sürecine de yer verildi. Haberde, taşınma işlemi, "Havayolu sirketleri ve lojistik firmalarının önünde emsaline az rastlanır cinsten bir görev" olarak niteledi. Atatürk Havalimanı, 48 saat icinde 50 km uzaklıktaki yeni yere taşınacak. Ardından Atatürk Havalimanı yolcu trafiğine kapatılacak. Özel ucaklar ve kargo ucakları alana iniş yapabilecek.

"Transit yolcuların yeni merkezi İstanbul olabilir"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Ulaşım ~ 4 ay önce
Havalimanı için öncelik ulaşım olmalı. Dünyanın heryerinde uzak limanlar için hızlı tren seferleri var. Istanbul zaten yeterince zor bir şehir nasıl gidil geleceğiz? Hızlı olsun diye uçak kullanıyoruz 1 saatlik uçuş işin 4 saat önce evden mi çıkacağız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zor ~ 4 ay önce
Hangi ucus ekipleriyle yapilacak acaba bu artis su an yetisemiyorken. alt yapi hazirlanmis mi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mba Aviator ~ 4 ay önce
Problem havalimani degil, codesharing ucuslar arasi baglanti suresinde ki minimum zaman, Asya dan gelen ucak sabah 5 de iniyor ogleyin 14:00 a kadar diger uzun ucus yok kim dokuz saat bekleyecek alanda, orbitz, kayak, expedia da THY ilk sirarda yok, THY de strateji hatasi var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türk ~ 4 ay önce
Full yatırım Türk şirketlerini destekleyin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Türk ~ 4 ay önce
Bademler şimdi de vatansever mi oldu. İyi bari ülkenin doğrularına sizlerde inanmaya başladınız. Doğru yolu buluyorsunuz. Biraz kitap okuyup biraz da sanat sevmeye başladınız mı tamamdır.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000