02 Nisan 2014, Çarşamba 08:08:55

TRABZON'U 2. PİST HEYECANI SARDI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Mart Trabzon Mitingi’nde 2. pist sözü verdiği Trabzon Havalimanı için TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, girişimleri hızlandırdıklarını söyledi.
  • Trabzon'a yapilmasi gereken sey:Pistin ve taksi yolunun deniz doldurularak uzatilmasi.Bundan daha mantikli bir harcama olamaz.
  • Trabzonlular iyileştirme ve kapasite artışı isteselerdi desteklenirdi. Yada hızlı tren talepleri çok daha kabul görürdü. Bu hiç mantıklı değil.
  • Paralel pist yapacağınıza pisti bi adam akıllı düzeltin.Ortası çukur oldu pistin
  • Bildiğim kadarı ile 29 pistine inilirken var olan tepe yuzunden sadece gorsel iniş gerçekleştirilebiliyor, eğer kurtarıyorsa paralel pist yapılıp var olan pistinde taksi yolu olarak kullanılması, yeni yapılan pistin çift taraflı ils hattı oluşturulması en mantıklısıdır, ben onu kastettiklerini umuyorum

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Mart Trabzon Mitingi’nde 2. pist sözü verdiği Trabzon Havalimanı için TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, girişimleri hızlandırdıklarını söyledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hacısalihoğlu, 2013 yılı sonunda günde 60’a yakın uçağın indiği havalimanın 3.5 milyon yolcu ve yılda 10 milyon kg uluslararası kargo taşımacılığı ile ön plana çıktığını hatırlattı. Başkan M. Suat Hacısalihoğlu, Başbakan Erdoğan’ın Trabzon Havalimanı’na ilişkin mitingde yaptığı konuşmada “2003 yılında Trabzon Havalimanından 429 bin yolcu gidip geliyordu, 2013 yılı sonunda bu rakam 2.5 milyona çıktı. Biz buyuz. Trabzon Havalimanı uçak ve yolcu trafiği açısından Karadeniz’in en büyük hava limanı konumunda. Şimdi mevcut piste paralel bir pist inşa ederek havalimanını büyüteceğiz” şeklindeki sözlerle verdiğine dikkat çekti.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu, özellikle İpekyolu hattında önemli bir havalimanı olan Trabzon uluslararası lojistik yük taşımasında önemli bir merkez haline geldiğini vurgulayarak dünyanın en büyük kargo uçaklarının düzenli olarak Trabzon Havalimanı’na Afganistan’dan askeri malzeme taşıdığını belirtti. Hacısalihoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile 2014 yılında Trabzon Havalimanı’nın büyütüleceğini ve 2. pistin yapılarak bölgede güçlü bir altyapı kazanılacağını ifade etti. Trabzon Havalimanı yeni pisti proje ihalesi için 3 milyon TL ödenek konulduğunu anımsatarak 400 bin liralık ödeneğin de kullanılabilir durumda olduğunu vurguladı.

Trabzon Havaalanında yaşanmakta olan pist sorunu uzun yıllardan beri bölgeye korkulu anlar yaşattığını anımsatan Hacısalihoğlu, mevcut havaalanı pistinin uzatılması ve yeni bir pistin yapılması konusundaki bölgenin beklentisini 18 Mart 2014 tarihinde resmi yazısıyla Başbakan Erdoğan’a iletildiğini aktardı.

TRABZON'U 2. PİST HEYECANI SARDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Trabzon'a yapilmasi gereken sey:Pistin ve taksi yolunun deniz doldurularak uzatilmasi.Bundan daha mantikli bir harcama olamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Trabzonlular iyileştirme ve kapasite artışı isteselerdi desteklenirdi. Yada hızlı tren talepleri çok daha kabul görürdü. Bu hiç mantıklı değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TZX ~ 4 yıl önce
Paralel pist yapacağınıza pisti bi adam akıllı düzeltin.Ortası çukur oldu pistin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Paralel pist ~ 4 yıl önce
Bildiğim kadarı ile 29 pistine inilirken var olan tepe yuzunden sadece gorsel iniş gerçekleştirilebiliyor, eğer kurtarıyorsa paralel pist yapılıp var olan pistinde taksi yolu olarak kullanılması, yeni yapılan pistin çift taraflı ils hattı oluşturulması en mantıklısıdır, ben onu kastettiklerini umuyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000