18 Temmuz 2018, Çarşamba 13:22:01

THY’nin ilk başörtülü pilot adayı eğitime başladı

Türk Hava Yolları’nın yetiştirilmek üzere eğitim sürecine dahil ettiği ilk başörtülü pilot adayı Fatma Durmuş, eğitimlerine başladı.
  • Keşke türban konusunda gösterilen "özgürlükçü" bakış açısı dövme, küpe ve kişisel aksesuar gibi konularda da gösterilebilse. Ama nedense hep islamcı kesimin işine geldiği gibi yorumlanıyor bu özgürlük işleri.
  • Türban, kişi hak ve özgürlükleri kapsamında serbest de, dövme vb neye göre yasak madem? Üstelik gözükmeyen yerde bile yasak, insanları sınıflayan sizlersiniz. THY kabin memuru arkadaşlara bir bakıyorum çocuklar korkudan saçlarına jöle bile süremiyor, korkudan ve baskıdan tek tip imam gibi geziyorlar. Bunların günahı ne? Ayrıca kardeşim bizler Türkiye Cumhuriyetin'de doğmayı seçemeyiz, doğdukmu da Türk vatandaşı doğarız ama dinimizi kendimiz ne istersek onu seçer, yine her Türk batandaşı ile eşit haklarla yaşamaya devam ederiz. Ben dövmenin, piercingin vs dinde yasak olmadığı bir inançtayım THY'ye ya da hükumete ne? Bu özgürlük sadece müslümanlara mı arkadaşım? Bu kafayla AB adaylığından da çıkarılır, AB adaylığı askıda ülkelere geçersin. İhracatına ek vergi de konulur, yeşil ve gri pasaportuna artık vize de istenilir. Türkiye'de cahil bir orduyla, cahil bir yönetim sergileyebilirsin ama dünya bunu sana ödetir merak etme.
  • Ya kardeşim bunlar artık haber konusu olmamalı. Kokpitte namaz kıldı demiyor sonuçta. Kimene açık kapalı. İsterse bikiniyle isterse çarşafla girsin. Beni güvenli taşıyor mu? Önemli olan o...
  • Başını kapatınca beynini kapatmis olmuyor. Nasıl ki başı açık olanın güneşten beyni yanmiyorsa. Bırakın insanlar istedigi gibi yaşasın. Bu arkadaş iyi bir örnek bence. Ama işe başladığında çağdaşlık cigirtkanligi yapan, sadece kendi hayatlarına saygı duyulmasını bekleyip başka inanca sahip insanlara saygı duymayan hatta nefret eden yoğun bir yobaz kitlenin baskıni hissedecek...

Türk Hava Yolları’nın yetiştirilmek üzere eğitim sürecine dahil ettiği ilk başörtülü pilot adayı Fatma Durmuş, eğitimlerine başladı.

Türk Hava Yolları tarihinde ilk kez başörtülü bir pilot adayı, eğitim sürecine dahil edildi. Hacettepe Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümü mezunu olan Fatma Durmuş, THY’nin yetiştirilmek üzere pilot adayı alım ilanına başvurdu ve kabul aldı.
THY’nin sözlü ve yazılı mülakatlarından başarıyla geçen Durmuş, yüzlerce başvuru sahibi arasından seçilerek THY’nin eğitim sürecine girmeyi başardı.

THY’nin seçtiği 16 kişilik grupla birlikte eğitim almak için Isparta’da bulunan Er-Ah Havacılık Akademisi’nde teorik eğitimlere başlayan Fatma Durmuş, 14 aylık eğitimini başarıyla tamamlaması halinde Türk Hava Yolları kokpitindeki yerini alacak. Böylece Durmuş, THY tarihinde ilk kez kokpite oturan başörtülü pilot olarak tarihe geçecek.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY’nin ilk başörtülü pilot adayı eğitime başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (424)

Özgürlük? ~ 28 gün önce
Keşke türban konusunda gösterilen "özgürlükçü" bakış açısı dövme, küpe ve kişisel aksesuar gibi konularda da gösterilebilse. Ama nedense hep islamcı kesimin işine geldiği gibi yorumlanıyor bu özgürlük işleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bosphorus ~ 1 ay önce
Türban, kişi hak ve özgürlükleri kapsamında serbest de, dövme vb neye göre yasak madem? Üstelik gözükmeyen yerde bile yasak, insanları sınıflayan sizlersiniz. THY kabin memuru arkadaşlara bir bakıyorum çocuklar korkudan saçlarına jöle bile süremiyor, korkudan ve baskıdan tek tip imam gibi geziyorlar. Bunların günahı ne? Ayrıca kardeşim bizler Türkiye Cumhuriyetin'de doğmayı seçemeyiz, doğdukmu da Türk vatandaşı doğarız ama dinimizi kendimiz ne istersek onu seçer, yine her Türk batandaşı ile eşit haklarla yaşamaya devam ederiz. Ben dövmenin, piercingin vs dinde yasak olmadığı bir inançtayım THY'ye ya da hükumete ne? Bu özgürlük sadece müslümanlara mı arkadaşım? Bu kafayla AB adaylığından da çıkarılır, AB adaylığı askıda ülkelere geçersin. İhracatına ek vergi de konulur, yeşil ve gri pasaportuna artık vize de istenilir. Türkiye'de cahil bir orduyla, cahil bir yönetim sergileyebilirsin ama dünya bunu sana ödetir merak etme.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yansız ~ 1 ay önce
Ya kardeşim bunlar artık haber konusu olmamalı. Kokpitte namaz kıldı demiyor sonuçta. Kimene açık kapalı. İsterse bikiniyle isterse çarşafla girsin. Beni güvenli taşıyor mu? Önemli olan o...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cockpit ~ 1 ay önce
Başını kapatınca beynini kapatmis olmuyor. Nasıl ki başı açık olanın güneşten beyni yanmiyorsa. Bırakın insanlar istedigi gibi yaşasın. Bu arkadaş iyi bir örnek bence. Ama işe başladığında çağdaşlık cigirtkanligi yapan, sadece kendi hayatlarına saygı duyulmasını bekleyip başka inanca sahip insanlara saygı duymayan hatta nefret eden yoğun bir yobaz kitlenin baskıni hissedecek...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000