27 Mayıs 2013, Pazartesi 15:18:08

THY’DE İKİNCİ SLİDE VAKASI

Türk Hava Yolları’nın Gatwick-İstanbul seferini yapacak uçağının kalkış için hazırlandığı sırada slide’ı patladı...
  • o uçak 321 bilip bilmeden saçma sapn yorumlar yazılmış ayrıca uçakta1 purser 2 amir var patlatan tecrübesiz.km1 10seneden fazla uçmuş bir amir oturduğunuz yerden ahkam kesmeyin ayıp.
  • tecrübeliniz böyleyse ,slide patlatıyorsa mazallah acemileriniz ne yapmaz düşünmek bile istemiyorum.
  • Okudum ve çok güldüm yaa :) herkes nasıl bakış acısını belli etmiş, ama olay bakış açısı değil somut gerçekler ve o gerçek su ki BU SLIDE NE TK DA NE DE DUNYADA PATLAYAN ILK SLIDE DEGIL :):) bugun bunu tecrübesizlik, yetersizlik, acemilik diye tanimlayanlara çok büyük konusmamalari gerektiğini, ve o slide koluyla -kismetse- yakın zamanda kendilerinin de tekrar muattap olacağını hatırlatmak isterim. Eğer gun gelir patlatirlarsa bu cikardiklari yaygarayı hatırlayıp tövbe etsinler bence :):):)
  • Ayrica. slide patlatan arkadasa da gecmis olsun. Atilma sebebi ve grev kiricisi olunca da tazminatsiz. tabi sefkatli olunacagi icin sansli da olabilir.

Türk Hava Yolları’nın Gatwick-İstanbul seferini yapmaya hazırlanan uçağının tahliye botları patladı. Olay dün Gatwick Havaalanı’nda yaşandı. TK 1998 sefer sayılı Airbus A320 tipi uçak kalkış için son hazırlıklarını yaptığı sırada, henüz yeni göreve başlayan bir kabin memurunun hatası sonucu slide patlattığı öğrenildi.

Slide açılması sonrası, uçağa alınan yolcular tekrar uçaktan indirelerek terminale alınırken, uçak bir saat 55 dakika rötar yaşadı.

BİR HAFTADA İKİNCİ OLAY

THY, geçtiğimiz hafta da aynı olayı bir kez daha yaşamıştı. THY’nin İstanbul-Londra seferini yapmaya hazırlanan TK-1987 sefer sayılı TC-JRD kuyruk tescilli Airbus A-321 tipi uçağının, yolcu alımı için son hazırlıklarını yaptığı sırada yine bir kabin memurunun hatası sonucu slide adı verilen tahliye botu patlamıştı. 169 yolcu bulunan uçakta Galatasaray’ın Fildişi Sahilli yıldız futbolcusu Didier Drogba ve eşi de yer alıyordu.

THY’DE İKİNCİ SLİDE VAKASI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (61)

AYIP ~ 5 yıl önce
o uçak 321 bilip bilmeden saçma sapn yorumlar yazılmış ayrıca uçakta1 purser 2 amir var patlatan tecrübesiz.km1 10seneden fazla uçmuş bir amir oturduğunuz yerden ahkam kesmeyin ayıp.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vayhalinize ~ 5 yıl önce
tecrübeliniz böyleyse ,slide patlatıyorsa mazallah acemileriniz ne yapmaz düşünmek bile istemiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Okudum ve çok güldüm yaa :) herkes nasıl bakış acısını belli etmiş, ama olay bakış açısı değil somut gerçekler ve o gerçek su ki BU SLIDE NE TK DA NE DE DUNYADA PATLAYAN ILK SLIDE DEGIL :):) bugun bunu tecrübesizlik, yetersizlik, acemilik diye tanimlayanlara çok büyük konusmamalari gerektiğini, ve o slide koluyla -kismetse- yakın zamanda kendilerinin de tekrar muattap olacağını hatırlatmak isterim. Eğer gun gelir patlatirlarsa bu cikardiklari yaygarayı hatırlayıp tövbe etsinler bence :):):)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
km3 ~ 5 yıl önce
Ayrica. slide patlatan arkadasa da gecmis olsun. Atilma sebebi ve grev kiricisi olunca da tazminatsiz. tabi sefkatli olunacagi icin sansli da olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000