02 Şubat 2011, Çarşamba 12:08:27

THY’YE KANADA HATTINDA RAKİP GELİYOR

49 yıl süren görüşmelerden sonra Türkiye ile Kanada arasında başlayan uçak seferlerinde Türk Hava Yolları’na rakip geliyor. Kanadalı charter şirketi Air Transat, Toronto ve Montreal’den İstanbul’a uçacak.
  • adamalar yarı fiyatına uçuyo beyler boş konuşmayın lütfen
  • ben air transat a guvenmiyorum thy ye guveniyorum. biz turk hava yollari ile istanbul-montreal seferi istiyoruz tesekkurler thy
  • HANGİ ŞİRKET HANDLING GOREVINI USTLENECEK BILEN VAR MI ?
  • Bu ayki Airliners World dergisinde bu havayolunu tanitiyordu, tesadufe bak.
Montreal merkezli havayolu şirketi Air Transat, 15 Mayıs’tan itibaren Toronto ve Montreal’den İstanbul’a doğrudan seferlere başlıyor.
Türkiye ile Kanada arasında çeşitli siyasi sebeplerle uzun süredir başlatılamayan İstanbul-Toronto seferlerine ilgi artıyor. Bir şirket daha Türk Hava Yolları’nın uçtuğu güzergahı, tarife listesine ekledi.

Kanada’nın en büyük havayolu şirketlerinden olan ve turistik charter seferleri-turlarıyla dikkat çeken Air Transat, 15 Mayıs’ta İstanbul’a ilk uçuşunu yapacak. Yalnızca yaz sezonunu kapsayacak ve 10 Ekim’e kadar sürecek Toronto-İstanbul arasındaki uçuşlar Montreal bağlantılı olacak.
Toronto’dan kalkacak TS 100 sefer sayılı Air Transat uçağı önce Montreal’e uğrayacak ardından doğrudan İstanbul’a uçacak. Dönüşte ise önce Montreal’e uğradıktan sonra Toronto’ya uçacak.

Pazar günleri Toronto’dan 17.35’de hareket ederek Montreal’e gidecek olan Air Transat, buradan diğer yolcularını aldıktan sonra 19.55’te İstanbul’a hareket edecek ve Pazartesi günü Türkiye saati ile 12.25’te Atatürk Havalimanı’na inecek.

İstanbul’dan ise aynı gün (Pazartesi) 14.10’da hareket edecek TS 101 sefer sayılı Air Transat uçağı, aynı gün 17.45’te Montreal’e, 20.05’te de Toronto’ya varacak.

Air Transat’in İstanbul uçuşlarında Airbus A330-200 model uçak kullanılacak.

Air Transat, resmi web sitesinden bilet satışına da başladı. Bilet fiyatları dönüş tarihi ve kalış süresinin uzunluğuna göre farklılık göstermekle birlikte şu anda 1000 ila 1500 dolar arasında değişiyor.

Tur operatörlüğü yapan Air Transat’ın doğrudan uçuşlarla birlikte Antalya, Bodrum ve Kapadokya gibi Türkiye’nin önemli turizm bölgelerine İstanbul bağlantılı turlar düzenlemeyi planladığı belirtiliyor.

Air Transat, 2009 yılında Kanada ile Türkiye arasında imzalanan sivil havacılık anlaşmasına dayanarak Türkiye’ye tarifeli olarak doğrudan uçuş yapma izni için Kanada Ulaştırma Bakanlığına başvuru yapmıştı.

İki ülke arasındaki anlaşmaya göre her iki ülkenin havayolu şirketleri karşılıklı olarak Toronto-İstanbul arasında haftada üç gün doğrudan sefer düzenleme hakkına sahip.
THY’YE KANADA HATTINDA RAKİP GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
adamalar yarı fiyatına uçuyo beyler boş konuşmayın lütfen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ben air transat a guvenmiyorum thy ye guveniyorum. biz turk hava yollari ile istanbul-montreal seferi istiyoruz tesekkurler thy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
HANGİ ŞİRKET HANDLING GOREVINI USTLENECEK BILEN VAR MI ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu ayki Airliners World dergisinde bu havayolunu tanitiyordu, tesadufe bak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000