05 Haziran 2014, Perşembe 15:20:05

THK’DA İSTİFALAR BAŞLADI!

Türk Hava Kurumu’nda kötü gidişata şahit olmak istemeyen yöneticiler istifa etmeye başladı. Kurumun batağa saplanmasını hazmedemeyen bir yönetici bugün itibari ile istifa etti. Çok önemli bir mevkide bulunan o müdüre AirportHaber ulaştı. Peki, istifa eden yönetici kim?
  • Her ne pahasina olursa olsun iş almak, ihale almak için fiyat veren, maalesef maliyet analizi yapmayi beceremeyen ve zarar ettiğinin farkinda bile olmayan THK nın mevcut yonetim ile basarili olmasi mumkun degildir. THK nin mentalite ve yontem degistirmesi, basa mutlaka gunumuz rekabet ve pazarlama şartlarına hakim bir CEO gelmesi ve kadronun tamamen profesyonel, agresif, uretici personelle donatilmasi gerekir (pazarlamada agresif, karakter olarak degil :) ) ve en onemlisi bu personelin gercek sivil havacilik kokenli ve SEVDALI olmasi sarttir. Baska turlu mumkun degil (tabii bu mevcut yoneticiler basa THK yı batirmak gorevi ile gelmediyse)
  • Bu gune kadar THK ile ilgili en derli toplu ve ayaklari yere basan analiz/yorumu siz yapmissiniz.Yorumlarinizin devami gerekir.saygilarimla...
  • Korkuyorum diyen arkadaşa laf yetiştiren paralı askerler. Ya Allah aşkına siz kendiniz inaniyormusunuz bu yazdiklariniza ? Gerçek şudur ki THK maalesef THY ye gidememiş asker pilotların mastrb... alani, teknisyenlerinde uzatmalari oynadiklari bir garip dingo'nun ahiridir. KİMİ KANDIRMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ ? Birde üstüne üstlük mahkemeler kazaniliyor dırdırı ile milleti korkutmaya çalışıyorsunuz. Millet bilmiyor mu kardeşim neyin ne olduğunu ? Siz insanları nasıl SALAK yerine koyarsınız ? Camianın en beceriksiz en basiretsiz en üretimden uzak organizasyonu ve insanları olduğunuzu BİZ BİLMİYOR MUYUZ ? Bırakın kendinizi kandırmayı bu asker edebiyatı savunmaları da gerçekleri görmeyi çalışın ancak o zaman bir şeyler iyileşmeye başlayacak, fantezi ile değil. Beceremiyorsunuz anlayı, kabul edin basın gidin yahu Türk Sivil Havacılığının önünde daha da takoz olmayın artık.
  • THK 1960 yılına kadar tamamen siviller tarafından yönetiliyordu, 27 Mayıs 1960 darbesinden sonra başına muvazzaf asker getirilmiş ve emekli askerlerin rehabilitasyon merkezine dönüşmüştür. Taa ki 1985 te seçilen Rahmetli başkan İnanç AYAS a kadar, onun ölümünden sonra rahmetli Atilla TAÇOY başkanlık yapmış ve 14 yıl sivil başkanlar yönetse bile askeri personel d. bşklığının baskısı ile yine emekli albay vs lere müdürlük görevleri verilmiştir. TAÇOY un NAC6 yangın söndürme uçağı üretimine soyunmasından çok rahatsız olunmuş ve 1999 da kurum batıyor yalanı yaygarası ile yönetim cumhurbaşkanı Demirel tarafından feshedilmiş ve kayyuma devredilmiş ve tekrar askeri vesayetin eline teslim edilmiştir. 2,5 ton suatma kapasiteli turboprop NAC6 projesi tamamlansa idi bugün yüzlercesini ihraç etmiş olacaktı THK. Bu tür uçakları üreten Bombardier, Airtractor vb firmalar 10 yıl sonrasına sıra veriyor. Yazık ettiler bu kuruma maalesef!

Aylardır yazdığımız gibi THK’da işler düzgün gitmiyor. Borç batağında bulunan THK’da istifalar başladı. Kurumun en önemli noktasında bulunan teknikten sorumlu müdür Serdar Taşbilek bugün aniden istifa etti.

Serdar Taşbilek’e ulaşan AirportHaber, istifayı doğrulatırken istifa nedeni ile ilgili “Kuruma zarar vermek istemiyorum” cevabını aldı. Serdar Taşbilek’in istifa nedeni olarak kurumun doğru yönetilemediği, her geçen gün batağa saplanan THK’nın bu durumuna şahitlik etmek istemediği için istifa ettiği iddia edildi.

Kurumda ilk kez önemli bir noktada bulunan yönetici istifa ederken, bundan sonra ne olacağı merak ediliyor.

THK’nın kötü yönetimine ne zaman dur denilecek bilinmezken,  THK’nın Serdar Taşbilek’in yerine kimi atayacağı merak ediliyor.

