17 Mayıs 2017, Çarşamba 16:15:36

Trabzon Havalimanı şaha kalktı!

Doğu Karadeniz Bölgesi'ne Trabzon Havalimanı'ndan geliş ve gidiş yapan yabancı yolcu sayısında, geçen yıla oranla yüzde 114'lük artış oldu.
  • Doğu Karadenizde üç havalimanı var üçü de deniz sahilinde, aynı bölgede beş on km sahile uzak içerde sisten etkilenmeyecek bir tane yedek havalimanı olmalı, bahar aylarında malum Karadeniz iklimi sis nedeni ile uçuşlar sekteye uğruyor
  • Yabancı yolcu değil Arap!
  • O güzelim yerlerin de kaderi Akdeniz-Ege kıyıları gibi olacak. Plansız yapılaşma bir kaç yıl içinde oraları betona döndürecek. Sonuç: bakınız Bodurm, Marmaris, Kuşadası. Yazık...
  • Araplar oraları da rezil etmeden, bence bu işi durdurmanın yolunu bulun. Her yer imara açıldı. Yakında beton yığını bir trabzon göreceğiz.

Trabzon Havalimanından 2017'nin 4 aylık döneminde geçen yılın aynı dönemine göre gelen yabancı yolcu sayısında yüzde 114'lük artış yaşandı.

İç ve dış hatlar olmak üzere yılda 3,5 milyon yolcu kapasitesine sahip Trabzon Havalimanı'na, 14 büyük gövdeli uçak aynı anda park edebiliyor.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünün istatistiklerine göre, Trabzon Havalimanı'nda 2016'nın ocak ve nisan ayları arasında yapılan 7 bin 870 uçak seferi, bu yılın aynı döneminde yüzde 5'lik artışla 8 bin 166'ya yükseldi.

Yolcu ve yük taşımacılığında artış

Özellikle her yıl artan bir oranda Arap turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Doğu Karadeniz ve Trabzon, havayolunu kullanan yolcu sayısını da arttırıyor.

Geçtiğimiz yılın ilk dört ayına göre kente gelen 8 bin 150 yabancı yolcu sayısı ise yüzde 114'lük artışla 17 bin 411'e yükselerek rekora imza attı.

Trabzon Havalimanı'nı 2016'nın 4 aylık döneminde 1 milyon 68 bin 623 yolcunun kullanırken, bu yıl içerisinde ise 1 milyon 121 bin 730 kişi tercih etti.

Yolcu sayısında gözle görülür bir yükseliş gösteren Trabzon Havalimanı'nda, ticari uçak trafiği ile yük taşımacılığı da artış gösterdi. Dış hatlarda yapılan ticari uçak seferi geçen yılın aynı döneminde 83 olarak tamamlanırken, bu yıl ise 128 olarak gerçekleşti.

Yine geçen yıl dış hatlarda bagaj, kargo ve postalardan oluşan 189 ton yük taşımacılığı, yüzde 108'lik yükselişle 393 ton olarak tamamlandı. 

Trabzon Havalimanı şaha kalktı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

İpek ~ 1 yıl önce
Doğu Karadenizde üç havalimanı var üçü de deniz sahilinde, aynı bölgede beş on km sahile uzak içerde sisten etkilenmeyecek bir tane yedek havalimanı olmalı, bahar aylarında malum Karadeniz iklimi sis nedeni ile uçuşlar sekteye uğruyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yabancı ~ 1 yıl önce
Yabancı yolcu değil Arap!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
facst ~ 1 yıl önce
neden ırkçılık yapıyorsun ? sonuçta yabancı değilmi ? arapların bir dünya parası var londrada yiyeceklerini burada yesinler.avrupaya yapacağı yatırımı buraya yapsın bırakında paralarını burada harcansınlar
yazık ~ 1 yıl önce
O güzelim yerlerin de kaderi Akdeniz-Ege kıyıları gibi olacak. Plansız yapılaşma bir kaç yıl içinde oraları betona döndürecek. Sonuç: bakınız Bodurm, Marmaris, Kuşadası. Yazık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arap ~ 1 yıl önce
Araplar oraları da rezil etmeden, bence bu işi durdurmanın yolunu bulun. Her yer imara açıldı. Yakında beton yığını bir trabzon göreceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adaletterazisi ~ 1 yıl önce
Rezil kirali sensin

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000