11 Haziran 2018, Pazartesi 19:20:42

THY 85 yılını anlatan reklam filmini yayınladı

Kurulduğu ilk günden bugüne ‘Türk Havacılık Tarihi’nin öncü lokomotifi olup, bu serüven boyunca unutulmazlara imza atan Türk Hava Yolları’nın 85. Yaşı için hazırlanan yeni reklam filmi yayına alındı.
  • Ne olacak km maasi düşünce ne olacak size mi verecekler o paralari birakin sürekli haset etmeyi Allaha şükür edin önce elinizdekinin kiymetini bilin gün gelir ona da muhtaç kalirsiniz THY yi de başka şirketlerle kiyaslamayi birakin şirketimizin standarti bellidir verdiği maaş da bellidir Allah daha çok versin eğer aldiği maasi beğenmeyen varsa da calismasin sizin memnuniyetsizliginiz bizim maaşlar dan ibaret olmasin ha çok biliyorsanız çok kolay isse dediginiz gibi herkes yaparsa kabin memurluğunu birakin aglamayi girin sinavlarina alin paraniza cebinize meşgul etmeyin forumlari
  • TAŞERONLARI sesini duyun artık bu masalara geçinemiyoruz lütfen artık kadro yolunu açın ve hakkımızı verin adaletli olun artık
  • olduu altındaki 70 binlik araba değil. 700 milyonluk eski parayla 700 trilyonluk alet. sen bunu 3000tl alan çalışana mı emanet edeceksin... bravo. maaş düşürülse riskler çoğalır..
  • Basta 211 olmak uzere yillardir vefasiz ve vicdansizca gonderdiginiz ve bu sirketin basarisinda buyuk rol alanlara yaptiginiz haksizligi unutmussunuz.

Dünyanın 121 ülkesindeki 303 noktada Türk Bayrağını gururla dalgalandıran milli havayolu, geride bıraktığı 85 yılın anısına anlamlı bir reklam filmine imza attı.

İzleyiciyi, Türk Hava Yolları’nın bugüne kadarki en önemli anlarına tanıklık ettiren film, bayrak taşıyıcının 1947’deki “İlk Yurtdışı Uçuşu” ile başlıyor. Bugün, milyonları dünyanın dört bir yanına uçuran Türk Hava Yolları’nın, o günlerde yalnızca 12 koltuk kapasitesiyle yola çıktığı görülüyor.

Reklam filmi, “Kıbrıs Barış Harekâtı” sırasında Türk Hava Yolları’nın aldığı önemli görevle devam ediyor. Milli markanın, söz konusu vatan olunca tüm imkanlarını hiç düşünmeden seferber edip, filosundaki 4 adet DC-9 uçağının koltuklarını sökerek Türk Ordusuna destek sağladığı görülüyor.

Türk-Japon dostluğu adına atılan en önemli adımlardan biri olan, 215 Japon vatandaşının özel icra edilen bir seferle kurtarılması da filmdeki bir diğer kesiti oluşturuyor. Ankara’daki Japon Büyükelçiliği’nin de desteğiyle, o gün yaşanan olaylar gerçek haber görüntüleriyle ekrana yansıyor.

Filmin devamında havacılık tarihinde çok sık yaşanmayan ve yine gerçeğe dayanan bir olay canlandırılıyor; ‘Türk Hava Yolları Uçağında Doğum’. Üstelik bir sürprizle... 1990 yılında Frankfurt-İzmir uçuşunda dünyaya gelen ve ismini kaptan pilottan alan ‘Erkan Geldi’, kendi doğumunun gerçekleştiği sahnede bir kabin görevlisini oynuyor.

Türk futbol tarihinin en gurur verici anlarından biri olan 2002 Dünya Kupası Üçüncülüğü de unutulmuyor. Milli Takımımızın, Türk Hava Yolları’yla Kore’den yurda dönerken F-16’lar tarafından karşılandığı an tekrar hatırlanıyor.

Filmin son bölümünde ise Türk Hava Yolları, Türkiye’nin her zaman dost eli uzattığı bir ülkeye, Somali’ye uçuyor. İhtiyaç sahibi bu topraklara uçan uluslararası tek havayolu olarak bir ülkeye nasıl umut ve sevgi taşındığının altı çiziliyor.

Depo Film’in prodüksiyonunu üstlendiği film, fotoğraf ekibi de dâhil yaklaşık 100 kişilik teknik ekip ve 400 kişilik oyuncu kadrosu ile çeşitli mekanlarda 4 günde tamamlandı. Dönemlere özel yüzlerce kostüm üretildi. Olaylar nasıl gerçekleştiyse birebir yansıtmak ve ekrana taşımak için kalabalık bir sanat ekibi haftalarca çalıştı. Filmin müziği Los Angeles’ta özel olarak hazırlandı. Serdar Dönmez’in yönetmenliğini yaptığı filmin, kreatif ajansı ise Publicis İstanbul oldu. Türk Hava Yolları’nın 85. Yılı için özel hazırlanan film, farklı disiplinlerdeki şirketlerin hızlı ve uyumlu çalışması ile bugün yayına hazır hâle getirildi.

THY 85 yılını anlatan reklam filmini yayınladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (103)

Km ~ 2 ay önce
Ne olacak km maasi düşünce ne olacak size mi verecekler o paralari birakin sürekli haset etmeyi Allaha şükür edin önce elinizdekinin kiymetini bilin gün gelir ona da muhtaç kalirsiniz THY yi de başka şirketlerle kiyaslamayi birakin şirketimizin standarti bellidir verdiği maaş da bellidir Allah daha çok versin eğer aldiği maasi beğenmeyen varsa da calismasin sizin memnuniyetsizliginiz bizim maaşlar dan ibaret olmasin ha çok biliyorsanız çok kolay isse dediginiz gibi herkes yaparsa kabin memurluğunu birakin aglamayi girin sinavlarina alin paraniza cebinize meşgul etmeyin forumlari

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taşeron kit lere kadro ~ 2 ay önce
TAŞERONLARI sesini duyun artık bu masalara geçinemiyoruz lütfen artık kadro yolunu açın ve hakkımızı verin adaletli olun artık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gökyüzü ~ 2 ay önce
olduu altındaki 70 binlik araba değil. 700 milyonluk eski parayla 700 trilyonluk alet. sen bunu 3000tl alan çalışana mı emanet edeceksin... bravo. maaş düşürülse riskler çoğalır..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gokhan ~ 2 ay önce
Kabin memuru maasiyla ucagin emaneti ne alaka? Ucagi hostesler degil pilotlar kullaniyor. Kabin memuru maaslari dusurulsun deniliyor pilot maasi degil, saskin. Tam tersine pilot maaslarina zam yapilmali
Gökhan’a ~ 2 ay önce
o kabin’e 3000 liralik adam girerse! O pilotta issiz kalir, sen de issiz kalirsin! Yanarsin ortalarda! Pilot ve kabin memuru is bulur! Sonucta universite mezunu dil yeterliligi olan insanlar! Ya sen? Acinirsin! Aglarsin. Kabinle oynarsan yanarsin. Otur assagiya adam gibi isini yap
Eksik ~ 2 ay önce
Basta 211 olmak uzere yillardir vefasiz ve vicdansizca gonderdiginiz ve bu sirketin basarisinda buyuk rol alanlara yaptiginiz haksizligi unutmussunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000