09 Ağustos 2017, Çarşamba 09:06:09

THY uçağında "Atatürk" krizi!

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, İstanbul Atatürk Havalimanı'na iniş yapan THY uçağında pilotun anons yaparken "Atatürk" adını söylememesi ve vatandaşların tepki göstermesi nedeniyle yaşanan olayları açıkladı.
  • Ülkenin milletvekilinin uğraştığı işlere bak!
  • Yolculara heykel verin olurki unuturlarsa bagirlarina tas bassinlar
  • halem daha nelerle ugrasiyosunuz bos imsanlar
  • bence bunu bilinçli yaptı ,tıpkı yenibir devlet kurduk demeleri gibi bir sızdırma hareketıdır , bakalım toplum ne diyor, hata yapmış mış da olur ?mu hiç bunların eğitimi alan kişler bunlar tıpkı havacılık harf eğitimi gibidir .örneğin herşey kuleyle konuşulurken uçağın kimliği ve alan ismi çok önemlidir..alfa , beta . tango ,çarli (TC) diye gider u psala dır vs..

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, İstanbul Atatürk Havalimanı'na iniş yapan THY uçağında pilotun anons yaparken "Atatürk" adını söylememesi ve vatandaşların tepki göstermesi nedeniyle yaşanan olayları açıkladı.

TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesinde İlgezdi şunları anlattı:

"30 Temmuz 2017 tarihinde ABD Washington D.C çıkışlı THY'na ait TK 0008 nolu uçağın, İstanbul Atatürk Havalimanı’na inişi sırasında pilot tarafından yapılan iki anonsta da inilecek havalimanından 'İstanbul Havalimanı' olarak bahsedilmiştir. Yolcular, hostese 'Atatürk Havalimanı'nın adı ne zamandan beri İstanbul Havalimanı oldu' şeklinde itirazlarda bulunmuştur. Kabin şefi duruma itiraz eden yolculara yaptığı açıklamada; 'iniş anonsunu 3. kaptanın yaptığını, hatanın tecrübesizlikten kaynaklandığını' söylemiştir"

CHP'li İlgezdi şu soruları sordu:

"Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, sistemli olarak toplumsal hafızadan silinmek istenmektedir. Bu davranışları sergileyenlerin ceza almaması yeni saldırıların önünü açmaktadır.

Bu çerçevede,

1.   İstanbul Atatürk Havalimanı’nın adı “İstanbul Havalimanı” olarak mı değiştirilmiştir?

2.   30 Temmuz 2017 tarihli TK 0008 nolu uçağın uçuş ekibi içerisinde yabancı uyruklu pilot bulunmakta mıdır? Söz konusu anons yabancı uyruklu bir pilot tarafından mı yapılmıştır?

3.   30 Temmuz 2017 tarihindeABD Washington D.C çıkışlı THY’na ait TK 0008 nolu uçakta yapılan anons ile ilgili soruşturma başlatmayı düşünüyor musunuz? Bu olay münferit bir olay mıdır? Yoksa uluslararası uçuşlarda “Atatürk” ismi kullanılmamakta mıdır?

4.   Bu anonsu yapan pilot ile ilgili işlem başlatmayı düşünüyor musunuz? Anonsu yapan pilot, kaç uçuş gerçekleştirmiştir? Göreve ne zaman başlamıştır?

5.   Anonsta “Atatürk” ismini kullanılmamasının amacı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü toplumsal hafızadan silme çabası mıdır?

6.   THY bünyesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu liderinin adını “tecrübesizlikten” unutan kaç pilot vardır? Bu pilotların acil bir durumla karşılaşıldığı vakit uçağı güvenli bir şekilde yere indirebileceğini düşünüyor musunuz?" (Odatv)

THY uçağında "Atatürk" krizi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (179)

737 ~ 11 ay önce
Ülkenin milletvekilinin uğraştığı işlere bak!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ohanyes ~ 11 ay önce
Yolculara heykel verin olurki unuturlarsa bagirlarina tas bassinlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kartal ~ 11 ay önce
Bence heykeli sen al, unutursan üzerine oturursun.
isimsiz ~ 11 ay önce
halem daha nelerle ugrasiyosunuz bos imsanlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsimsiz ~ 11 ay önce
Sen önce Türkçe öğren sonra gel buralara yorum yaz. Cahillik mutlulukmuş. Dünyadan haberi yok, Türkçe yok. Ama yorum yazmak var.
ayşe ~ 11 ay önce
bence bunu bilinçli yaptı ,tıpkı yenibir devlet kurduk demeleri gibi bir sızdırma hareketıdır , bakalım toplum ne diyor, hata yapmış mış da olur ?mu hiç bunların eğitimi alan kişler bunlar tıpkı havacılık harf eğitimi gibidir .örneğin herşey kuleyle konuşulurken uçağın kimliği ve alan ismi çok önemlidir..alfa , beta . tango ,çarli (TC) diye gider u psala dır vs..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İşçi ~ 11 ay önce
Bravo olmasın o
ohayannes ~ 11 ay önce
cok rakinin vucuddaki anormal yan etkileri sendeki

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000