15 Ağustos 2017, Salı 16:20:02

THY Somali'ye bir kez daha el uzattı

Türk Hava Yolları kıtlık ve kuraklıkla mücadele için Mart ayından bu yana başlatılan kampanya ile dünya çapında sosyal medya ünlüleriyle birlikte Somali’ye yardım eli uzatıyor.
  • Yemen!!!
  • bakin bunu gercekten olumsuz elestirme amacli yazmiyorum ama yani lutfen , bir sirketin gorevi karliligini artirmak buyumektir.Fakir ulkelerde su kuyulari acmak Gida yardimi yapmak yatirim yapmak havayollu sirketinin gorevi olamaz bu gorev BM indir oda uzun arastirmalar yaptiktan sonra heleki 2017 ayinda personeline ekonomik durumuzu kötü 1000 tanenizi kovalimmi yoksa aldiginiz parayi dusurelimmi diye sorqn bir sirketes unutmayin bu insanlarin kabile liderlerinin bilmem kac tane esi var resmen harem hayati yasiyan ve asiret sisteminin insanlari eZdigi bir duzen var yani hereey o kadar da masum degil o gariban coxuklar disinda
  • Adamlara balık götüreceğinize balık tutmayı öğretin
  • önce kendi vatandaşımızın tamamı doysun refaha ulaşsın sonra dışarıya yardım edilsin. kendi insanımız için tek bir gün sokaklarda stand açılıp yardım toplandığını görmedim.varsa yoksa somali filistin suriye afrika vs.

Türk Hava Yolları kıtlık ve kuraklıkla mücadele için Mart ayından bu yana başlatılan kampanya ile dünya çapında sosyal medya ünlüleriyle birlikte Somali’ye yardım eli uzatıyor. Somali’ye uçuş gerçekleştiren tek uluslararası havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları, yıkıcı bir kuraklıkla mücadele eden ülkenin acil ihtiyaç duyduğu gıda takviyesini tek başına teslim ediyor.

Sosyal medya yıldızları Jerome Jarre, Casey Neistat ve aktör Ben Stiller gibi isimlerin öncülük ettiği “Love Army for Somalia” adlı girişimle iş birliği yapan Türk Hava Yolları, kampanyanın başladığı Mart ayından bu yana Somali halkına yüzlerce ton erzak ulaştırdı.

İlk teslimatı Mart ayında gerçekleştiren Türk Hava Yolları, çocuklara yönelik 60 ton besin takviyesini derhal dağıtılmak üzere Mogadişu’ya ulaştırmıştı. Çocuklara yönelik 60 ton besin takviyesi içeren bir diğer kargo da 15 Ağustos Salı günü Somali’ye gönderildi. Somali’de milyonlarca çocuk her an şiddetli derecede yetersiz beslenme riskinin pençesinde.

Konuyla ilgili konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı şu ifadelere yer verdi: “Türk Hava Yolları, Somali’ye yardım çağrısı sosyal medyada ilk duyulduğu anda çağrıya kulak verdi. Somali halkına kargo uçağımızla birlikte gıda ve erzak takviyesi ulaştırmak üzere #LoveArmyForSomalia adlı küresel kampanyaya memnuniyetle dahil olduk. Şimdi tekrar çocuklara yönelik gıdalarla yüklü ikinci uçağımızı yola çıkardık. Afrika’nın bir numaralı uluslararası taşıyıcısı olarak, kıtayla ilişkilerimiz yalnızca insani yardım misyonlarıyla sınırlı değil. Türk Hava Yolları yıllardır Afrika’nın pek çok ülkesinde geniş kapsamlı sosyal sorumluluk projeleri yürütüyor. Tüm bu projeleri, dünyanın geri kalanıyla buluşturmaktan gurur duyduğumuz Afrika halkına destek sunmak üzere gerçekleştiriyoruz”.

Türk Hava Yolları’nın yakın zamanda 24 Afrika ülkesinde yürüttüğü projeler arasında okul, yetimhane ve klinik inşası ve onarımı, eğitim hizmetleri ve su kuyusu kazma çalışmaları yer alıyor. Bu projelerin yanı sıra şirket, kent sınırları dışındaki klinikler için güneş panelleri kurulumu ve katarakt ameliyatı yapılabilmesi için yerel yönetimler ve hastanelerle iş birliği gibi çalışmalara da imza atıyor. THY Somali'ye bir kez daha el uzattı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

yemen ~ 11 ay önce
Yemen!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hotcup ~ 11 ay önce
bakin bunu gercekten olumsuz elestirme amacli yazmiyorum ama yani lutfen , bir sirketin gorevi karliligini artirmak buyumektir.Fakir ulkelerde su kuyulari acmak Gida yardimi yapmak yatirim yapmak havayollu sirketinin gorevi olamaz bu gorev BM indir oda uzun arastirmalar yaptiktan sonra heleki 2017 ayinda personeline ekonomik durumuzu kötü 1000 tanenizi kovalimmi yoksa aldiginiz parayi dusurelimmi diye sorqn bir sirketes unutmayin bu insanlarin kabile liderlerinin bilmem kac tane esi var resmen harem hayati yasiyan ve asiret sisteminin insanlari eZdigi bir duzen var yani hereey o kadar da masum degil o gariban coxuklar disinda

Yanıtla

Kalan karakter 1000
--- ~ 11 ay önce
Adamlara balık götüreceğinize balık tutmayı öğretin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Balık yemiyorlar ~ 11 ay önce
İnanclarına tersmiş :)
anlamadım gitti ~ 11 ay önce
önce kendi vatandaşımızın tamamı doysun refaha ulaşsın sonra dışarıya yardım edilsin. kendi insanımız için tek bir gün sokaklarda stand açılıp yardım toplandığını görmedim.varsa yoksa somali filistin suriye afrika vs.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 11 ay önce
Altına imzamı atarım... ;)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000