01 Temmuz 2017, Cumartesi 15:33:27

THK Üniversitesi'nde coşkulu veda

Türk Hava Kurumu Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı, üniversitenin Türkkuşu Kampüsünde düzenlenen Mezuniyet Töreni ile son buldu.
  • işsiz kalmazlar müh. fakültesini bitirip bir şekilde thy academy T faktörüyle girip asker hocalarına ahkam keserler beyin sadece bölümü okumayla sınırlandırılmış kapasite ötesine geçemiyor :) o yüzden bir şey üretemiyoruz ürettiğimiz şeylerde sınırlı bir ilerleyiş yapamıyoruz parama bakarım zihniyeti memleketim yok!
  • Bazıları makam peşinde daldan dala zıplamaktalar. Pilotlar mezun ama uçuşlar yarım. THK nereden nereye geldi. Havacılığın 1 numarası thk ihaleleri alamaz oldu. THK nu bu hale getirenler birgün bedelini ödiyeceklerdir. Kul yetim hakkı yiyenler hala thk nu çiftlik olarak görenler hala görev başındalar.
  • İşsiz kalmaları onların suçu mu bu ülkeyi "yönetip" dünyaya rezil edenlerin suçu mu?
  • öncelikle şunu söylemek istiyorum Thk başvuruda bulundum defalarca ama kabul edilmedi iş için 2yıldır bugün alcaz yarın alcaz diye oyalandım bu isimlerin hiç birini tanımam babamın oğlu deil genel başkanıda veya etrafındakileri de tanımam ama orda bir gurub insan görüyorum eğitim için ter döken mezun olan o yüzden burda yazdıklarımı canlı olarak o kişilerin yüzlerine Söyleme cesaretinde bulunamayan ezik kaptan Ve first officer modern köle arkadaşlarım lütfen yüzlerine söyleyin insanların düşüncelerinizi sosyal platforma kaçmayın klavye delikanlıları

Türk Hava Kurumu Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı, üniversitenin Türkkuşu Kampüsünde düzenlenen Mezuniyet Töreni ile son buldu. Yüzlerce THK Üniversitesi öğrencisinin mezuniyet heyecanı yaşadığı törene Türk Hava Kurumu Genel Başkanı ve THK Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Kürşat Atılgan, Mütevelli Heyet üyeleri, THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Erman Akbulut, Irak Başkonsolosu Muayad Omer Koperly, Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, üniversite akademik ve idari personeli ile havacılık sektörü temsilcileri ve mezunların aileleri katıldı.

Törende konuşan Mütevelli Heyet Başkanı Kürşat Atılgan, gençlerin heyecanını yürekten paylaştığını belirterek, mezuniyetlerinin tüm insanlık için hayırlı olması temennisinde bulundu. Atılgan konuşmasında şu mesajları verdi; 

“Gelecekteki dünyayı, yani sizlerin dünyasını büyük oranda sizler şekillendireceksiniz. Üniversiteler, hiçbir baskı olmaksızın her şeyin serbestçe müzakere edildiği, deneyimlendiği, yeni imkânların kapılarının aralandığı evrensel bir platformdur.

İnsanların önderlere ihtiyacı vardır. Bilim insanlarına, düşünürlere, liderlere… Bugün sizler bu misyonların adaylarısınız. Çünkü Dünyayı yıkan da yapan da insandır. Yani geleceğin sizlere ihtiyacı vardır. Umarım bu bilinç, hiçbir vakit aklınızdan çıkmaz. Türkler, tarih boyu kurdukları devletleri insanlığın en güvenilir limanı konumunda tutmuşlardır. Adaleti tesis, hakkaniyet, dostluk, yiğitlik, mazluma destek biz Türklerin tarihsel şiarıdır. Türkiye var oldukça bu saydığım hasletler var olacaktır. İşte bunun teminatı sizlersiniz.

Türk Milletinin şaheserlerinden Türk Hava Kurumu, yüz yıla yaklaşan tarihini 6 sene evvel büyük bir eserle taçlandırdı: Türk Hava Kurumu Üniversitesi... Milletin helal emeğiyle kurulan bu eser, Millete olan borcunuzu ödemeniz için siz gençlere imkânlar sunuyor. Böylece THK’nın kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği gibi medeniyetimiz, muasır medeniyetlerin üzerine çıkacaktır.

Yarının dünyasını inşa edecek gençlerin yetişmesinde büyük emeği olan kıymetli akademisyenler. Durmak dinlenmek bilmeksizin ‘fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür’ nesiller yetiştirmeye devam ediniz.  İnanıyorum ki bir dantela gibi işlemekte olduğunuz bu zihinler gelecekte büyük başarılara imza atacak, bu Ülkenin talihini değiştirecek ve hepimizin yüz akı olacaklardır.”

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Erman Akbulut da yeni mezunlara önemli mesajlarla seslendi. Diplomanın meslek hayatları için sosyal sermaye olacağını, ancak asıl olanın; bilgi, bilim ve kültürle olan ilgi ve irtibatın ömür boyu sürmesi olduğunu ifade eden Akbulut, şöyle konuştu:

“Buluşlara imza atamayan, patenti olmayan, bilimsel araştırmaları küresel ölçekte ses getirmeyen bir ülkenin, dünya ölçeğinde söz sahibi olması mümkün değildir. Geleceğin toplumlarını inşa eden zekânın aristokrasisi üniversite, milletin de manevi gücünün temsillerinden biridir. Bilgi toplumuna ulaşmanın otoyolu üniversitedir ve bunun şuurundayız. Ve ben çok iyi biliyorum ki, ülkemizi omuzlarında geleceğe taşıma azmindeki gençlerimiz, mezunlarımız ve öğrencilerimiz bu bilinçle hareket edeceklerdir.

