26 Mayıs 2017, Cuma 10:20:37

"Tipten Bağımsız Ücret Skalası'nda yeni gelişme

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) tarafından geçtiğimiz dönemlerde Türk Hava Yolları (THY) yönetimine sunulan "Tipten Bağımsız Ücret Skalası" çalışmasıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Türk Hava Yolları, Hava-İş'in teklifine dün yanıt verdi.
  • Ortadoğuda ve Avrupada 737 kaptanı arayan firmalar çoğaldı emailler gelmeye başladı.İnsan gibi yaşamak ailemi daha çok görmek için bende kaçıyorum inşallah bu şirketin 737 cehenneminden...
  • Maalesef eksik talep olmuş. 1. Bacak Parası var mı? 2. Gece uçuş çarpanı var mı? 3. CN ve TRI ların durumunda düzeltme var mı? SON olarak sizce şirket sizi takar mı? Ekip Planlama dan müsade aldınız mı? Ve bu SON da yönetime şirketten ayrılanların ve ayrılacakların farkındamısınız? Hadi pamuk eller cebe ve adaletsizlikleri acele düzeltin yoksa işiniz zor.
  • FO arkadasların aglamalarına bakılırsa baya bir magdurlar galiba.SxS'e gelin arkadaslar,baya bir FO ihtiyacı var,hem de pilot muamelesi falan görürsünüz.Once assessmenti geçmeniz lazım ama!
  • Sendika sarı da calisanlar kapkara, şurada bu yorumlari yazanlar yuzyuze baktiğimiz insanlarsa sendikanın yapacağı bir şey yok. 737 ci gidip uçuş işletmeye çatır çatır konuşamıyor 320 ye sallıyor sanki 320 fo su Afrika'ya gönderiyor adamı, km kaptana şöför beriki ona garson diyor aşağılamak için, uçucu ekip zaten haram para alıyor uçmayana göre, sizden ne meslektaş olur ne adam, o koridorda en iyinize bir günaydın yok, ucaktan ayrılış da ayrı yapılsın. Buraya zehir zemberek laf yazanlar uçakta kaptanım amirim, ne yüzsüz insanlarsınız, utanıyorum sizinle aynı ortamda çalışmaktan

Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) tarafından geçtiğimiz dönemlerde Türk Hava Yolları (THY) yönetimine sunulan "Tipten Bağımsız Ücret Skalası" çalışmasıyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Türk Hava Yolları, Hava-İş'in teklifine dün yanıt verdi. 

Türk Hava Yolları'nın teklifine karşılık Hava-İş de ilave maddeler sundu.

İşte Hava-İş tarafından yapılan konuya ilişkin o açıklama:

"Tipten bağımsız ücret skalası çalışması, THY tarafından sendikamıza ulaştırılmış olup, sendikamızca memnuniyetle karşılanan bu çalışmaya ilaveten aşağıdaki teklifler yapılmıştır.

C kategorisi meydanlara gerçekleştirilen uçuşlarda ilave ücret ödenmesi

Sağlık açısından risk taşıyan meydanlara ayrı mesai ücreti ödenmesi

2 saatin altında yapılan kısa uçuşların, kademeli olarak farklı birim saat kat sayılarla çarpılması

Emeklilik hakkı kazanmış personelin yeniden değerlendirilmesi

Nominated (CN) kaptanlara ek ücret ödenmesi

Tipten bağımsız ücret çalışması, sendikamızın geçtiğimiz yıllarda THY A.O. yönetimine iletmiş olduğu tekliflerden birisi olup, şu ana kadar bu teklifimize karşılık konuyla ilgili hiçbir resmi teklif ve müracaatta bulunulmamıştı. Bu konuda özellikle kokpit personeline, THY’nin bazı yöneticilerince, katıldıkları toplantılarda; sendikamıza teklif ilettiğini, ancak sendika tarafından kabul edilmediği için trenin kaçırıldığı yönünde yapılan beyanlar tamamen gerçek dışıdır.

THY A.O. ilk defa resmi teklifini 25 Mayıs 2017 tarihinde tarafımıza iletmiştir. Bu konudaki aksi beyanlar tamamen asılsızdır.

Konuyla ilgili gelişmeleri, siz değerli üyelerimizle önümüzdeki günlerde paylaşacağız.

HAVA-İŞ YÖNETİM KURULU"

"Tipten Bağımsız Ücret Skalası'nda yeni gelişme

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (122)

737 cehennemi ~ 1 yıl önce
Ortadoğuda ve Avrupada 737 kaptanı arayan firmalar çoğaldı emailler gelmeye başladı.İnsan gibi yaşamak ailemi daha çok görmek için bende kaçıyorum inşallah bu şirketin 737 cehenneminden...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan ~ 1 yıl önce
Maalesef eksik talep olmuş. 1. Bacak Parası var mı? 2. Gece uçuş çarpanı var mı? 3. CN ve TRI ların durumunda düzeltme var mı? SON olarak sizce şirket sizi takar mı? Ekip Planlama dan müsade aldınız mı? Ve bu SON da yönetime şirketten ayrılanların ve ayrılacakların farkındamısınız? Hadi pamuk eller cebe ve adaletsizlikleri acele düzeltin yoksa işiniz zor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Moby ~ 1 yıl önce
FO arkadasların aglamalarına bakılırsa baya bir magdurlar galiba.SxS'e gelin arkadaslar,baya bir FO ihtiyacı var,hem de pilot muamelesi falan görürsünüz.Once assessmenti geçmeniz lazım ama!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sendika ~ 1 yıl önce
Sendika sarı da calisanlar kapkara, şurada bu yorumlari yazanlar yuzyuze baktiğimiz insanlarsa sendikanın yapacağı bir şey yok. 737 ci gidip uçuş işletmeye çatır çatır konuşamıyor 320 ye sallıyor sanki 320 fo su Afrika'ya gönderiyor adamı, km kaptana şöför beriki ona garson diyor aşağılamak için, uçucu ekip zaten haram para alıyor uçmayana göre, sizden ne meslektaş olur ne adam, o koridorda en iyinize bir günaydın yok, ucaktan ayrılış da ayrı yapılsın. Buraya zehir zemberek laf yazanlar uçakta kaptanım amirim, ne yüzsüz insanlarsınız, utanıyorum sizinle aynı ortamda çalışmaktan

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000