04 Aralık 2014, Perşembe 10:23:58

THK’DAN BİR GARİP SATIŞ!

Türk Hava Kurumu’nun borç batağına saplanmasından sonra kurum malları da birer birer satılmaya başlandı. Kredileri ödeyememe riski ile karşı karşıya bulunan kurumun 4 helikopteri satıldı. İşin ilginç yanı satılan helikopter yeniden kiralandı.
  • EY OSMAN YILDIRIM KESKE BALYOZ/ERGENEKON GİBİ DAVALARDAN TUTUKLANSAYDIN. HİÇ OLMAZSA BAŞIN DİK OLURDU. SEN ÇOK ADİ BİR ŞUÇLAMA İLE TUTUKLANDIN. ÖMRÜNÜN GERİ KALANINDA İNSANLARIN YÜZENE NASIL BAKACAKSIN? TABİİ Kİ UTANMA DUYGUSU VARSA!
  • Satacak ne kaldı çok merak ediyorum.Geri de kalanlarıda satınca kimse kalmaz kurumun başında.Yazık ya 89 yıllık bir kurum yalanla dolanla uyutularak 6 senede batırılacak kadar neydi zorunuz.hesabini bulmayan kasap..
  • Alım satım kiralama gibi işler olmazsa nereden para kazanılacak..İş yapıyormuş gibi davranacaksın,paraları götüreceksin..en güzel çalma yöntemi..
  • Alırken dünyanın parası verildi o helikopterlere. Şimdi ölü fiyata satılmıştır kesin. Daha ihalenin bitmesine seneler var

Türk Hava Kurumu’na bağlı Gökçen Havacılık Genel Müdürü Volkan Yılmazer, kuruma ait 4 helikopteri sattı. 28 Ekim 2014’de yapılan operasyonla gözaltına alındıktan sonra adli kontrol şartı ile serbest bırakılan Volkan Yılmazer’in, kredileri ödeyemeyen kurumun mallarını satarak kredileri ödeme yolunu seçtiği bildirildi.

Sessizce satılan helikopterlerin bir Japon firması tarafından alındığı ve satışın hemen ardından da aynı helikopterlerin kiralandığı belirtildi. Kurumun vadesi gelmiş borçlarını ödemek için geçici çözüm olarak görülen satışların devam edeceği kaydedilirken, Sağlık Bakanlığı’na ambülans helikopter hizmetini veren THK’nın bu hizmetin aksamaması için aynı helikopterleri kiraladığı açıklandı.

Helikopterlerin satış fiyatına ilişkin bir bilgi edinilemezken, kredi ödemelerinin kaç aylık döneminin garanti altına alındığı da bilinmiyor.

Suni ve palyatif tedbirlerle kredi ödemelerinin yapılmasının daha ne kadar devam edeceği merak konusu olurken, 28 Aralık 2014’te yapılacak seçimlerden sonra yeni yönetimin ne tür bir sistem getireceği şimdiden merak ediliyor.

©AirportHaber.com

THK’DAN BİR GARİP SATIŞ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

VATANDAŞ ~ 3 yıl önce
EY OSMAN YILDIRIM KESKE BALYOZ/ERGENEKON GİBİ DAVALARDAN TUTUKLANSAYDIN. HİÇ OLMAZSA BAŞIN DİK OLURDU. SEN ÇOK ADİ BİR ŞUÇLAMA İLE TUTUKLANDIN. ÖMRÜNÜN GERİ KALANINDA İNSANLARIN YÜZENE NASIL BAKACAKSIN? TABİİ Kİ UTANMA DUYGUSU VARSA!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gayri menkul ~ 3 yıl önce
Satacak ne kaldı çok merak ediyorum.Geri de kalanlarıda satınca kimse kalmaz kurumun başında.Yazık ya 89 yıllık bir kurum yalanla dolanla uyutularak 6 senede batırılacak kadar neydi zorunuz.hesabini bulmayan kasap..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cesaret ~ 3 yıl önce
Alım satım kiralama gibi işler olmazsa nereden para kazanılacak..İş yapıyormuş gibi davranacaksın,paraları götüreceksin..en güzel çalma yöntemi..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Alırken dünyanın parası verildi o helikopterlere. Şimdi ölü fiyata satılmıştır kesin. Daha ihalenin bitmesine seneler var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yerse ~ 3 yıl önce
Airport haber iyi iş yaptı diyoruz ya. sayın Airport yönetimi Helikopterler kaça alınmış kaça satılmış onuda yayınlasana. Ama bunu yayınlamazsınız niyemi. Çünkü 3 e alınıp 4 e satıldı da ondan :-)) yayınlansın herkes görsün denemesi bedava

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000