20 Nisan 2015, Pazartesi 14:11:36

THY'DEN 'LUBITZ' AÇIKLAMASI

Türk Hava Yolları, Germanwings uçağını düşürdüğü iddia edilen Pilot Andreas Lubitz ile birebir görüşme yapılmadığını ve şirkete başvurusunun da olmadığını açıkladı.
  • 08.35 tabi ki aynen yalan söylüyorlar. Tam 80 tane sıfır Alman FO ya tip eğitimi verip direk A330 ve B777 de başlattılar. Üstelik bunlar sadece pervaneli uçaktan gelme. Açık açık yalan söylüyorlar. THY personelinden kime sorsan bunu bilir. Ben 320 de kaptanım. Her Almanya uçuşunda bunlardan pas getiriyorum.
  • Kac tane sifir Almana A330 tip egitimi verdiniz herkes biliyor
  • 03:44 bu söylediğin doğruysa THY yönetiminin yaptığı açıkla tamamen yalan.
  • THY yönetimi yalan söylüyor. 80 tane Alman FO sadece pervaneli uçak uçuşuyla geldi. Şimdi hepsi 777 ve 330 da FO. Üstelik tip eğitimini bile THY kendi cebinden verdi. Yönetim açık açık yalan söylüyor. İnkar ediyor. Yazıklar olsun bu ne ya !

Türk Hava Yolları, Germanwings uçağını düşürdüğü iddia edilen yardımcı pilot Andreas Lubitz ile birebir görüşme yapılmadığını ve şirkete başvurusunun da olmadığını açıkladı.

THY'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Lufthansa ile  Uçuş işletme Başkanlığımızın konuyla ilgili bir görüşmesi olmuştur, ancak söz konusu pilotun tarafımıza  bireysel başvurusu bulunmamaktadır.

Lufthansa PTN Uçuş Okulu, kendi  okullarından mezun olan pilotlarının bulunduğunu tarafımıza iletmiş,  ancak bu pilotların havayolu tecrübeleri  ve  tip eğitimleri bulunmadığından bu pilotlarla ilgili görüşme gerçekleşmemiştir.

Ortaklığımız,  tip eğitimi ve tecrübesi bulunmayan  yabancı pilot istihdamını  mümkün kılmamaktadır.

THY'DEN 'LUBITZ' AÇIKLAMASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
08.35 tabi ki aynen yalan söylüyorlar. Tam 80 tane sıfır Alman FO ya tip eğitimi verip direk A330 ve B777 de başlattılar. Üstelik bunlar sadece pervaneli uçaktan gelme. Açık açık yalan söylüyorlar. THY personelinden kime sorsan bunu bilir. Ben 320 de kaptanım. Her Almanya uçuşunda bunlardan pas getiriyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalan ~ 3 yıl önce
Kac tane sifir Almana A330 tip egitimi verdiniz herkes biliyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
03:44 bu söylediğin doğruysa THY yönetiminin yaptığı açıkla tamamen yalan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
THY yönetimi yalan söylüyor. 80 tane Alman FO sadece pervaneli uçak uçuşuyla geldi. Şimdi hepsi 777 ve 330 da FO. Üstelik tip eğitimini bile THY kendi cebinden verdi. Yönetim açık açık yalan söylüyor. İnkar ediyor. Yazıklar olsun bu ne ya !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000