20 Temmuz 2017, Perşembe 11:08:13

THY'ye Siirt talebi

Vali Atik’in Başkanlığında Siirt Heyeti, uçak seferleri için İstanbul’a çıkarma yaptı. Vali Atik, Uçak seferleri konusunda ısrarcı olduklarını söyledi.
  • siirte uçak yoksa, kusura bakmayın benden artık size oy yok
  • "siirte uçsa ne uçmasa ne" yaklaşımı her ne kadar yanlış olsa da, detaylarını pek anlamadığım kaptan arkadaşın açıklamasına göre zor gözüküyor. thy ya kendisi ya da anadolu jet'i buraya uçuracak bir formül üretmeli. bayrak taşıyıcı dediğin her meydana uçar, daily şart değil mutlaka uçmalı.
  • THY şayet Embraer ya da Bombardier tarzı regional jet alırsa o zaman neden uçulmasın.Başka türlü inmez demiyorum ama o meydana gitmeyen, arka rüzgar 5-8 knot ile prosedür gereği sadede 24 e visual alçalmayan, 2000 metre uzunluğu 30 metre genişliği bilmeyenler buradan sadece bol keseden sallar. Siirtin Taf-Metarı gel hava açık der! gidersin limitlerdesindir. Divert etsen uçakta asker var karayoluyla nasıl gidecek etmesen inişte zorlanacaksın rüzgarla vs vs. Emniyeti elden bırakmazsın ama zor operasyondur. Meydan category C...Ne diyeyim Airbus Boeing bilmem ama o meydandan MTOW u 50000 kg dan fazla jet zor kalkar. Kalksa da OEI şartlarını karşılamaz çünkü kalkışı 06 dan yapacak ve kalkışta karşıda direk tepe var. Neyini anlatayım değerli havacılar yapılsaydı bugüne kadar çoktan yapılırdı.Saygılarımla...
  • 319 bu işi görür, haftada 5 defa İST.

Vali Atik’in Başkanlığında Siirt Heyeti, uçak seferleri için İstanbul’a çıkarma yaptı. Vali Atik, Uçak seferleri konusunda ısrarcı olduklarını söyledi.

Borajet Hava Yolları’nın uçuşlarını durdurması sonrasında iptal edilen tarifeli uçak seferlerinin yeniden başlatılması amacıyla Siirt Valisi Ali Fuat Atik başkanlığındaki Siirt heyeti, Türk Hava Yolları Genel Merkezi’ ziyaret etti.

Siirt’te tarifeli uçak seferlerinin başlatılabilmesi için çabalar devam ediyor. Vali Atik bu amaçla Türk Hava Yolları uçuş işletmeden sorumlu genel müdürü yardımcısı Levent Yılmaz’la bir araya geldi.

Siirt halkı olarak hava seferlerinin yapılmasını istediklerini ve kendilerinin bunların temsilcisi olarak burada bulunduklarını belirterek, bu konuda kendilerine destek verilmesini istedi.

Hava seferlerinin olmaması Siirt’i olumsuz yönde etkilediğini ve yatırımcılar üzerinde de olumsuz bir algı yarattığını belirten Vali Atik, bu konuda ısrarcı olacaklarını ve il olarak bu konuda her türlü katkıyı yapacaklarını söyledi.

Levent Yılmaz da şirket olarak Siirt’e seferlerin başlatılması için çalışma içerisinde olduklarını belirterek, olaya ticari olarak bakmadıklarını söyledi.

Yılmaz, araştırma çalışmalarının olumlu sonuçlanmasını umduklarını, bunun sonuçlanması ile ifade ederek, seferlerin başlatılması için uçak temin edilebileceğini ifade etti.

Konu ile ilgili ayrıntılı  açıklama, Vali Atik tarafından Siirt dönüşünde yapılacak.

THY'ye Siirt talebi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

ali ~ 11 ay önce
siirte uçak yoksa, kusura bakmayın benden artık size oy yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sxz ~ 1 yıl önce
"siirte uçsa ne uçmasa ne" yaklaşımı her ne kadar yanlış olsa da, detaylarını pek anlamadığım kaptan arkadaşın açıklamasına göre zor gözüküyor. thy ya kendisi ya da anadolu jet'i buraya uçuracak bir formül üretmeli. bayrak taşıyıcı dediğin her meydana uçar, daily şart değil mutlaka uçmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
E190 ~ 1 yıl önce
THY şayet Embraer ya da Bombardier tarzı regional jet alırsa o zaman neden uçulmasın.Başka türlü inmez demiyorum ama o meydana gitmeyen, arka rüzgar 5-8 knot ile prosedür gereği sadede 24 e visual alçalmayan, 2000 metre uzunluğu 30 metre genişliği bilmeyenler buradan sadece bol keseden sallar. Siirtin Taf-Metarı gel hava açık der! gidersin limitlerdesindir. Divert etsen uçakta asker var karayoluyla nasıl gidecek etmesen inişte zorlanacaksın rüzgarla vs vs. Emniyeti elden bırakmazsın ama zor operasyondur. Meydan category C...Ne diyeyim Airbus Boeing bilmem ama o meydandan MTOW u 50000 kg dan fazla jet zor kalkar. Kalksa da OEI şartlarını karşılamaz çünkü kalkışı 06 dan yapacak ve kalkışta karşıda direk tepe var. Neyini anlatayım değerli havacılar yapılsaydı bugüne kadar çoktan yapılırdı.Saygılarımla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ERAY CAN ~ 1 yıl önce
ARKADAŞ BIRAK HİKAYE ANLATMAYI DA TÜRKÇE KONUŞ AMA BERRAK OLSUN. BEN DİYORUM ÇANAKKALE BOĞAZI, SEN DİYORSUN AĞZI...
SİİRT FISTIĞI ~ 1 yıl önce
319 bu işi görür, haftada 5 defa İST.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000