17 Ağustos 2016, Çarşamba 11:05:21

THK Üniversitesi’ne denetim raporu şoku!

YÖK, yolsuzluk suçlamasından yargılanan THK eski Başkanı Osman Yıldırım döneminde, satışı yasak olmasına rağmen vakıfa ait arsaların satıldığı ve bazı kişilere yüksek maaş ödemeler yapıldığını gerekçe göstererek THK üniversitesine öğrenci alımına yasak getirdi.
  • Üniversiteyi soyup soğana çevirmişler. Her türlü pisliği yapmışlar. Sığınacak birşeyler aranıyor. Rektör kendisi açıklamadımı 200 bin lira aylık aldığım yalan 125 bin lira alıyorum diye.
  • 15 Temmuz sonrası THK Üniversitesinden ilişiği kesilen hocalar kimler? Makina mühendisliği bölümünden ayrılan hocaların kimlerle nasıl ilişkileri vardı? Denetimlerde bunlara da bakıldı mı? İlişiği kesilen hocaların kardeşlerinin biri TÜBİTAK MAM Başkanı idi. Kanadaya kaçtı. Bu hocanın ilişi kesildi. Sonra Rektör M.T geri aldı. Sonra gelen Rektör Yıldırım Saldıraner bu kişiyi gönderdi. Aynı şekilde F.K nın önce ilişiği kesildi. Sonra Rektör M.T. bu hocayı da geri aldı. Yeni gelen Rektör Yıldırım Saldıraner bu kişiyi de gönderdi. Bu kişileri yakınları kamuda görevden alındı veya kaçak? YÖK bu denetimleri de yapıyor mu?
  • Ben şimdi paramı yatırayımmı yoksa bekliyimmi
  • Keske biz de bir tugla koyduk duzelttik nasil parlatiyoruz diyebilseniz. HER DEVRIN ADAMI ALI KIDIK

YÖK, yolsuzluk suçlamasından yargılanan THK eski Başkanı Osman Yıldırım döneminde, satışı yasak olmasına rağmen vakıfa ait arsaların satıldığı ve bazı kişilere yüksek maaş ödemeler yapıldığını gerekçe göstererek THK üniversitesine öğrenci alımına yasak getirdi.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin  2014-2015 eğitim öğretim yılı olağan denetim raporuna dayanarak üniversitenin bu yıl öğrenci alımına yasak getirdi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Fetö yapılanmasına yönelik operasyon sonrası görevden alınan Yükseköğretim Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ömer Anayurt'un başkanlığında hazırlanan denetim raporunda, üniversitenin kuruluş taahhütleri arasında yer alan Ankara ili Yenimahalle ilçesinde bulunan bir arsanın izin alınmadan satılması gerekçe gösterilerek faaliyetinin geçici olarak durdurulmasına hükmetti.

Ayrıca, yine üniversitenin kuruluş taahhütleri arasındaki bir başka arsanın da rayiç bedelinin çok altında fiyata satıldığı, personel maaşlarının çok yüksek olduğu, maaş dışında yapılan ödemelerin personel istihdam etmenin mantığıyla çeliştiği, akademik ve idari personel ücretleri arasında çok önemli farklar olduğu, istihdam ve ücreti tespiti konusunda kamu yararı ve hizmet gereklerinden çok akrabalık ilişkilerinin gözetildiği denetim kurulu raporunda vurgulanan başlıklar arasında yer aldı.

2014-2015 denetim raporuna giren tespitlerin önceki yıllara ait yanlış ekonomik politikalar olması dikkat çekerken, eski yönetimin yanlışlarından dolayı üniversiteye öğrenci alınamaması mevcut yönetimi maddi-manevi sıkıntıya soktu.

Bazı çevreler, THK yeni yönetiminin Fetö üyelerinin kurumdan uzaklaştırılmasındaki kararlı tutumundan dolayı hedefe konulduğu ve üniversite üzerinden kumpas kurulmaya çalışıldığını , bir yıl önceki kararın yürürlüğe konulmasının oldukça manidar olduğunu ileri sürdü.

Airporthaber’in edindiği bilgiye göre, THK Üniversitesi’ne bir yıl öğrenci alınamamasının kuruma maliyetinin yaklaşık 70 milyon TL civarında olduğu öğrenildi.

Bilindiği gibi, THK’da başkanlık görevine seçilen Kürşat Atılgan, usulsüzlüklerin önüne geçebilmek için birçok radikal karar almış, polemiğe neden olan maaş konusuna ise maaş yönergesiyle düzenleme getirmişti.

©AirportHaber

THK Üniversitesi’ne denetim raporu şoku!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Mustafa Karagöz ~ 1 yıl önce
Üniversiteyi soyup soğana çevirmişler. Her türlü pisliği yapmışlar. Sığınacak birşeyler aranıyor. Rektör kendisi açıklamadımı 200 bin lira aylık aldığım yalan 125 bin lira alıyorum diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
15 Temmuz ~ 2 yıl önce
15 Temmuz sonrası THK Üniversitesinden ilişiği kesilen hocalar kimler? Makina mühendisliği bölümünden ayrılan hocaların kimlerle nasıl ilişkileri vardı? Denetimlerde bunlara da bakıldı mı? İlişiği kesilen hocaların kardeşlerinin biri TÜBİTAK MAM Başkanı idi. Kanadaya kaçtı. Bu hocanın ilişi kesildi. Sonra Rektör M.T geri aldı. Sonra gelen Rektör Yıldırım Saldıraner bu kişiyi gönderdi. Aynı şekilde F.K nın önce ilişiği kesildi. Sonra Rektör M.T. bu hocayı da geri aldı. Yeni gelen Rektör Yıldırım Saldıraner bu kişiyi de gönderdi. Bu kişileri yakınları kamuda görevden alındı veya kaçak? YÖK bu denetimleri de yapıyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilotaj öğrencisi ~ 2 yıl önce
Ben şimdi paramı yatırayımmı yoksa bekliyimmi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bir bilen ~ 2 yıl önce
Keske biz de bir tugla koyduk duzelttik nasil parlatiyoruz diyebilseniz. HER DEVRIN ADAMI ALI KIDIK

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000