11 Şubat 2015, Çarşamba 15:12:59

TRANSASIA'DA 10 PİLOT AÇIĞA ALINACAK

TransAsia Havayolları'nda 10 pilotun yeterlilik sınavında başarısız olması nedeniyle açığa alınacağı bildirildi.
  • 1960larda terkedilen reaktif emniyet politikasına devam anca kaza kırım olunca aklınız başınıza gelir zaten
  • Exfo ya cevap veren arkadasim, iste bizde bunu diyoruz. Birsey olursa cok bilmis yoneticilerde senin gibi davranacak. Geri donenleri isten atacak. Sen hic işsiz kaldin mi? Eger sende pilotsan ki sanmiyorum ama uzerine %100 su bile siksalar insanlara .ok atar yine kalkarsin. Dusersen pilotaj olur, yasarsan sirketini dusunen adam. Neyse sonuc, Bu kaptanin veya fo isi degil. Bu shgm nin isi. Biz ihbar ediyoruz. Ali sabancida sirketi bir kaza ile batsin istemiyorsa bence bu sacma uygulamaya son vermeli ve bu sacmaligi yapanlari yoneticilikten alip, sirketten kovmali ki baskasida tavassut etmesin. Yada bu emniyetsizlikle 1 milyon dolar kar eder, ilk Kazada 2,5 milyar dolar zarar. Karar sizin.
  • EX-FO kardeş sen farklı bir talepte bulundunda yapmadılar ise raporlaşma diye bir şey var.Bütün koordinasyon size ait.Yapılan işlemi uygun görmüyorsanız veya talebiniz karşılanamıyorsa park yerine dönersiniz .Belli ki siz işinizi iyi yapmamışsınız.Uçuşu riske sokan sensin veya yanındaki diğer uçucu, şirket değil.
  • BENCE KAZAYI FIRSAT BİLİP, FİLODA KIL OLDUKLARINA TEMİZLİK YAPMIŞLAR,YAZIK OLMUŞ ADAMLARA. BU MESLEKTE 6 AYDA BİR YER EĞİTİMİ VE SINAV YAPILIR.SIMULATOR UÇUŞU YAPILIR.YILDA BİR KEZ DE LİNE CHECK VARDIR.KISACA HER PİLOTU YETERSİZ DİYE İŞTEN ATMAK İÇİN FIRSAT HEP VARDIR.

TransAsia Havayolları'nda 10 pilotun yeterlilik sınavında başarısız olması nedeniyle açığa alınacağı bildirildi.

Geçtiğimiz günlerde TransAsia Havayolları'na ait bir uçağın Keelung Nehri’ne düşmesinin ardından havayolu şirketi eğitimlere hız verdi. Havayolu şirketi tarafından yapılan açıklamaya göre, 10 pilotun yeterlilik sınavında başarısız olduğu ve bu pilotların açığa alınacağı kaydedildi.

Tayvan’ın başkenti Taipei’den hareket ettikten kısa bir süre sonra Keelung Nehri’ne düşen TransAsia uçağındaki 40 kişi hayatını kaybetmişti. 

TRANSASIA'DA 10 PİLOT AÇIĞA ALINACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

sms ~ 3 yıl önce
1960larda terkedilen reaktif emniyet politikasına devam anca kaza kırım olunca aklınız başınıza gelir zaten

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Exfo ya cevap veren arkadasim, iste bizde bunu diyoruz. Birsey olursa cok bilmis yoneticilerde senin gibi davranacak. Geri donenleri isten atacak. Sen hic işsiz kaldin mi? Eger sende pilotsan ki sanmiyorum ama uzerine %100 su bile siksalar insanlara .ok atar yine kalkarsin. Dusersen pilotaj olur, yasarsan sirketini dusunen adam. Neyse sonuc, Bu kaptanin veya fo isi degil. Bu shgm nin isi. Biz ihbar ediyoruz. Ali sabancida sirketi bir kaza ile batsin istemiyorsa bence bu sacma uygulamaya son vermeli ve bu sacmaligi yapanlari yoneticilikten alip, sirketten kovmali ki baskasida tavassut etmesin. Yada bu emniyetsizlikle 1 milyon dolar kar eder, ilk Kazada 2,5 milyar dolar zarar. Karar sizin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EX-FO ya ~ 3 yıl önce
EX-FO kardeş sen farklı bir talepte bulundunda yapmadılar ise raporlaşma diye bir şey var.Bütün koordinasyon size ait.Yapılan işlemi uygun görmüyorsanız veya talebiniz karşılanamıyorsa park yerine dönersiniz .Belli ki siz işinizi iyi yapmamışsınız.Uçuşu riske sokan sensin veya yanındaki diğer uçucu, şirket değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
BENCE KAZAYI FIRSAT BİLİP, FİLODA KIL OLDUKLARINA TEMİZLİK YAPMIŞLAR,YAZIK OLMUŞ ADAMLARA. BU MESLEKTE 6 AYDA BİR YER EĞİTİMİ VE SINAV YAPILIR.SIMULATOR UÇUŞU YAPILIR.YILDA BİR KEZ DE LİNE CHECK VARDIR.KISACA HER PİLOTU YETERSİZ DİYE İŞTEN ATMAK İÇİN FIRSAT HEP VARDIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000