22 Mart 2018, Perşembe 09:31:54

Trabzon'da onarım çalışmaları yapılacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Trabzon Havalimanı’nın pist, apron ve taksi yolu sahalarının onarımının yapılmasına yönelik çalışmaların başlatıldığını açıkladı.
  • Trabzonda pistin ve terminalin bizi uzun yıllar taşıyamayacağı çoktandır belli. Günlük tadilatlarla geçici makyajlarla uğraşmak sadece günü kurtarır ve işin özünde Trabzona yeni bir HAVALİMANI lazım. Trabzonaposr tesisleri her halükarda Kamulaştırılmalı. Mevcut pist seviyesine çıkmak yani 50-60 metre dolgu yapacağına kodu deniz seviyesini biraz geçecek kadar doldurup (30 metre civarı) bırakıp üst yapıyı da orada inşa etmek lazım. Ancak 50-100 sene ihtiyaca göre ihtiyaç arttıkça terminal binası uzayacak şekilde, güvenlik şartlarını tam olarak yerine getirilebilecek, raylı sistemle entegre olabilecek, kapalı otoparklı modern ve iki terminal yerineESB benzeri yani tek terminal olarak tabii. Bunu planlar ve yapar mıyız? Hayır..Sürekli Tadilatla ve 10 yılda bir yıkıp yenisini yaparak ve sürekli para harcayarak yaşamaya devam 
  • asıl yapılması gereken trabzon-rize arasına deniz doldurularak YENİ havalimanı yapmak olmalıydı bu sayede rize-artvin ViP havalimanına gereksiz yatırım olmazdı bu şekilde mevcut trabzon havalimanından tadilatla verim alınması zor gibi
  • Yapılması gereken okadar çok şey varki uçaklara yanaşmak için insanların arasından zorla geçiyoruz. Türkiyenin belkide en fazla yağış alan havalimaninda ucaklardan inen yolcular 12-13-14 nolu park pozisyonundan koşarak terminal binasına geçiyorlar haliyle operasyona katılacak herkez insanlarin arasından geçmek zorunda kalıyor körük sistemi bukadarmı zor.
  • Madem TZX için böyle yapıldı. SZF yi neden kapattılar ? Uçak seferlerini sabaha alıp , gece pist calışması yapmak cok mu zordu ?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Trabzon Havalimanı’nın pist, apron ve taksi yolu sahalarının onarımının yapılmasına yönelik çalışmaların başlatıldığını açıkladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından yapılan açıklamada, Trabzon Havalimanı’nın pist, apron ve taksi yolu sahalarının onarımının yapılmasına yönelik çalışmalar başlatıldığı bildirilerek, “Söz konusu çalışmalar kapsamında; mevcut pist, 4 cm tıraşlanacak, ardından tekrar 4 cm asfalt yeni aşınma tabakası ile kaplanacaktır. Pist Aydınlatma Sistemi, CAT II kategorisine göre yenilenecek ve bir adet 400 m2 büyüklüğünde Regülatör Binası ve 11 Pist başında İstinat duvarı yapılacaktır” denildi.

Açıklamada, çalışmaların havalimanının uçuş trafiğine kapatılmadan belli saatler arasında yapılmasının planlandığı bildirildi. Bu doğrultuda onarımların yapılacağı tarih ve saatlerin belirlenmesine ilişkin çalışmaların devam ettiği aktarıldı. 

Trabzon'da onarım çalışmaları yapılacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Hava -Civacı ~ 4 ay önce
Trabzonda pistin ve terminalin bizi uzun yıllar taşıyamayacağı çoktandır belli. Günlük tadilatlarla geçici makyajlarla uğraşmak sadece günü kurtarır ve işin özünde Trabzona yeni bir HAVALİMANI lazım. Trabzonaposr tesisleri her halükarda Kamulaştırılmalı. Mevcut pist seviyesine çıkmak yani 50-60 metre dolgu yapacağına kodu deniz seviyesini biraz geçecek kadar doldurup (30 metre civarı) bırakıp üst yapıyı da orada inşa etmek lazım. Ancak 50-100 sene ihtiyaca göre ihtiyaç arttıkça terminal binası uzayacak şekilde, güvenlik şartlarını tam olarak yerine getirilebilecek, raylı sistemle entegre olabilecek, kapalı otoparklı modern ve iki terminal yerineESB benzeri yani tek terminal olarak tabii. Bunu planlar ve yapar mıyız? Hayır..Sürekli Tadilatla ve 10 yılda bir yıkıp yenisini yaparak ve sürekli para harcayarak yaşamaya devam 

Yanıtla

Kalan karakter 1000
salih kaptan ~ 4 ay önce
Çok doğru yorum.
Yeni havalimanı ~ 4 ay önce
asıl yapılması gereken trabzon-rize arasına deniz doldurularak YENİ havalimanı yapmak olmalıydı bu sayede rize-artvin ViP havalimanına gereksiz yatırım olmazdı bu şekilde mevcut trabzon havalimanından tadilatla verim alınması zor gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tzx ~ 4 ay önce
Yapılması gereken okadar çok şey varki uçaklara yanaşmak için insanların arasından zorla geçiyoruz. Türkiyenin belkide en fazla yağış alan havalimaninda ucaklardan inen yolcular 12-13-14 nolu park pozisyonundan koşarak terminal binasına geçiyorlar haliyle operasyona katılacak herkez insanlarin arasından geçmek zorunda kalıyor körük sistemi bukadarmı zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arap Faik ~ 4 ay önce
Madem TZX için böyle yapıldı. SZF yi neden kapattılar ? Uçak seferlerini sabaha alıp , gece pist calışması yapmak cok mu zordu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000