18 Temmuz 2018, Çarşamba 11:25:49

THY pilotları Er-Ah’ta yetişecek

Pilot ihtiyacını karşılamak için yerli kaynaklara yönelen Türk Hava Yolları, 16 pilot adayının eğitimi için Er-Ah Havacılık Akademisi ile anlaştı.
  • Size yol gosteriyorum iyi yetisin THY bizim goz bebegimiz ben 30 kusur senemi verdim o kuruma sen once kendini ispat et ondan sonra baskasina geri kafalii de Buyuklerine saygi gostermeyi ogren yoksa ogretirim sana,
  • baş örtülü nerde? ;)
  • İçinizde hakkımı yiyen tek bir kişi varsa bile allah sorsun ağız tadınız olmasın !
  • Arkadaki basortulu arkadas temizlikci mi?

Bugüne kadar Türk sivil havacılığı için yüzlerce pilot yetiştiren Er-Ah Havacılık Akademisi, Türk Hava Yolları için ikinci grup pilot aday eğitimine başladı.

2016 yılında imzalanan anlaşma ile ilk filo pilot aday eğitimine başlayan Er-Ah, ikinci grup eğitimlerine de Haziran ayı sonunda start verdi. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’nda kurduğu kompleks ile pilot adayı öğrencilerine geniş imkanlar sunan Er-Ah, THY’nin seçtiği 16 aday pilotu da 14 aylık eğitimin sonunda mezun edecek.

Son yıllarda yaşanan pilot sıkıntısını aşmak için yerli kaynaklarla işbirliği yoluna giden THY’nin diğer uçuş okullarında da iş garantili pilot eğitimi alan öğrencileri bulunuyor.

Türk Hava Yolları’nın kriterlerine uygun olarak seçilen pilot adayları, teorik ve uçuş eğitimlerini tamamladıktan sonra iş garantili olarak Türk Hava Yolları’nda tip eğitimlerini alıyor ve aktif uçuculuk hayatlarına başlıyorlar.

Uçuş hattı, bakım hangarı, teorik eğitim binası ve simülatör uçuş eğitimlerini aynı yerleşkede bulunduran Türkiye’nin ilk uçuş okulu Er-Ah Havacılık Akademisi’nde öğrenciler eğitimlerini entegre olarak alacak ve 14 aylık süre içerisinde eğitimlerini tamamlayacak.

Türkiye’nin en iyi uçuş okulları arasında gösterilen Er-Ah Havacılık Akademisi’nin; Sunexpress, Türk Hava Kurumu, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Bilim Üniversitesi ile pilot eğitim anlaşmaları bulunuyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY pilotları Er-Ah’ta yetişecek

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Siyaset ~ 1 ay önce
Size yol gosteriyorum iyi yetisin THY bizim goz bebegimiz ben 30 kusur senemi verdim o kuruma sen once kendini ispat et ondan sonra baskasina geri kafalii de Buyuklerine saygi gostermeyi ogren yoksa ogretirim sana,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ne ogreteceksin ~ 1 ay önce
Ne ogreteceksin hiyar
kmm ~ 1 ay önce
baş örtülü nerde? ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Abc.. ah ede ede ~ 1 ay önce
İçinizde hakkımı yiyen tek bir kişi varsa bile allah sorsun ağız tadınız olmasın !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fonda ~ 1 ay önce
Arkadaki basortulu arkadas temizlikci mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TK ~ 1 ay önce
hehe çok komiksin.Aklın sıra baş örtülüleri aşağılıyorsun,ama senin ne olduğun belli bu söyleminle.
anaKonda ~ 1 ay önce
Konda ya konda.. zoruna mı gitti fonda.
Ss ~ 1 ay önce
Zoruna mı gitti Umarım cogalırlar
Nasıl ~ 1 ay önce
Çoğaltsakki

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000