15 Nisan 2017, Cumartesi 14:50:38

THK'ya tazminat şoku!

Türk Hava Kurumu, 2010 yılında Fethiye’de meydana gelen yamaç paraşütü kazasında ağır yaralanan Avustralyalı turist için, 3,5 milyon lira tazminata mahkum oldu.
  • Turkiyenin Hain Kurumu.kartellesmis asker artiklari
  • Daha önceden de dedim. Aldığınız ahlar sizi boğacak. İnşallah yakında daha büyük tazminatlarla karşı karşıya kalacaksınız. Herkes biliyor ki siz temiz değilsiniz ve uğraştığınız insanların hepsi temiz idi.
  • Ben hukuk uzmanı değilim. Olay günü ben Babadağ'da bulundum ve kalkışı gördüm. 20 metre görüş olan bir havada bilerek üç paraşüt kalkış yaptı. İkisi kaza yaptı (birinde Türk pilot kırıklarla kurtuldu). Benim anlamadığım, THK bu kaza ile nasıl alakalı oluyor? Hatayı pilot yapıyor, THK kusurlu bulunuyor. Hukuk uzmanı olan biri lütfen açıklık getirsin. Saygılar.
  • Gecmiste gasp ettilleri kurban derilerine saysinlar

Türk Hava Kurumu, 2010 yılında Fethiye’de meydana gelen yamaç paraşütü kazasında ağır yaralanan Avustralyalı turist için, 3,5 milyon lira tazminata mahkum oldu. Turist Katherine Hill’in avukatı, THK’nın 50 ayrı gayrimenkulüne haciz koydurdu.

1.2 milyar liralık borcu nedeniyle gayrimenkulleri ve yangın söndürme uçaklarını satışa çıkartan THK, Fethiye'den gelen mahkeme kararı ile zor duruma düştü. “Davanın bizimle bir bağlantısı yok. Husumet nedeniyle davanın reddi gerekir” diyen THK, kararı Yargıtay'da temyiz etti.

REKOR TAZMİNAT

Avustralyalı hemşire Katherine Hill, 23 Mayıs 2010'da tatil için geldiği Babadağ'da 100 Avro ödeyerek yamaç paraşütü yapmış, pilot Ramazan Okşak'ın kontrolünde uçmuştu. Ancak havadayken bulut kümelerine girince kayalıklara çarpmıştı. Kazada Katherine Hill'in kalça, ayak ve topuk kemiklerinde ciddi kırıklar oluşmuştu.

5 ayrı ameliyat geçiren turistin masraflarını sigorta şirketi karşıladı. Hill'in avukatı Şule Beder, Imece turizm, THK ile sigorta firması aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açtı. 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen dava yaklaşık 7 yıl sürdü. Sonuçta da 3,5 milyon TL tazminata karar verildi. THK ile, yamaç paraşütü şirketi ile sigorta firması tazminattan müştereken ve müteselsilen sorumlu tutuldu. (Sözcü)

THK'ya tazminat şoku!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

THK ~ 9 ay önce
Turkiyenin Hain Kurumu.kartellesmis asker artiklari

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Murat ~ 9 ay önce
Daha önceden de dedim. Aldığınız ahlar sizi boğacak. İnşallah yakında daha büyük tazminatlarla karşı karşıya kalacaksınız. Herkes biliyor ki siz temiz değilsiniz ve uğraştığınız insanların hepsi temiz idi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saglık ~ 9 ay önce
Agzına saglık..
Misafir ~ 9 ay önce
Ben hukuk uzmanı değilim. Olay günü ben Babadağ'da bulundum ve kalkışı gördüm. 20 metre görüş olan bir havada bilerek üç paraşüt kalkış yaptı. İkisi kaza yaptı (birinde Türk pilot kırıklarla kurtuldu). Benim anlamadığım, THK bu kaza ile nasıl alakalı oluyor? Hatayı pilot yapıyor, THK kusurlu bulunuyor. Hukuk uzmanı olan biri lütfen açıklık getirsin. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafire ~ 9 ay önce
THK işleten sıfatıyla kusuru oranında sorumlu olur. Örnek: Otobüs firmasına bağlı bir otobüs kaza yapıyor, işleten firma da sorumlu oluyor.
Thk sorumlu ~ 9 ay önce
Ota koka maydanoz olan thk neden sorumluluktan kaçar? Sen değilmisin fai onaylı eğitim veriyorum diyerek hava atan? Sen değilmisin otorite benim diyen. Eee şimdi n'oldu?
Deri ~ 9 ay önce
Gecmiste gasp ettilleri kurban derilerine saysinlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000