18 Nisan 2015, Cumartesi 11:52:13

THY'YE BİR BOMBA İHBARI DAHA

Türk Hava Yolları'nın Basel uçağına dün bomba ihbarı yapılmış, uçak AHL'ye dönmüş ve asılsız olduğu anlaşılmıştı. Bu olaydan 12 saat sonra bir bomba vakası daha yaşandı.
  • Bu notları bırakan isimler büyük olasılıkla personeller. Dikkat edilirse ya yerde ya havalandıktan kısa süre sonra bu notlar bulunuyor. O wc civarındaki tüm yolcuları sorgulasınlar. Olmadı mı bu uçaklarda doğrudan ya da dolaylı olarak( bunlar ekip de olabilir, arkadaş ilişkisi gibi vs) çalışan yer hizmetlerini sorgulasınlar. Görünen o ki sadece gün kurtarılıyor bomba yok deyip uçaklar uçuşlara gönderiliyor.mevzu bomba değil başka..
  • Thy´nin itibarı: 0
  • THY , tuvaletteki pecete /havlu ureten firmayada bir sormali. Acaba peceteler ambalajlanmadan once birileri aralarina "Bomba Var" yazili bir not ilistirip oylemi ambalajliyor?? Peceteler -havlular cekildikce aradan dusuyor o not???
  • Bomba var yazisi security check yapilan yerdemi cikiyor , bu bir . Orda cikiyorda havada yazilmis cikmiyorsa yerde yada havada , bu iki. Neye yazilmis ? Dergi parcasi yada gazete , yada siradan bi kagit , tum koltuklardaki dergilerin gazetelerin sayfalarina tek tek bakarim. Son zamanlarda bomba ihbari yapilan ucuslarda ortak yolcu varmi ona bakarim . Ama kanimca yerde yaziliyor bu not. TGS deki birilerinin kotu bi sakasi. Havada kimse not yazip farkedilsinde geri donsek demez. Olsa bile 4 ucustada o adam denk gelmez.

Dün, İstanbul-Basel seferini yapan uçağın tuvaletinde " Bomba var " yazılı notun bulunmasının ardından uçak Atatürk Havalimanı'na dönmüş ve ihbarın asılsız olduğu anlaşılmıştı.

Olayın üzerinden 12 saat geçmeden, Türk Hava Yolları'nın TK 52 sefer sayılı saat 01.15'te İstanbul-Tokyo seferini yapacak olan Boeing B777-300ER tipi uçağın tuvaletinde de yine uçakta bomba olduğuna ilişkin bir not bulundu.

Uçak bunun üzerine güvenli bir alana çekilerek aranırken ihbarın asılsız olduğu ortaya çıktı. Tokyo seferini gerçekleştirecek uçak ise yaklaşık 4 buçuk saatlik rötarın ardından havalanabildi. 

THY'YE BİR BOMBA İHBARI DAHA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (56)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu notları bırakan isimler büyük olasılıkla personeller. Dikkat edilirse ya yerde ya havalandıktan kısa süre sonra bu notlar bulunuyor. O wc civarındaki tüm yolcuları sorgulasınlar. Olmadı mı bu uçaklarda doğrudan ya da dolaylı olarak( bunlar ekip de olabilir, arkadaş ilişkisi gibi vs) çalışan yer hizmetlerini sorgulasınlar. Görünen o ki sadece gün kurtarılıyor bomba yok deyip uçaklar uçuşlara gönderiliyor.mevzu bomba değil başka..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ipad ~ 3 yıl önce
Thy´nin itibarı: 0

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
THY , tuvaletteki pecete /havlu ureten firmayada bir sormali. Acaba peceteler ambalajlanmadan once birileri aralarina "Bomba Var" yazili bir not ilistirip oylemi ambalajliyor?? Peceteler -havlular cekildikce aradan dusuyor o not???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bomba var yazisi security check yapilan yerdemi cikiyor , bu bir . Orda cikiyorda havada yazilmis cikmiyorsa yerde yada havada , bu iki. Neye yazilmis ? Dergi parcasi yada gazete , yada siradan bi kagit , tum koltuklardaki dergilerin gazetelerin sayfalarina tek tek bakarim. Son zamanlarda bomba ihbari yapilan ucuslarda ortak yolcu varmi ona bakarim . Ama kanimca yerde yaziliyor bu not. TGS deki birilerinin kotu bi sakasi. Havada kimse not yazip farkedilsinde geri donsek demez. Olsa bile 4 ucustada o adam denk gelmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000