26 Nisan 2015, Pazar 01:55:25

THY YOLCULARI ÇILDIRDI!

Atatürk Havalimanı pisti dün Türk Hava Yolları uçağının piste inişte alev alarak toprak zemine çıkması sonrasında bir süre uçuşlara kapatılmıştı. İstanbul-İzmir seferini yapacak uçak 5 saat uçak içinde bekletilince ortalık karıştı.
  • Talihsiz bir olay... Gecikme keyfi değil ancak şu da bir gerçek ki kriz yönetimi konusunda başarılı değiliz. Yolcular detaylıca bilgilendirilse, ikramlar yapılsa ve belirli bir süreden sonra gerekirse lounge'larda konaklama imkanı verilse bu olay hanelere aksine artı olarak yazılırdı. Aksine bir durum olmuş olabileceği anlaşılıyor. Her şey bir yana
  • Yine bir Türkiye klasiği herkes herseyi biliyor ya. OCC denilen birim izin vermeden sıra vermeden o ucak kipirdayamaz istediğiniz kadar bağırıp çağırın bu ne THY ne Onur ne Pegasus Ne Atlas Türkiyeden havalanan tüm firmalar için geçerlidir. Kabin ekibi gidiyormuş gider gitmek zorunda çünkü mesaisi dolduğunda uçarsa sertifikasını kaybeye riski var. Sabahın kaza yaşanmış alanda tek pist calisiyormus kabin ekibi ne yapsin...Bu arada bir bardak bile şu vermedileri insanların önünde viski bardakları var....!!!
  • KEŞKE BÜTÜN HAKLARINIZI BÖYLE 'insanca' HER YERDE HER ALANDA SAVUNABİLSENİZ....
  • Bende o kadar uçağın içinde kalsam daha sert tepki verirdim..

97 yolcusu bulunan THY’nin Milano-İstanbul seferini yapan TC-JPE kuyruk tescilli,  Airbus A320 tipi yolcu uçağı Atatürk Havalimanı’na iniş için alçaldığı sırada motoru  alev almış ve piste iniş yaptıktan sonra toprak zemine çıkarak durabilmişti.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ekipleri toprağa saplanan uçağı  kurtarma çalışmaları saatlerce sürdü. Bu nedenle İstanbul’da uçuş trafiği arap saçına döndü. Bununla birlikte uçaklarda bekleyen yolcular da çılgına döndü.

Kalkış için sıra bekleyen uçaklar saatlerdir park yerinde beklerken, yolcular ise uçak içerisinde bekledi. Bununla da kalmayıp uçak içerisinde 5 buçuk saat bekleyen İstanbul-İzmir seferini yapacak olan THY uçağında ki yolcular kabin görevlileriyle tartıştı. Uçakta bulunan bir yolcu olanları cep telefonuyla işte böyle  görüntüledi.

İniş için sıra bekleyen uçaklar ise havada tur atarken, yakıt kritiğine giren uçaklar  ise Esenboğa, İzmir Adnan Menderes ve Sabiha Gökçen Havalimanı’na  yönlendirildi.

YOLCULAR MAHSUR KALDI!

Piste toprak zemine girerek durabilen THY uçağını kurtarma çalışmaları nedeniyle,  Atatürk Havalimanı’ndan kalkış yapması planlanan uçaklar saatlerdir beklerken, Diğer il ve ilçelerde İstanbul’a uçması gereken uçaklarda bekletiliyor. Bu durumda yolcular zor anlar yaşıyor. Kendileriyle ilgilenilmediğini, zor duruma düştüklerinden dolayı şikayetçi oluyorlar.

Bunlardan Mardin’e gezi amaçlı giden ve akşam 19.00 da İstanbul’a dönmesi gereken 9 öğretim üyesi yolculardan Prof. Kenan Bey, sozcu.com.tr arayarak, mahsur kaldıklarını, İstanbul’a gönderilebilmek  için Diyarbakır’a gönderildiklerini, hatta yeme içme konusunda dahi yardımcı olunmadığını bildirdi. (Sözcü)

THY YOLCULARI ÇILDIRDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (194)

Kaan ~ 2 yıl önce
Talihsiz bir olay... Gecikme keyfi değil ancak şu da bir gerçek ki kriz yönetimi konusunda başarılı değiliz. Yolcular detaylıca bilgilendirilse, ikramlar yapılsa ve belirli bir süreden sonra gerekirse lounge'larda konaklama imkanı verilse bu olay hanelere aksine artı olarak yazılırdı. Aksine bir durum olmuş olabileceği anlaşılıyor. Her şey bir yana

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yazık ~ 2 yıl önce
Yine bir Türkiye klasiği herkes herseyi biliyor ya. OCC denilen birim izin vermeden sıra vermeden o ucak kipirdayamaz istediğiniz kadar bağırıp çağırın bu ne THY ne Onur ne Pegasus Ne Atlas Türkiyeden havalanan tüm firmalar için geçerlidir. Kabin ekibi gidiyormuş gider gitmek zorunda çünkü mesaisi dolduğunda uçarsa sertifikasını kaybeye riski var. Sabahın kaza yaşanmış alanda tek pist calisiyormus kabin ekibi ne yapsin...Bu arada bir bardak bile şu vermedileri insanların önünde viski bardakları var....!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
shcx ~ 2 yıl önce
güzel kardeşim sen neyden bahsediyorsun kimsenin pilotlara hosteslere veya diğer kabin çalışanlarına karşı doğrudan veya dolaylı bir olumsuz düşüncesi yok herkesin işini en iyi şekilde yaptığını varsayıyoruz fakat burada problem bir koordinasyon ve insiyatif alma eksikliğidir bizde biliyoruz dediğin yerden izin gelmeden uçağın kaldırılamayacağını fakat bu yolcuların 5.5 saat uçağın içinde bekletilmesini haklı göstermez en azından terminale alabilirlerdi en azından uygun bir dille neden uçağın bu kadar bekletildiği açıklanabilirdi videoyu izlediysen yolcu kendisine bilgi verilmemesinden de şikayetçi sen yolcuya nedeni tam olarak açıklamaz kalkacak birazdan diye 5.5 saat bekletip sürekli oyalarsan buda insanların sabrını taşırır türkiyede en büyük sorun hem çalışan olsun hem hizmet alan olsun birbirimize karşı empati kuramamamızdan kaynaklı suçlama ve nefret algıları oluşturmamızdır.Bunun en güzel örneğini de aşağıda yapılan yorumlardan görebilirsin
HAK ~ 2 yıl önce
KEŞKE BÜTÜN HAKLARINIZI BÖYLE 'insanca' HER YERDE HER ALANDA SAVUNABİLSENİZ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zeliha ~ 2 yıl önce
Bende o kadar uçağın içinde kalsam daha sert tepki verirdim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gece kuşu ~ 2 yıl önce
burda yolcularda haklı ancak cabin ekibinden önce kaptanın bilgi vermesi lazım bence ama kadınla adamında sakin olması önemli çünkü kavga çıksa tekme tokat birbirlerine vursalar polis gelcek zapıt vs derken bi beş saat daha en azından uçaktasın oturuyosun vur kafayı yat personelin ne kapati var oda senle bekliyo uçağın içinde bazen bizim insanımızda nevri dönüyo beyde şekerde olabilir o sinir normal değil bence

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000