15 Mayıs 2015, Cuma 20:05:28

THY UÇAĞI PUSH BACK ARACINDAN AYRILAMADI

Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul-Etiyopya seferini yapacak olan uçağı push-back aracında takılı kaldı. Yolcular terminale alındı.
  • Bu push back aracları (Towbarsız traktörler) uçağı iterken aşırı bir açı ile itilirse uçağı bırakmaz ve emniyet olarak kilitlerler.Bu durumda dikmenin bir teknisyen tarafından hasar var mı diye kontrolu gerekir.Bu nedenle bu durum oluşunca bakım atelyesinde bulunan anahtarla set edilir ve normale döner.Sebep bu da olabilir diye düşünüyorum.
  • Hamdi nepalden dondu mu acep recep? amdi bu isi cozer?
  • Shift+p ye basmış olsalardı böyle olmazdı
  • Pim takılmamış araç kendini kitlemiş olabilir..

Türk Hava Yolları'nın (THY) TK6767 sefer sayılı ile gerçekleştirilecek olan İstanbul-Addis Ababa uçuşu öncesinde ilginç bir olay meydana geldi.

Atatürk Havalimanı'ndan 18.55'de Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'ya hareket edecek Boeing B737-800 tipi uçağı apronda kaldı.

Yolcu alımını tamamladıktan sonra körükten push-back aracı ile taksi için hareket ettirilen TC-JVA tescilli THY uçağı, push-back aracından ayrılamadı.

Yaklaşık 45 dakikadır TC-JVA tescilli THY uçağının TGS'ye ait push-back aracından ayırma çalışmaları devam ediyor. Bu sırada Etiyopya yolcuları terminale alınırken uçağın seferden çekildiği öğrenildi.

Terminale alınan yolcular başka bir uçakla Etiyopya'ya hareket edecek.

©AirportHaber

THY UÇAĞI PUSH BACK ARACINDAN AYRILAMADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

Misafir ~ 3 yıl önce
Bu push back aracları (Towbarsız traktörler) uçağı iterken aşırı bir açı ile itilirse uçağı bırakmaz ve emniyet olarak kilitlerler.Bu durumda dikmenin bir teknisyen tarafından hasar var mı diye kontrolu gerekir.Bu nedenle bu durum oluşunca bakım atelyesinde bulunan anahtarla set edilir ve normale döner.Sebep bu da olabilir diye düşünüyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Hamdi nepalden dondu mu acep recep? amdi bu isi cozer?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Shift+p ye basmış olsalardı böyle olmazdı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Pim takılmamış araç kendini kitlemiş olabilir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000