27 Temmuz 2016, Çarşamba 10:06:59

THY Teknik personel alacak

THY Teknik internet üzerinden personel alımı yapacağını duyurdu.
  • Ben kabin içi bakım onarımda sözlü mülakatta elenmiştim. Bakalım kısmetim burdadır belki . Ama sınava başvurudan 3 - 4 hafta sonra davet almıştım.
  • Teknik rumuzu ile yorum yapan şahsın teknikte lisanslı teknisyen olarak çalıştığına maalesef inanmıyorum. Çünkü yorumu sanki yönetici ağzı ile yazılmış. Ya da forumu karıştırma maksatlı yazmış. Bazı gerçekleri saptırmış. Belli ki sanki heryer kendisine gül bahçesi. Bunları yazdığım için kızmasın çünkü ; Şu anda teknikte amiyane tabirle dibine kadar yorulmayan bir tane teknisyen yok. İnsan üstü iş planlanıyor. Bu durumu herkes biliyor ancak maalesef herkes üç maymunu oynuyor. İşini severek yapan veya işyerine mutlu olarak gelen teknisyen sayısı o kadar az ki. Ayrıca yeni işe girecek olan lisanslı teknisyenlerin de THY teknikteki iş yükü hakkında oldukça fazla bilgileri var. Adamlar aklını peynir ekmek ile yemedi ki hem daha az para ve kendilerine verilecek minimum değer hem de yaklaşık 3 kat fazla çalışmak için başvursunlar. Ayrıca son sözleşmede uydurulan yeni işe girişlerdeki yetki skalası durumundan ve yetkinin alınmasındaki sancılı süreç nedeniyle yöneticiler kendi ayaklarına kurşun sıkmışlardır. İlk defa foruma yazıyorum, iç karartmak istemezdim ama maalesef durum bundan ibaret ve bunun suçlusu da eşşekler gibi çalışan biz teknisyenler değiliz. Bizim işler buraya gelene kadarki en büyük suçumuz çok fazla çalışıp , gereksiz yere şahsi riskler alarak yöneticilerin durumu daha önce farketmelerine mani olduk ve bu durum iş yükümüzün aşırı artmasına yol açtı. Zamanınızı aldığım için affedin.
  • Teknik öğretmen arkadaşım sen uçak teknisyeni değil yardımcı teknisyensin şu an. Thy teknik ilanı eksik olan C/S sayısı içindir. SHYO mezunları bile lisansları eline almadan yardımcı teknisyen muamelesi görürken senin uçak teknisyeniyim demen ve şirketini tecrübesiz insanlara verdiği maaşla savunman biraz mantıksız olmuş. Lisans için verilen ücret farkı max 1000 TL iken lisanslı personel olmazsa işler yürümüyor. Tabiki sizin aldığınız para hakkınız sonuna kadar ama C/S için teklif edilen para ve iş yükü kabul edilemez. Özel sektör çok daha mantıklı; ki C/S eksiğinin temel sebebi de bu zaten.
  • Bakım Operasyon ve Destek Personeli daha nekadar düşüreceksiniz bu sıkalayı soyun yiyin aksırıncaya tıksırıncaya kadar yıyın

THY Teknik internet üzerinden personel alımı yapacağını duyurdu.

Yayınlanan ilanda Bakım Operasyon ve Destek Personeli ile Lisanslı Uçak Bakım Teknisyeni alımı yapılacağını duyuran THY Teknik, alımların İstanbul merkezli olacağını açıkladı.

Başvuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. TIKLAYINIZ...

THY Teknik personel alacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Hakan ~ 2 yıl önce
Ben kabin içi bakım onarımda sözlü mülakatta elenmiştim. Bakalım kısmetim burdadır belki . Ama sınava başvurudan 3 - 4 hafta sonra davet almıştım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nafiz ~ 2 yıl önce
Teknik rumuzu ile yorum yapan şahsın teknikte lisanslı teknisyen olarak çalıştığına maalesef inanmıyorum. Çünkü yorumu sanki yönetici ağzı ile yazılmış. Ya da forumu karıştırma maksatlı yazmış. Bazı gerçekleri saptırmış. Belli ki sanki heryer kendisine gül bahçesi. Bunları yazdığım için kızmasın çünkü ; Şu anda teknikte amiyane tabirle dibine kadar yorulmayan bir tane teknisyen yok. İnsan üstü iş planlanıyor. Bu durumu herkes biliyor ancak maalesef herkes üç maymunu oynuyor. İşini severek yapan veya işyerine mutlu olarak gelen teknisyen sayısı o kadar az ki. Ayrıca yeni işe girecek olan lisanslı teknisyenlerin de THY teknikteki iş yükü hakkında oldukça fazla bilgileri var. Adamlar aklını peynir ekmek ile yemedi ki hem daha az para ve kendilerine verilecek minimum değer hem de yaklaşık 3 kat fazla çalışmak için başvursunlar. Ayrıca son sözleşmede uydurulan yeni işe girişlerdeki yetki skalası durumundan ve yetkinin alınmasındaki sancılı süreç nedeniyle yöneticiler kendi ayaklarına kurşun sıkmışlardır. İlk defa foruma yazıyorum, iç karartmak istemezdim ama maalesef durum bundan ibaret ve bunun suçlusu da eşşekler gibi çalışan biz teknisyenler değiliz. Bizim işler buraya gelene kadarki en büyük suçumuz çok fazla çalışıp , gereksiz yere şahsi riskler alarak yöneticilerin durumu daha önce farketmelerine mani olduk ve bu durum iş yükümüzün aşırı artmasına yol açtı. Zamanınızı aldığım için affedin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teknisyen ~ 2 yıl önce
Teknik öğretmen arkadaşım sen uçak teknisyeni değil yardımcı teknisyensin şu an. Thy teknik ilanı eksik olan C/S sayısı içindir. SHYO mezunları bile lisansları eline almadan yardımcı teknisyen muamelesi görürken senin uçak teknisyeniyim demen ve şirketini tecrübesiz insanlara verdiği maaşla savunman biraz mantıksız olmuş. Lisans için verilen ücret farkı max 1000 TL iken lisanslı personel olmazsa işler yürümüyor. Tabiki sizin aldığınız para hakkınız sonuna kadar ama C/S için teklif edilen para ve iş yükü kabul edilemez. Özel sektör çok daha mantıklı; ki C/S eksiğinin temel sebebi de bu zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tek ~ 2 yıl önce
Yardımcı teknisyen diye bir statü yok artık bilmiyorsun galiba ? Neye göre yardımcı teknisyen ? Geçin şu sınıf ayrımlarını , sizin ingilizceden bir haber , ekip yonetme kabiliyeti donanımı olmayan teknisyenlerinizde biliyoruz. Kıdemleri düşecek diye veryansın modundalar şuan. Şirket en iyisini yapıyor.
Sebebi neki ~ 2 yıl önce
Lisansın adı Teknisyen Lisansı, yani o lisansı alınca teknisyen oluyoruz. Lisans almadan önce teknisyen olamıyoruz ya hani, sen adını ne koyarsan koy, lisansın yoksa teknisyen DEĞİLSİN.
Yeter ~ 2 yıl önce
Bakım Operasyon ve Destek Personeli daha nekadar düşüreceksiniz bu sıkalayı soyun yiyin aksırıncaya tıksırıncaya kadar yıyın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000