 ©AirportHaber.com ÖZEL 

THK’DA İSTİFALAR BAŞLADI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Her ne pahasina olursa olsun iş almak, ihale almak için fiyat veren, maalesef maliyet analizi yapmayi beceremeyen ve zarar ettiğinin farkinda bile olmayan THK nın mevcut yonetim ile basarili olmasi mumkun degildir. THK nin mentalite ve yontem degistirmesi, basa mutlaka gunumuz rekabet ve pazarlama şartlarına hakim bir CEO gelmesi ve kadronun tamamen profesyonel, agresif, uretici personelle donatilmasi gerekir (pazarlamada agresif, karakter olarak degil :) ) ve en onemlisi bu personelin gercek sivil havacilik kokenli ve SEVDALI olmasi sarttir. Baska turlu mumkun degil (tabii bu mevcut yoneticiler basa THK yı batirmak gorevi ile gelmediyse)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
rehabilitasyona cvp. ~ 4 yıl önce
Bu gune kadar THK ile ilgili en derli toplu ve ayaklari yere basan analiz/yorumu siz yapmissiniz.Yorumlarinizin devami gerekir.saygilarimla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Korkuyorum Diyen ~ 4 yıl önce
Korkuyorum diyen arkadaşa laf yetiştiren paralı askerler. Ya Allah aşkına siz kendiniz inaniyormusunuz bu yazdiklariniza ? Gerçek şudur ki THK maalesef THY ye gidememiş asker pilotların mastrb... alani, teknisyenlerinde uzatmalari oynadiklari bir garip dingo'nun ahiridir. KİMİ KANDIRMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ ? Birde üstüne üstlük mahkemeler kazaniliyor dırdırı ile milleti korkutmaya çalışıyorsunuz. Millet bilmiyor mu kardeşim neyin ne olduğunu ? Siz insanları nasıl SALAK yerine koyarsınız ? Camianın en beceriksiz en basiretsiz en üretimden uzak organizasyonu ve insanları olduğunuzu BİZ BİLMİYOR MUYUZ ? Bırakın kendinizi kandırmayı bu asker edebiyatı savunmaları da gerçekleri görmeyi çalışın ancak o zaman bir şeyler iyileşmeye başlayacak, fantezi ile değil. Beceremiyorsunuz anlayı, kabul edin basın gidin yahu Türk Sivil Havacılığının önünde daha da takoz olmayın artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aciklama ~ 4 yıl önce
Aciklama güzel arkadasim. tam yerine oturmus.Bunlara Beles havacilar diyebiliriz..Yan gel yat. Hep yat.. iki atla,bir kere uc..Kafayi disari cikar. Hava kötü ucus kesik. Nasil olsa maas geliyor ucsanda ucmasanda.
rehabilitasyon ~ 4 yıl önce
THK 1960 yılına kadar tamamen siviller tarafından yönetiliyordu, 27 Mayıs 1960 darbesinden sonra başına muvazzaf asker getirilmiş ve emekli askerlerin rehabilitasyon merkezine dönüşmüştür. Taa ki 1985 te seçilen Rahmetli başkan İnanç AYAS a kadar, onun ölümünden sonra rahmetli Atilla TAÇOY başkanlık yapmış ve 14 yıl sivil başkanlar yönetse bile askeri personel d. bşklığının baskısı ile yine emekli albay vs lere müdürlük görevleri verilmiştir. TAÇOY un NAC6 yangın söndürme uçağı üretimine soyunmasından çok rahatsız olunmuş ve 1999 da kurum batıyor yalanı yaygarası ile yönetim cumhurbaşkanı Demirel tarafından feshedilmiş ve kayyuma devredilmiş ve tekrar askeri vesayetin eline teslim edilmiştir. 2,5 ton suatma kapasiteli turboprop NAC6 projesi tamamlansa idi bugün yüzlercesini ihraç etmiş olacaktı THK. Bu tür uçakları üreten Bombardier, Airtractor vb firmalar 10 yıl sonrasına sıra veriyor. Yazık ettiler bu kuruma maalesef!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
emektar thk lı ~ 4 yıl önce
ellerinize kaleminize sağlık çok güzel yazmışsınız. Rahmetli Atilla Taçoy hangarları bize gezdirirken ne kadar da heyecanlı ve mutluydu..Kurumu çocuk yaşlarda tanıdığını anlatırdı,çalışanı ve kurumu seveni severdi.şimdi yasasaydı zaten kahrından ölürdü,bağış olarak verilen arazilerin,iş hanlarının bu şekilde yok pahasına satıldığını iyi kide görmedi.şimdi ben Türk Hava Kurumu sevdalısı olarak asla kuruma ne fitre ne deri veririm.içinde olan herşeyi görüyor.Kadıköy de pendikde maltepe de işlerin nasıl döndüğünü bilince elin gitmiyor beş lira bile olsa çıkarıp vermeye..dilerim artık bu iddiaların tamamı araştırılır ve kurum içindeki irini atar..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000