02 Eylül 2016, Cuma 10:11:26

THY'den 'kış sezonu' kararı!

Türk Hava Yolları, kısa mesafeli hatlardan sonra uzun uçuşları da revize etti. THY hangi seferlerde uçak tipi değiştirecek, hangi noktalarda sefer sayısını azaltacak?
  • Yüksekova hava limanı yaptınız niçin uçuç yapılmıyor yeni atanan hekimler olarak (yaklaşık 17 civarındauzman ve pratisyen hekim) nasıl gideceğiz bizi atayan berciler sizlere bir ayar vermeli yoksa yüksekova halkı doktorusuzmu kalsın.
  • Bir doktor olarak , yıllarımız okuyarak geçti, hala da devam ediyor. Bir kabin amirinin aldığı 8bin tl yi alamıyorum. Ne vasfı var ?! Doğru düzgün ing. bile bilmiyor çoğu.. Acil bir durum olsa onu yönetecek kapasitede değil büyük kısmı.. Coffee or tea ile 5bin tl maaş alan memur ve 8-9bin tl alan kabin amiri..! Pilotlara gelince , onların da bizler gibi sürekli eğitim aldığını biliyorum, tüm uçağın ve yolcuların sorumluluğu karşılığında aldıkları maaşı az bile buluyorum.
  • Hatların bazılarına bakıyorum özellikle usa uçuşları neredeyse çakılı gidiyor. Bus.class yolcuları maşallah 40in altında neredeyse yok. Bu dolu usa hatlarında niye frekans düşüklüğüne gidiliyor anlamadim.bunun yerine Erbil-diyarbakir ve diyarbakir-erbil gibi 10-15 yolcu götürüp getiren hatları kapatsaniza
  • Artik business classi adam gibi fiyatlandirma zamani geldi. Bu dolulugu tutturamadigi hatlarda business class'i comfort class tarzi fiyatlandirma yapsa? Birkac gundur instagramda bakiyorum business classtan foto paylasanlara. Resmen bombos cogu ucus. Adam gibi pazarlamasini yapin artik sunun calisanlara pass bilet peskesi cekeceginize.

Türk Hava Yolları, kısa mesafeli hatlardan sonra uzun uçuşları da revize etti. 

Türk Hava Yolları, kısa mesafeli uçuşlardan sonra uzun mesafe uçuşlarda da yeni düzenlemelere gitti. Bazı noktalarda uçuş sayısını artıran THY, bazı noktalara da kış sezonunda uçmama kararı aldı. 30 Ekim-25 Mart tarihleri arasını kapsayan kış sezonunda THY’nin yeni programı şöyle olacak:

THY; Cezayir,  Amman,  Casablanca, Dakka, İslamabad, Jakarta, Cidde, Lagos, Tokyo, Nairobi, New York, Riyad, Seyşeller ve Tahran uçuşlarında Airbus 330-300, Airbus 330-200, Boeing 777, Boeing 737-800 ve Airbus 321 uçaklarıyla yapılan uçuşların bazılarında tip değişiklikleri yapma kararı aldı.   

Türk Hava Yolları ayrıca, İstanbul-Johannesburg-Durban hattında haftalık seferlerin 3’ten 5’e çıkarılması kararının iptal edilmesine, İstanbul– Johannesburg – Maputo seferlerinin 4’ten 3’e, Kuala Lumpur seferlerinin haftalık 14’ten 10’a, İstanbul-Abuja  seferlerinin 7’den 5’e, İstanbul-Aşkabat seferlerinin 12’den 7’ye, İstanbul-Atlanta seferlerinin 7’den 5’e, İstanbul-Bakü seferlerinin 4’ten 3’e, İstanbul-Boston seferlerinin 7’den 4’e, İstanbul-Dammam seferlerinin 10’dan 9’a, İstanbul-Doha seferlerinin 14’ten 10’a, İstanbul-Guangzhou seferlerinin 7’den  6’ya, İstanbul-Houston seferlerinin 7’den 5’e, İstanbul – Kuveyt City seferlerinin 16’dan 14’e, İstanbul-Los Angeles seferlerinin 11’den 7’ye, İstanbul-Miami seferlerinin 7’den 6’ya, İstanbul-Necef seferlerinin 7’den 5’e, İstanbul-Nahcivan-Gence seferlerinin 3’ten 2’ye, İstanbul – Osaka seferlerinin 5’ten 4’e, İstanbul-Sao Paulo-Buenos Aires seferlerinin 7’den 5’e, 3 Kasım-24 Aralık tarihleri arasında İstanbul-Seul seferlerinin 11’den 10’a, İstanbul-Taipei seferlerinin 7’den 5’e düşürülmesine karar verildi.

