10 Nisan 2018, Salı 17:09:35

THY 3 ayda 17 milyon yolcu taşıdı!

Türk Hava Yolları 2018 yılının ilk çeyrek verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre, THY yılın ilk 3 ayında 17 milyon yolcuya hizmet verdi.
  • DHMİ ATC sağolsun, THY yi kanatlandirdi.
  • Kapasite artışı diğer değerlerin süper artışı arasında çok silik kalmış.
  • Yolcu artışı çok güzel, LF'lerde alkış alır ama ya gelir? Bu konuda da açıklama yok mu? Biletleri 1 usd yaparsın rekor üstüne rekor kırarsın bu mantıkla...
  • Artık umurun değil.. . Euro 5 dolar 4 :) ülke bitmiş.. . Thynin %51 özel milli fabrikalar tek tek tek satıldı sonra feto kandirdi bizi....heryer torpil dolmuş Ama sorsanız hepsi cuma sırasında... kimin dini yasio bunlar meçhul

Türk Hava Yolları 2018 yılının ilk çeyrek verilerini açıkladı. Açıklanan verilere göre, THY yılın ilk 3 ayında 17 milyon yolcuya hizmet verdi.

Türk Hava Yolları 2018’de yüzde 80,5 ile tarihinin en yüksek ilk çeyrek doluluk oranına ulaştı.

Mart 2018 Trafik Sonuçları Değerlendirmesi:

Çift haneli yolcu artışlarının görüldüğü Ocak ve Şubat aylarından sonra Mart ayında da taşınan yolcu sayısı yıllık bazda %24 artış göstererek 6 milyona ulaştı. Bu yolcu artışı, %82 ile son 5 yılın en yüksek Mart ayı doluluk oranına ulaşılmasını sağladı.

Kapasitenin (Arz Koltuk Kilometre) %13 arttığı Mart ayında toplam doluluk geçen yılın aynı dönemine göre 6 puan arttı. Dış Hat doluluk yaklaşık 6 puanlık artışla %81,7 olarak gerçekleşirken İç Hat uçuşlarda ise %84’e ulaştı.

2017 yılının Temmuz ayında başlayan talepteki (ücretli yolcu kilometre) çift haneli hızlı büyüme %22 artış ile 2018 yılının Mart ayında da devam etti.

Dıştan dışa transfer yolcu (transit yolcu) hariç tutulduğunda yurtdışı yolcu sayısında gözlenen %28’lik artış Türkiye’ye olan ilginin artmaya devam ettiğinin önemli bir göstergesi oldu.

Bu ayda taşınan Kargo ve Posta hacmi geçen yılın aynı dönemine göre %29 arttı. Kargodaki bu büyümeye %49 ile K. Amerika, %42 ile Orta Doğu, %38 ile Afrika ve %32 ile Avrupa katkı sağladı.

Mart ayında geçen yılın aynı dönemine göre tüm bölgelerde yolcu doluluk oranı artış gösterdi. Bu artışlar Kuzey Amerika’da 12 puan, Orta ve Güney Amerika’da 10 puan, Afrika’da 10 puan ve Avrupa’da 5 puan olarak gerçekleşti.

Ocak-Mart 2018 Trafik Sonuçları Değerlendirmesi:

Ocak-Mart döneminde geçen yılın aynı dönemine göre talepte %25’lik artış sağlanıp, yolcu sayısı da %29 artarak 17 milyona ulaştı.

Toplam yolcu doluluk oranı Ocak-Mart döneminde 6,5 puanlık artış ile %80,5 olurken, Türk Hava Yolları en yüksek ilk çeyrek doluluk oranına ulaştı. Yurtdışı yolcu doluluğu 7 puan artarak %80 seviyelerine, yurtiçi yolcu doluluğu ise yaklaşık 4 puan artarak %85 seviyelerine ulaştı. Bu oranlar ile yurtdışı uçuşlarda son 5 yılın en yüksek, yurtiçi uçuşlarda ise Türk Hava Yolları tarihinin en yüksek yolcu doluluk oranlarına ulaşıldı.

Mart ayındaki Kargo ve Posta hacmindeki güçlü artış ile birlikte yılın ilk çeyreğinde toplam taşınan Kargo ve Posta geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %38 artarak 312 bin tona yükseldi.

THY 3 ayda 17 milyon yolcu taşıdı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

Atatürk ATC ~ 3 ay önce
DHMİ ATC sağolsun, THY yi kanatlandirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xl ~ 3 ay önce
Kapasite artışı diğer değerlerin süper artışı arasında çok silik kalmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sağlıklı Analiz ~ 3 ay önce
Yolcu artışı çok güzel, LF'lerde alkış alır ama ya gelir? Bu konuda da açıklama yok mu? Biletleri 1 usd yaparsın rekor üstüne rekor kırarsın bu mantıkla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Amaan ~ 3 ay önce
Artık umurun değil.. . Euro 5 dolar 4 :) ülke bitmiş.. . Thynin %51 özel milli fabrikalar tek tek tek satıldı sonra feto kandirdi bizi....heryer torpil dolmuş Ama sorsanız hepsi cuma sırasında... kimin dini yasio bunlar meçhul

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000