29 Eylül 2016, Perşembe 09:26:03

THY ve Pegasus uçaklarında Note 7 anonsu

Bataryasındaki aşırı ısınma sorunu ve akabinde yangın çıkma tehlikesiyle gündeme gelen Samsung Galaxy Note 7 için uçaklarda anons yapılmaya başlandı.
  • telefonlar toplanmali piyasadan! Su anda elinde olanlar iade etsin hem kendi hemde diger canlar için tehlikeli. Uçak patladığında tek kimin ise sigorta ona keser bileti 7 sülalesi öder... sigorta mufettislerini yabana atmayin! Malum para alırken iyi öderken sinekten 100ton yag cikarirlar!!!!
  • 2 Aydan. Beri Dalaman a gelen bütün yabancı hava yolları ne kargoya nede uçağa almıyor note7
  • Borajet le uçtum bugün onlar da yapıyorlar.
  • Sunexpress'te de yapıyoruz neden onu da yazmadınız....

Bataryasındaki aşırı ısınma sorunu ve akabinde yangın çıkma tehlikesiyle gündeme gelen Samsung Galaxy Note 7 için uçaklarda anons yapılmaya başlandı. THY ve Pegasus şirketleri uçuş öncesi müşterilerini anons ile uyarıyor.

Samsung Galaxy Note 7'lerin bataryasında sorun yaşandığını biliyoruz. Samsung'un da kabul ettiği hatadan ötürü Note 7'ler için değişim programı başlatıldı ve kullanıcılardan telefonları Samsung merkezlerine iade etmeleri istendi.

Dünya çapında başlatılan değişim programına çok sayıda kullanıcı katıldı ve satın aldığı Note 7'yi iade etti. Fakat telefonu değiştirmemekte diretenlerin sayısı da hiç az değil. Hatta Samsung bu kişiler için bir güncelleme yayınlanacağını ve telefonun şarj kapasitesinin düşeceğini belirtmişti.

Bildiğimiz gibi ABD Federal Havacılık Kurumu (FAA) haftalar önce Note 7'lerin risk taşıdığı gerekçesiyle uçaklara alınmasını yasaklamıştı. Benzer bir önlem artık Türkiye'de de alınmaya başladı. Örneğin geçtiğimiz gün Ordu'dan Ankara'ya hareket etmek üzere THY uçağına binen yolcular şu anonsla karşılaştı:

Lütfen Samsung Galaxy Note 7 kullanıcıları cihazlarını kapalı tutsun ve uçak içinde cihazlarını şarj etmesin. Eğer telefonlarını uçak içinde kaybeder/düşürürse ya da herhangi bir duman/koku fark ederlerse kabin ekibi arkadaşlarımıza acil bilgi versinler.

Benzer bir açıklama Pegasus tarafından da yapıldı. Uçakta yangın riskine dikkat çeken Pegasus, müşterilerini bu şekilde uyardı:

Değerli Misafirlerimiz,

Uçakta yangın riskine binaen, Samsung Galax Note 7 telefonların uçuş esnasında kapatılması, şarja takılmaması, uçak altı bagajında taşınmaması gerekmektedir. Kabinde taşınacak telefonun hasar görmesi, ısınması, duman salınımı ve kaybolması durumunda acilen kabin ekibine bildirmesini rica ederiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz. (Yeni Şafak)

THY ve Pegasus uçaklarında Note 7 anonsu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

bence o ~ 2 yıl önce
telefonlar toplanmali piyasadan! Su anda elinde olanlar iade etsin hem kendi hemde diger canlar için tehlikeli. Uçak patladığında tek kimin ise sigorta ona keser bileti 7 sülalesi öder... sigorta mufettislerini yabana atmayin! Malum para alırken iyi öderken sinekten 100ton yag cikarirlar!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Günaydin ~ 2 yıl önce
2 Aydan. Beri Dalaman a gelen bütün yabancı hava yolları ne kargoya nede uçağa almıyor note7

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Borajet ~ 2 yıl önce
Borajet le uçtum bugün onlar da yapıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xq ~ 2 yıl önce
Sunexpress'te de yapıyoruz neden onu da yazmadınız....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000