18 Temmuz 2011, Pazartesi 17:01:10

THY’DE BİR DÖNEMİN SONU

Türk Hava Yolları’nın Hintli Jet Airways firmasından kiralayarak filosuna kattığı Boeing 777 tipi uçaklardan ilki Cuma günü filodan çıkıyor. Peki Jet Airways’ten kiralanan diğer üç uçak ne zaman gönderilecek?
  • su şirketin en rahatsız ve kalitesiz e/c koltuklarından birisi vardı. ama tam tersi Türkiyenin gördüğü en konforlu en teknolojik f/c ve b/c . şirketin standardını bozan uçaklar yine de. bir standart getiremediler kabin anlamında. her uçuşta bir öncekinden farklı birşeyler görme ihtimali var hep.
  • Guzel ulkemde bu kadar cok havayolu yonetiminden anlayan insan olmasi ne kadar sevindirici. Ustun bilgi ve ongoru sahibi bu arkadaslara kucuk bir bilgi, dunyada en fazla 777 ye sahip havayolunun gecen yilki kari 1.6 milyar$. havayolu batiran bir ucagin buna katki saglayabilmesi cok ilginc. ya degerli bilenlerimiz birsey bilmiyorlar ya da hesaplarda bir yanlislik var
  • şu an giden uçaklar zaten kısa dönem geçici olarak yeni 777 ler gelene kadar kiralanmıştı tabi bu arada da uzun yıllar sonra ikincisi gerçekleşecek olan first class uygulamasınıda tekrar deneyerek bir testte yapılmış olduki tabi beklenen kadar fazla ilgi ve doluluk oranları olmayınca first classta thy bunun yerine yeni uçaklarda first class yerine comfort class uygulamasını başlattı,tabi şunuda eklemek isterimki first class uygulaması dünyada maliyetli bir uygulamadır ve sayılı havayollarında vardır,ve çok azı başarıyla devam ettirmektedir,kimse 777 ler hakkında boşa ahkam kesmesin şunu çok iyi bilinki giden uçaklar amacına ulaşarak gidiyorlar,son olarak sorun 777 de değil anlayana ilk thy deki first class uygulaması Airbus A340 larda idi..
  • uçağın boş olarak uçtuğunu nerden gördünde konuşuyorsunuz.5 kere uçtumğum 777 artık tesadüfmü bilemem hep doluydu olsa olsa 5-6 koltuk boştu.....
Türk Hava Yolları’nın 2008 yılı sonundan itibaren filosuna kattığı ve bu uçaklarla ilk kez first class uygulamasına geçtiği Boeing 777 uçakları filodan çıkıyor.

Hintli Jet Airways firmasından wet lease ( ekibiyle birlikte) olarak kiralandıktan sonra Türk tesciline geçirilerek, TC-JJA, TC-JJB, TC-JJC ve TC-JJD kuyruk tescilini alan dört Boeing 777 tipi uçaktan ilki bu Cuma günü Türkiye’den ayrılıyor.

Türk Hava Yolları Teknik Anonim Şirketi’nde iade bakımları yapılan TC-JJA kuyruk tescilli uçak Thai Havayolları renklerine boyandı.

THY’nin diğer Boeing 777 tipi uçaklarından TC-JJC Ağustos ayının ikinci haftası, TC-JJB Eylül ayının ilk haftası ve son olarak TC-JJD tescilli uçak da Kasım ayının ilk haftasında iade edilecek.

THY’DE FIRST CLASS BİTİYOR
THY bu uçakları iade ettiğinde first class uygulaması da sona ermiş olacak. 2008 yılında Jet Airways’ten kiralanan uçaklardaki first class konsepti ile birlikte bu uygulamayı uçaklarında kullanan Türk Hava Yolları, Kasım ayından itibaren yolcularını first class sınıfında uçuramayacak. THY’nin Boeing’den sipariş ettiği aynı tip uçaklarında first class sınıfı bulunmuyor.

©AirportHaber.com Özel

THY’DE BİR DÖNEMİN SONU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 7 yıl önce
su şirketin en rahatsız ve kalitesiz e/c koltuklarından birisi vardı. ama tam tersi Türkiyenin gördüğü en konforlu en teknolojik f/c ve b/c . şirketin standardını bozan uçaklar yine de. bir standart getiremediler kabin anlamında. her uçuşta bir öncekinden farklı birşeyler görme ihtimali var hep.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Guzel ulkemde bu kadar cok havayolu yonetiminden anlayan insan olmasi ne kadar sevindirici. Ustun bilgi ve ongoru sahibi bu arkadaslara kucuk bir bilgi, dunyada en fazla 777 ye sahip havayolunun gecen yilki kari 1.6 milyar$. havayolu batiran bir ucagin buna katki saglayabilmesi cok ilginc. ya degerli bilenlerimiz birsey bilmiyorlar ya da hesaplarda bir yanlislik var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
şu an giden uçaklar zaten kısa dönem geçici olarak yeni 777 ler gelene kadar kiralanmıştı tabi bu arada da uzun yıllar sonra ikincisi gerçekleşecek olan first class uygulamasınıda tekrar deneyerek bir testte yapılmış olduki tabi beklenen kadar fazla ilgi ve doluluk oranları olmayınca first classta thy bunun yerine yeni uçaklarda first class yerine comfort class uygulamasını başlattı,tabi şunuda eklemek isterimki first class uygulaması dünyada maliyetli bir uygulamadır ve sayılı havayollarında vardır,ve çok azı başarıyla devam ettirmektedir,kimse 777 ler hakkında boşa ahkam kesmesin şunu çok iyi bilinki giden uçaklar amacına ulaşarak gidiyorlar,son olarak sorun 777 de değil anlayana ilk thy deki first class uygulaması Airbus A340 larda idi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
uçağın boş olarak uçtuğunu nerden gördünde konuşuyorsunuz.5 kere uçtumğum 777 artık tesadüfmü bilemem hep doluydu olsa olsa 5-6 koltuk boştu.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000