24 Nisan 2015, Cuma 16:18:06

THY UÇAĞININ CAMI ÇATLADI

Türk Hava Yolları'nın dün Frankfurt-İstanbul seferini yapan TC-JPE kuyruk tescilli Airbus A320 tipi uçağının kokpit camının çatladığı ve uçağın irtifa kaybettiği öğrenildi.
  • Ic camda dis camda. Telikeli. Esas burda puf noktasi var. sizden bekledigim cevap su. Eger dis cam catlarsa Kasidan gelen hava akimi Sideti. Distaki. Camin catlagini Ucus mudetince. Buyutmeye calisir bununicin dis cam Daha telikeli. Olur. Ama. Ne olursa olsun. Ucak kisa Zamanda inmesi lazim. Catlaklarin Bu sekilde. Buyumesine cok sahit olduk Cunku. Bir ic basic var. disardaki havanin siddeti. Basinci. Meydana gelen catlagi. Buyumeye calisir.
  • Ardından bu sabah yanan motorla iniş yapmasına ne demeli?
  • FL 230 yazacakken 239 yazmışım. Kontrol etmeden acil yollamışım. Akıllı cihazlara güvenmemek lazım. Bunların klavye ve otomatik düzeltmeleri insanı bezdiriyor da yanıltıyor da. QRH bunu 230 veriyor. Düzeltelim de. Ati
  • Bu Uçak bugün motoru yanıp pistten çıkan Milano uçağı,iki gün üstüste böyle bir olay yaşanması bu uçak için düşündürcü...

THY'nin TK 1592 sefer sayılı Frankfurt-İstanbul seferini gerçekleşitirecek uçağı, yolcu alımını tamamladıktan sonra, İstanbul için havalanmak üzere piste başına hareket etti.

Frankfurt Havalimanı'ndan kalkış yapan TC-JPE tescilli Airbus A320 tipi uçakla gerçekleştirilen seferde, kabin memurları ikram servisine başladığı sırada bir anda uçak irtifa kaybetti.

Kabin memurları için anons yapıldı ve servise yeni başlayan kabin ekibinin yerlerine geçmesinin ardından yaklaşık 20 dakika sonra kokpitten bilgilendirme anonsu yapıldı.

Uçağın kaptan pilotu, sağ ön camda çatlak oluştuğunu, bu nedenle ani bir irtifa kaybı yaşandığını belirtirken, uçuşa engel bir durum olmadığını ve seferin 7.020 metrede seyredeceğini ifade etti.

İstanbul Atatürk Havalimanı'na sorunsuz bir iniş gerçekleştiren uçak, yolcularını indirdikten sonra hangara çekilerek bakıma alındı.

Camı değiştirilen uçak bugün, TK 1877 sefer sayılı İstanbul-Milan seferini gerçekleştirdi.

©AirportHaber

THY UÇAĞININ CAMI ÇATLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ic camda dis camda. Telikeli. Esas burda puf noktasi var. sizden bekledigim cevap su. Eger dis cam catlarsa Kasidan gelen hava akimi Sideti. Distaki. Camin catlagini Ucus mudetince. Buyutmeye calisir bununicin dis cam Daha telikeli. Olur. Ama. Ne olursa olsun. Ucak kisa Zamanda inmesi lazim. Catlaklarin Bu sekilde. Buyumesine cok sahit olduk Cunku. Bir ic basic var. disardaki havanin siddeti. Basinci. Meydana gelen catlagi. Buyumeye calisir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ardından bu sabah yanan motorla iniş yapmasına ne demeli?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
FL 230 yazacakken 239 yazmışım. Kontrol etmeden acil yollamışım. Akıllı cihazlara güvenmemek lazım. Bunların klavye ve otomatik düzeltmeleri insanı bezdiriyor da yanıltıyor da. QRH bunu 230 veriyor. Düzeltelim de. Ati

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu Uçak bugün motoru yanıp pistten çıkan Milano uçağı,iki gün üstüste böyle bir olay yaşanması bu uçak için düşündürcü...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000