14 Eylül 2008, Pazar 16:31:25

THY’ye kuş çarptı. Hürriyet nasıl haber yaptı?

Türk Havayolları’nın İstanbul Adana seferini yapan uçağının burnuna kuş çarptı. Giresun adlı uçağın burnunda hasar oluştu. Bu haber Hürriyet’te uçağın kokpitine kuş çarptı diye verildi. İşte yorumsuz Hürriyet haberi
  • Hürriyet teki o otorite sanırım DHA nın da başı! Böyle amatörce bile denemeyecek kadar kötü haber yapılmaz. İspanya daki kaza ile ilgili bir haberde pilotların son konuşmaları olduğunu iddia ettikleri bir şey yayınlamışlardı. Pilot "pedala bas" diyormuş, parantez içinde "gaz pedalı" diye açıklama(!) yazmışlardı. Daha ne denebilir ki?
  • Hürriyet'in bi havacılık otoritesi varya... Pass bilet edinme uzmanı, Bussines jet konfor testi ombudsmanı, uçak ikramları gurmesi...vs. Kendisine bi telefon açıp sorsalar, belki o ilkokul mezunu gazeteci bu şekilde salak bi hata yapmazdı.
  • "UCAGA CARPAN KUS KOKPIT CAMINI DELDI" diye baslik atmislar ve asagida daha degisik ifadeler kullanmislar. galiba cok yorgunken veya kelimeler manasini kaybettigi sirada bu haberleri yapiyorlar.
  • Böyle haber yapması gayet doğaldır. Türk medyası eğitimli eleman pek bulundurmuyor ve aynı zamanda yaptığı işi mesleği sevdiğinden değil, para kazanmak için yapmaktadır. Dikkat edersek, bir haber 3-4 kez aynı yazılar ile uzatılır. Ali sokakta Ayşe'ye görmüş. Alının bilgiye dayanarak Ali sokakta Ayşe'yi görmüş. Ali, Ayşe'yi yolda gördüğü görüldü. Al, aynı kelimeleri 3 kez tekrarlayıp haber yaptık. Mesleği iyi yapmayan ancak okadarını yapar...

Hürriyet'te yer alan haberde kokpitte delik açıldığı yazılıydı.

Hürriyet

THY’ye kuş çarptı. Hürriyet nasıl haber yaptı?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

HPM900 ~ 10 yıl önce
Hürriyet teki o otorite sanırım DHA nın da başı! Böyle amatörce bile denemeyecek kadar kötü haber yapılmaz. İspanya daki kaza ile ilgili bir haberde pilotların son konuşmaları olduğunu iddia ettikleri bir şey yayınlamışlardı. Pilot "pedala bas" diyormuş, parantez içinde "gaz pedalı" diye açıklama(!) yazmışlardı. Daha ne denebilir ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 10 yıl önce
Hürriyet'in bi havacılık otoritesi varya... Pass bilet edinme uzmanı, Bussines jet konfor testi ombudsmanı, uçak ikramları gurmesi...vs. Kendisine bi telefon açıp sorsalar, belki o ilkokul mezunu gazeteci bu şekilde salak bi hata yapmazdı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KARTAL ~ 10 yıl önce
"UCAGA CARPAN KUS KOKPIT CAMINI DELDI" diye baslik atmislar ve asagida daha degisik ifadeler kullanmislar. galiba cok yorgunken veya kelimeler manasini kaybettigi sirada bu haberleri yapiyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cenap ~ 10 yıl önce
Böyle haber yapması gayet doğaldır. Türk medyası eğitimli eleman pek bulundurmuyor ve aynı zamanda yaptığı işi mesleği sevdiğinden değil, para kazanmak için yapmaktadır. Dikkat edersek, bir haber 3-4 kez aynı yazılar ile uzatılır. Ali sokakta Ayşe'ye görmüş. Alının bilgiye dayanarak Ali sokakta Ayşe'yi görmüş. Ali, Ayşe'yi yolda gördüğü görüldü. Al, aynı kelimeleri 3 kez tekrarlayıp haber yaptık. Mesleği iyi yapmayan ancak okadarını yapar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000