13 Mart 2018, Salı 11:13:02

THY bu adaletsizliği durdurmalı...

Türk Hava Yolları skandal bir kararı uygulamaya soktu. Kabin memurları yaz aylarında izin kullanamayacak. İzinler yaz sezonu öncesine planlanıyor ya da sezon sonuna. Bu durum kabin personeli arasında ciddi rahatsızlığa sebep oluyor.
  • Sivil havacılık artık şirketleri korumayı bıraksın,uçak sayısı ile orantılı pilot,kabin memuru, teknisyen, Dispatch çalıştırılması ile ilgili düzenleme yapmalı. Havacılık çalışanları, buna en alttaki çalışandan en üsteki dahil zamanımızın modern köleleri gibi çalıştırılıyor. Ne yaz tatili, ne Şubat tatili be bayram ne cumartesi ne Pazar ne yılbaşı ne o ne bu... Şimdide 2019 daki FTL göz diktiler...
  • zaten turkiye 8 ay fln yaz havasi var. burda en vazla bir ve 4 hafta arasi. bosver yazi. tadini cikarin.
  • Kardeş biz FTL ye isyan etmiyoruz. İşine gelince FTL işine gelmeyince TİS diyen ekip planlamacilardan ve onlara destek çıkan yöneticilerden sürekli FTL yi şirketler nasıl isterse öyle revize eden shgm den şikayetçiyiz. Gerçekten yorulduk. 18 saat mesai yapabilir alan nobetinden 16 saat uçuşa gidebilir falan böyle mesai yapiyorsa eger shgm gelsin ben hergun yaparım.
  • İnsan dayısına isyan eder mi ? :))

Türk Hava Yolları skandal bir kararı uygulamaya soktu. Kabin memurları yaz aylarında izin kullanamayacak. İzinler yaz sezonu öncesine planlanıyor ya da sezon sonuna. Bu durum kabin personeli arasında ciddi rahatsızlığa sebep oluyor.

Türk Hava Yolları kabin personelini çıldırtacak bir karara imza attı. Yoğun geçecek sezon öncesinde alınan bu karar şimdiden tartışılmaya başlanırken, kabin memurlarını isyan ettirecek düzeye getiren uygulamanın detaylarına AirportHaber ulaştı.

THY’nin kabin personeli sıkıntısı yaşadığının kanıtı olarak gösterilen uygulamaya göre, yaz sezonundan hiçbir kabin personeline izin kullandırılmayacak. Kabin memurlarının izinleri Mayıs ayı sonuna veya sezon sonuna planlanırken, FTL’den bunalan kabin memurlarının bir de yaz tatili alamayacak olması bardağı taşıracak son damla olarak görülüyor.

"ŞİRKETİMİZ BUNU BİZE ÇOK GÖRÜYOR!"

Görüştüğümüz bazı kabin personeli “Hayatımız boyunca rapor almadık. Ama maalesef şirket bizi rapor almaya zorlayacak. Eşimiz, çocuklarımız ile yaz tatili yapamayacak olmamız bizi bu tür ahlaki olmayan yollara tevessül etmeye zorluyor. Bizler 1 ay değil hiç olmazsa ailemiz ile bir hafta dahi olsa yaz tatili yapmak istiyoruz. Şirketimiz bunu bize çok görüyor ise bize tek seçenek kalıyor. O da rapor almak” şeklinde konuşuyorlar.

Hava-İş Sendikası’nın bu konuda bir girişimde bulunup bulunmayacağı ise merak konusu oldu.

Öte yandan THY’nin kabin personeli bulmakta zorlandığı da gelen haberler arasında.

©AirportHaber.com ÖZEL

THY bu adaletsizliği durdurmalı...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (169)

SHGM ~ 3 ay önce
Sivil havacılık artık şirketleri korumayı bıraksın,uçak sayısı ile orantılı pilot,kabin memuru, teknisyen, Dispatch çalıştırılması ile ilgili düzenleme yapmalı. Havacılık çalışanları, buna en alttaki çalışandan en üsteki dahil zamanımızın modern köleleri gibi çalıştırılıyor. Ne yaz tatili, ne Şubat tatili be bayram ne cumartesi ne Pazar ne yılbaşı ne o ne bu... Şimdide 2019 daki FTL göz diktiler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
g ~ 3 ay önce
zaten turkiye 8 ay fln yaz havasi var. burda en vazla bir ve 4 hafta arasi. bosver yazi. tadini cikarin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ftl ye isyan mi ~ 3 ay önce
Kardeş biz FTL ye isyan etmiyoruz. İşine gelince FTL işine gelmeyince TİS diyen ekip planlamacilardan ve onlara destek çıkan yöneticilerden sürekli FTL yi şirketler nasıl isterse öyle revize eden shgm den şikayetçiyiz. Gerçekten yorulduk. 18 saat mesai yapabilir alan nobetinden 16 saat uçuşa gidebilir falan böyle mesai yapiyorsa eger shgm gelsin ben hergun yaparım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Someone ~ 3 ay önce
İnsan dayısına isyan eder mi ? :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000