19 Eylül 2017, Salı 09:43:45

THY Tel Aviv'i dünyaya bağlıyor

Türk Hava Yolları ilk 8 ayda İsrail’de en fazla yolcu taşıyan yabancı havayolu ünvanını kaptırmadı.
  • Aferin bize!
  • eeee Amerika hatlarinin arkasinda Israil var ne de olsa , Rastgele bakalim Los Angeles-Istanbul gidis donus 1300 dolar, Los Angeles-Telaviv gidis donus 950 dolar. Turk havayollari mi El Al havayollari mi belli degil. El Al bile bu kadar ucuz degil. THY gurbetcileri sovusleyip, Yahudilere peskes cekiyor.
  • IsraHEL
  • Filoda bir a 340(deli mayk) kaldı

Zorlu geçen 2016 yılının ardından 2017 yılını beklentilerin üzerinde bir performans ile geçiren bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları destinasyon bazında incelendiğinde de kayda değer bir başarı sergiliyor.

AirportHaber'in Türk Hava Yolları yetkililerinden edindiği bilgiye göre; 300’den fazla uçuş noktasıyla dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu Türk Hava Yolları Ağustos ayında İsrail’in başkenti Tel Aviv’e gerçekleştirdiği seferler ile toplamda 102.847 yolcu taşıdı. Geçen yılın aynı ayına göre %12’lik bir artışa işaret eden rakamlar aynı zamanda bayrak taşıyıcıyı İsrail’de bir ayda 100.000 yolcu barajını aşan ilk yabancı şirket konumuna getirdi.  Tel Aviv hattında 2017 yılının ilk 8 aylık dönemi incelendiğinde ise geçen yıla göre %9.22 artış sağlanarak toplam 648.866 yolcu taşındığı görülüyor.  Türk Hava Yolları ilk 8 ayda İsrail’de en fazla yolcu taşıyan yabancı havayolu ünvanını da kaptırmadı.

KUDÜS İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

İsrail makamlarınca grup vizesine başvuru için gerekli hale getirilen yaklaşık 3 haftalık süreç, Kudüs’e seyahat planı yapmak isteyen yolcuların kararını da olumsuz etkiliyor.  Tur operatörleri, acenteler ve resmi makamlar çeşitli girişimlerle bu sürecin kaldırılması ya da kısaltılması için çalışıyor. Girişimler sonuç verdiği takdirde Kudüs’e seyahat edecek yolcular seyahatlerini daha kısa bir süre içerisinde planlayabilecek bu sayede artış gösteren İstanbul- Tel Aviv arasındaki yolcu trafiğinin daha iyi noktalara geleceği ön görülüyor.

İSRAİL’DEN EN FAZLA SEYAHAT TÜRKİYE’YE GERÇEKLEŞİYOR

Geçen yılın aynı ayına göre dış hat uçuşlarında %17.11’lik bir  yolcu artışı yakalayan Tel Aviv’den seyahat eden yolcular en çok Türkiye’ye ulaşıyor. Türkiye %10.08’lik payı ile en fazla aktivitenin gerçekleştiği ülke konumunda.

THY Tel Aviv'i dünyaya bağlıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

ESB ~ 9 ay önce
Aferin bize!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trader Joe's ~ 9 ay önce
eeee Amerika hatlarinin arkasinda Israil var ne de olsa , Rastgele bakalim Los Angeles-Istanbul gidis donus 1300 dolar, Los Angeles-Telaviv gidis donus 950 dolar. Turk havayollari mi El Al havayollari mi belli degil. El Al bile bu kadar ucuz degil. THY gurbetcileri sovusleyip, Yahudilere peskes cekiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 9 ay önce
Sen de bak Thy ile IST-LAX 1300 dolar Lufthansa ile Frankfurt aktarmalı 900 dolar. Bu Lufthansa da Almanları kazıklayıp Türklere peşkeş çekiyor.
Trader Joe's ~ 9 ay önce
sallama en ucuz 1250 dolara buldum. oda donus bacagi 3 bacak. Tabi tarihlerde 1 ekim gidis 1 kasim donus :)
X ~ 9 ay önce
IsraHEL

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F.o ~ 9 ay önce
Filoda bir a 340(deli mayk) kaldı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000