Her yıl binlerce mezun veren üniversitelerimizin yanı sıra, gerçek hayat artık en iyilerin yarıştığı bir beyin arenasına dönüştü. Rekabet koşulları ağırlaştı. Bu arenada öğrencilerimizi üniversite yaşamının her alanında her anında kaliteyle buluşturacağız. Kısacası kalite kültürüyle sarıp sarmalayacağız.

Bu koşullarda, yükseköğretim alanında değişimi yakalamak ve eğitimi global trendlere uygun bir şekilde yapılandırmak mecburiyetindeyiz; bunun farkındayız. THK Üniversitesi’ni global arenaya taşıyacağız. Marka kurum, marka vakıf, marka üniversite olacağız. Üniversitenin tarihsel olarak çekirdeği veya yapısal odağı olan capnature rasyonalite, bilimsel akılcı yapıyı sanatsal ve duygusal zenginlikle bileştirerek, bilgi ve duyguyu yeni bir ortak empati diliyle kaynaştıracağız.

Dünyanın geleceği bilim ve bilişim üzerine şekilleniyor. Artık bilgi ekonomisinden bahsediyoruz. Zenginlik yaratımında bilginin önemi giderek artıyor ve şimdi çok daha yüksek bir seviyeye sıçramak üzere. Öyleyse üniversiteler süratle yeni dünyanın beklentilerine uygun öğrenciler yetiştirmek zorunda. Yeterli bilgi ve donanıma sahip gençler yetiştirmek, milletin ve tarihinin omuzlarımıza yüklediği büyük bir sorumluluktur.

Ülkemizin büyük Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine yükselmesi, diğer ülkelere kıyasla bilimsel ve yapısal üstünlüğe erişmesi üniversitelerimizin araştırma ve bilgi üretimi düzeyinin yükselmesine bağlıdır. Bunu mutlaka sağlayacağız.

Büyük Emekleri verip, mezuniyeti hak ettiniz. Artık her mezunumuz hem THK üniversitesi büyük ailesinin, hem öğretim üyeleri olarak bizim ailemizin bir ferdi, bir üyesidir. Gönül kapımız gibi, üniversitemizin kapıları da daima size açık olacak. Böyle biliniz, böyle davranınız. Mezuniyetiniz, diplomalarınız size ve ailenize hayırlı uğurlu olsun.”

Törende 2016-2017 Üniversite birincisi Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Öğrencisi FAT-HY Omar Rajab da mezunlar adına bir konuşma yaptı.

Geleneksel olarak üniversite yaş kütüğüne mezuniyet plakasının çakılmasının ardından üniversite birincisi ödülünü ve mezuniyet belgesini Mütevelli Heyet Başkanı Kürşat Atılgan’ın elinden aldı. Dereceye giren tüm öğrenciler plaketlerini Rektör Prof. Dr. Akbulut ve bölüm başkanı akademisyenlerden aldı.

Türkkuşu Kampüsündeki Apronda gerçekleşen törenin en keyifli anlarından biri de THK Uçuş Akademisi’nin gösteri uçuşu oldu. Üç uçakla gerçekleşen kol uçuşu ile mezunları ve davetlileri selamlayan Uçuş Okulu ekibi büyük alkış aldı.

Törende mezunlar belgelerini tek tek sahneye çıkarak bölüm akademisyenlerinin elinden aldı.

Törenin sonunda mezunlar hep birlikte kep atarak mezuniyet coşkusunu birlikte yaşadı. Aileler çocuklarının bu özel gününde hem heyecanlı hem duygulu anlar yaşadı.THK Üniversitesi'nde coşkulu veda

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (55)

pilot ~ 1 yıl önce
işsiz kalmazlar müh. fakültesini bitirip bir şekilde thy academy T faktörüyle girip asker hocalarına ahkam keserler beyin sadece bölümü okumayla sınırlandırılmış kapasite ötesine geçemiyor :) o yüzden bir şey üretemiyoruz ürettiğimiz şeylerde sınırlı bir ilerleyiş yapamıyoruz parama bakarım zihniyeti memleketim yok!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Makam ~ 1 yıl önce
Bazıları makam peşinde daldan dala zıplamaktalar. Pilotlar mezun ama uçuşlar yarım. THK nereden nereye geldi. Havacılığın 1 numarası thk ihaleleri alamaz oldu. THK nu bu hale getirenler birgün bedelini ödiyeceklerdir. Kul yetim hakkı yiyenler hala thk nu çiftlik olarak görenler hala görev başındalar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Onların suçu mu ~ 1 yıl önce
İşsiz kalmaları onların suçu mu bu ülkeyi "yönetip" dünyaya rezil edenlerin suçu mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merak ediyorum ~ 1 yıl önce
öncelikle şunu söylemek istiyorum Thk başvuruda bulundum defalarca ama kabul edilmedi iş için 2yıldır bugün alcaz yarın alcaz diye oyalandım bu isimlerin hiç birini tanımam babamın oğlu deil genel başkanıda veya etrafındakileri de tanımam ama orda bir gurub insan görüyorum eğitim için ter döken mezun olan o yüzden burda yazdıklarımı canlı olarak o kişilerin yüzlerine Söyleme cesaretinde bulunamayan ezik kaptan Ve first officer modern köle arkadaşlarım lütfen yüzlerine söyleyin insanların düşüncelerinizi sosyal platforma kaçmayın klavye delikanlıları

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000