19 Ocak 2017, Perşembe 11:02:18

THY ile Hava İş imzaladı. İşte o protokol

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası arasında tadil protokolü imzalandı. THY'nin işten çıkarmama garantisi verdiği protokol gereği çalışanlara altı aylık dönem için yüzde 1.5 zam verilmesi kararlaştırıldı. Protokol gereği THY bir yıl boyunca toplu işten çıkarma yapamayacak.
  • tam tamına 109 tl zam gelmiş vergiden düşersende 87 tl. Allah bereket versin. 7288 TL Brüt maaş. kabin için. yer personeli için onlar fakir. zaten birşey de yapmıyorlar hergün oyun oynuyorlar genel müdürlükte. onlar a birşey yok.
  • Dussun dussun maaşlar daha daaaaa düşün! Yine günüm çok sugar geçecek :))))
  • yalandan bir anketle çalışanın hakkını gasp ettiniz ya yatacak yeriniz yok nasılsa işten çıkarma devam edecek olan hakka oldu anketmiş zaten en çok ağlayan son dönemde işe aldığınız yüzde elliyle çalışan TORPİL li kısım ne kabulu kabul eden varsa işinin değerini bilen çalışan emektarlar
  • Yeni reklam yüzümüzmüş arkadaşlar, parada rekşam için ayrılan bütçe

Türk Hava Yolları'nın ekonomik gerekçelerle, Hava İş Sendikası'ndan "2017 yılında zam yapmayalım" isteği üzerine başlayan görüşmeler karara bağlandı. THY'nin 'zam yapmayalım' talebini anket düzenleyerek çalışanların görüşünü alan Hava İş Sendikası, yüzde 95 oranında "zam olmayabilir" cevabı alınca THY ile masaya oturdu. Karşılıklı taleplerin değerlendirildiği görüşmelerin sonunda taraflar arasında tadil protokolü imzalandı.

Protokolde yer almamasına rağmen İngilizce yetersizliği sebebiyle ücretsiz izne çıkarılan kabin ekiplerinin de işlerine dönmesinin sağlandığı da vurgulandı.

İşte THY ile Hava İş Sendikası arasında imzalanan o protokol:

1- İşbu Tadil Protokolü ile Protokolün 1.maddesinde zikredilen ücret ve diğer sosyal yardım zamlarına ilişkin artışlar 2017 yılının ilk 6 ayı için 31.12.2016 tarihindeki ücretlere ve diğer sosyal yardımlara 01.01.2017 tarihinden geçerli olmak üzere % 1.5 (yüzde bir buçuk) oranında, 2017 yılının ikinci 6 ayı için 30.06.2017 tarihindeki ücretlere ve diğer sosyal yardımlara 01.07.2017 tarihinden geçerli olmak üzere %1.5 (yüzde bir buçuk) oranında ücret zammı artışı uygulanacaktır.

2- İşbu Tadil Protokolü Hava-İş Sendikası üyelerini bağlar. Aksi işbu Tadil Protokolünde belirtilmediği sürece, THY hangi statüde olursa olsun Hava İş Sendikası üyesi olmayan tüm personele yukarıda yer alan zam oranlarından daha yüksek bir zam yapmayacaktır. Aksi takdirde bu Tadil Protokolü geçersiz olacaktır.

3- THY tarafından işbu Tadil Protokolü geçerlilik süresi boyunca 4857 sayılı İş Kanunu'nun 29. Maddesi kapsamında toplu işçi çıkarılmayacaktır. Bu madde hükmüne aykırı olarak toplu işçi çıkarma uygulanması durumunda Tadil Protokolü başlangıç tarihinden itibaren hükümsüz hale gelecek ve tüm personele 01.01.2017 tarihinden itibaren uygulanması gereken zamlar toplu işçi çıkarmayı izleyen ayın 8'inde tek seferde ödenecektir.

4- İşbu Tadil Protokolü gereği 2017'de yapılmayacak zamlar THY'nin 2017 yılına ilişkin IFRS uyarınca bağımsız denetimden geçerek KAP'a bildirilen finansal tablolar uyarınca en az 100.000.000.- USD (Yüzmilyondolar) kâr ile mali yılı kapatması durumunda 2018 yılı zammından önce uygulanacak, sonrasında 2018 zammı uygulanacaktır.

5- Yurtdışı mahalli personel ve yurtdışında görev yapan merkez tayinli personel ücretleri işbu Tadil Protokolü kapsamı dışındadır. Yurtdışında görev yapan merkez tayinli ilgili personel bakımından, yukarıda zikredilen artışlar ikramiyeye esas ücret ile diğer sosyal yardımlara uygulanacaktır.

THY ile Hava İş imzaladı. İşte o protokol

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (145)

kabin ~ 2 yıl önce
tam tamına 109 tl zam gelmiş vergiden düşersende 87 tl. Allah bereket versin. 7288 TL Brüt maaş. kabin için. yer personeli için onlar fakir. zaten birşey de yapmıyorlar hergün oyun oynuyorlar genel müdürlükte. onlar a birşey yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahahahhajja ~ 2 yıl önce
Dussun dussun maaşlar daha daaaaa düşün! Yine günüm çok sugar geçecek :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yalan ~ 2 yıl önce
yalandan bir anketle çalışanın hakkını gasp ettiniz ya yatacak yeriniz yok nasılsa işten çıkarma devam edecek olan hakka oldu anketmiş zaten en çok ağlayan son dönemde işe aldığınız yüzde elliyle çalışan TORPİL li kısım ne kabulu kabul eden varsa işinin değerini bilen çalışan emektarlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MORGAN FREEMAN' A 800 MİLYON $ ~ 2 yıl önce
Yeni reklam yüzümüzmüş arkadaşlar, parada rekşam için ayrılan bütçe

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000