Birçok noktada sefer sayıları azaltılırkan İstanbul Hanoi-Ho Chi Mihn City seferleri haftada 2’den 3’e, İstanbul-Ho Chi Mihn City-Hanoi seferlerini de 3’ten 4’e çıkarıldı.

Türk Hava Yolları, 30 Ekim 2016 ile 25 Mart 2017 tarihleri arasında haftada üç gün yapılan İstanbul-Akabe, haftada 4 gün yapılan İstanbul- El Kassım, haftada iki gün yapılan İstanbul-Kirmanşah-Ahvaz,  haftada üç gün yapılan İstanbul-Oş ve haftada iki gün yapılan İstanbul-Tlemcen-Batna seferlerinin yaz sezonuna kadar yapılmamasını kararlaştırdı.

THY'den 'kış sezonu' kararı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (42)

Meral KARANINOĞLU ~ 2 yıl önce
Yüksekova hava limanı yaptınız niçin uçuç yapılmıyor yeni atanan hekimler olarak (yaklaşık 17 civarındauzman ve pratisyen hekim) nasıl gideceğiz bizi atayan berciler sizlere bir ayar vermeli yoksa yüksekova halkı doktorusuzmu kalsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doktor yolcu ~ 2 yıl önce
Bir doktor olarak , yıllarımız okuyarak geçti, hala da devam ediyor. Bir kabin amirinin aldığı 8bin tl yi alamıyorum. Ne vasfı var ?! Doğru düzgün ing. bile bilmiyor çoğu.. Acil bir durum olsa onu yönetecek kapasitede değil büyük kısmı.. Coffee or tea ile 5bin tl maaş alan memur ve 8-9bin tl alan kabin amiri..! Pilotlara gelince , onların da bizler gibi sürekli eğitim aldığını biliyorum, tüm uçağın ve yolcuların sorumluluğu karşılığında aldıkları maaşı az bile buluyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doktor sevici ~ 2 yıl önce
Alım açılınca başvur gir ozaman doktor efendi oturduğun yerden yazmak kolay. Bir düşün bakalım neden alıyorlar o parayı madem doktorsun incele bakalım uçakta olmanın vücuda zararlarını çakma doktor seni...
Doktor yolcu ~ 2 yıl önce
Vücuda zarar veren onlarca meslek var ve kabin memuru/amirinin yarı maaşını bile alamıyorlar. Doktor/ sağlık personeli her gün hastalık bulaşma riskiyle , saldırıya uğrayıp hayatını kaybetme riskiyle karşı karşıyayız( uçakta bu risk çok daha az). Alımlara başvuru yapmayı çok önceden düşündüm ama gözüm yüksek miyop seni akıllı
Km ~ 2 yıl önce
Hatların bazılarına bakıyorum özellikle usa uçuşları neredeyse çakılı gidiyor. Bus.class yolcuları maşallah 40in altında neredeyse yok. Bu dolu usa hatlarında niye frekans düşüklüğüne gidiliyor anlamadim.bunun yerine Erbil-diyarbakir ve diyarbakir-erbil gibi 10-15 yolcu götürüp getiren hatları kapatsaniza

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Partizan ~ 2 yıl önce
Artik business classi adam gibi fiyatlandirma zamani geldi. Bu dolulugu tutturamadigi hatlarda business class'i comfort class tarzi fiyatlandirma yapsa? Birkac gundur instagramda bakiyorum business classtan foto paylasanlara. Resmen bombos cogu ucus. Adam gibi pazarlamasini yapin artik sunun calisanlara pass bilet peskesi cekeceginize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kim demiş ~ 2 yıl önce
Nerde gördün boş olduğunu.allaha şükür dolu maşallah.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000