20 Ocak 2017, Cuma 13:38:52

THY Teknik'te zam belirsizliği

Türk Hava Yolları’nın ortaklık bünyesindeki çalışanlara yüzde 1.5 zam yapmasından sonra bu kez gözler THY Teknik A.Ş’ye çevrildi. Teknik A.Ş’de zam belirsizliği ne zaman sona erecek?
  • Arkadaşlar teknikçilerin iş güçlerinin ne kadar önemli ne kadar zor olduğunu artık herkes bilsin adamlar uçağın bakımını yapıp gönderdikten sonra uçak inene kadar ne dualar okuyor neler çekiyorlar bilirmisiniz allah onlara güc kuvvet versin başlangıç ve bitiş onllarla onları yıpratmamak üzmemek gerekiyor ki kafalları hiçbir şeye takılmasın aldıkları kuruşuna kadar helal onların allah muhafaza ki birşeyi yanlış yapsınlar eksik yapsınlar lütfen onlara karşı çok duyarlı olalım onlar thy nın belkemiği allah emeklerini boşa çıkartmasın
  • Teknik personel olmaz ise uçak uçmaz unutmayın..
  • Teknik personel önemli kesinlikle zam yapılsın.
  • Yapmayın be biraz sukretmesini bilin isterim issiz o kadar iş arayan kardeşlerimiz var biraz onları aklınıza getirin bu kadar para delisi olmayın. Ben 1600 tl maaş alıyorum allahıma şükrediyorum o kadar geniş olmayan harcamaniza gelirinize takilmaniza dikkat ederseniz bu para fazlasıyla yeter. Allah gözünü doyorsun diyorum sukretmeyi bilin..

Türk Hava Yolları’nın ortaklık bünyesindeki çalışanlara yüzde 1.5 zam yapmasından sonra bu kez gözler THY Teknik A.Ş’ye çevrildi. 

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası’nın TİS’e göre yapılması gereken altı aylık dönemler için yüzde 4 zam oranını, personel görüşü alınarak yüzde 1.5’e düşürmesinden sonra gözler THY Teknik A.Ş’deki zam oranlarına çevrildi.

Hava İş kolundan Metal İş koluna geçtikten sonra Çelik İş’in örgütlendiği Teknik A.Ş’de, toplu iş sözleşmesine göre enflasyon oranı + 0,5 puan zam yapılmasının gerektiği kaydedildi. Buna göre Teknik A.Ş çalışanlarının yüzde 5,23 zam alması gerekirken THY yönetiminin ortaklık çalışanları için kabul edilen formülü Teknik A.Ş çalışanlarına da uygulamak istediği belirtildi. THY yönetiminin konuyla ilgili olarak Çelik İş Sendikası ile henüz iletişime geçmediği öğrenilirken sendikanın önümüzdeki hafta zam yapılmaması fikrini öğrenmek için çalışanların önüne sandık koyacağı öne sürüldü.

©Airporthaber.com

THY Teknik'te zam belirsizliği

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (144)

tunca ~ 2 yıl önce
Arkadaşlar teknikçilerin iş güçlerinin ne kadar önemli ne kadar zor olduğunu artık herkes bilsin adamlar uçağın bakımını yapıp gönderdikten sonra uçak inene kadar ne dualar okuyor neler çekiyorlar bilirmisiniz allah onlara güc kuvvet versin başlangıç ve bitiş onllarla onları yıpratmamak üzmemek gerekiyor ki kafalları hiçbir şeye takılmasın aldıkları kuruşuna kadar helal onların allah muhafaza ki birşeyi yanlış yapsınlar eksik yapsınlar lütfen onlara karşı çok duyarlı olalım onlar thy nın belkemiği allah emeklerini boşa çıkartmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hat Bakım Teknik ~ 2 yıl önce
Teknik personel olmaz ise uçak uçmaz unutmayın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY A.O. ~ 2 yıl önce
Teknik personel önemli kesinlikle zam yapılsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oktay ~ 2 yıl önce
Yapmayın be biraz sukretmesini bilin isterim issiz o kadar iş arayan kardeşlerimiz var biraz onları aklınıza getirin bu kadar para delisi olmayın. Ben 1600 tl maaş alıyorum allahıma şükrediyorum o kadar geniş olmayan harcamaniza gelirinize takilmaniza dikkat ederseniz bu para fazlasıyla yeter. Allah gözünü doyorsun diyorum sukretmeyi bilin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Oktay'a ~ 2 yıl önce
Arkadasim havacilik sektorunde calisan insanlarin eğitim seviyelerini ve işlerinin ehemmiyetini kavrayabiliyormusun?Bir isi yaptigina dair basacagi muhuru elde edebilmek icin gectigi surecten haberin var mi?Sivil havacilik mezunlarinin kac puanla bolume girdigini biliyormusun?1 vidayi duzgun sıkmasa en az 200 kisiden ve yuzbinlerce dolar zarardan mesul olunacak bir is yapiyorlar,yapiyoruz.Napsinlar,bu donanimla bedava mi calissinlar?Sen 1600 TL aliyorsun diye herkes mi 1600 TL alsın?Hakkaniyet diye birsey var.Hak eden,layik olan isini duzgun yapan parasini kazanir,kimse de laf edemez arkadaş.Sen sukretmeye devam et.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000