13 Temmuz 2015, Pazartesi 09:15:43

THK üniversitesi yeniden yapılanıyor

Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Toprak, yapılanma içerisinde olduklarını söyledi.
  • SİRK he bir gel tanışalım.Ben sana başçavuşların kabiliyet ve yetenekleri görev durumlarını silahlı kuvvetler içindeki ve dışındaki pozisyolarını gerekirse uygulamalı olarak bir anlatayım.Anlamadığın yerlerin üstünden bir daha geçeriz.Tüm amacım başçavuşlar hakkındaki yanlış edindiğin bilgileri düzeltmek.Sonrasında inan başçavuşları çok sevecek onları anlayabileceksin.( Not:Sirkteki tüm hayvan gösterilerine karşıyım.)
  • Hey gidi üniversitem, sen en güzelini hakediyorsun. İnşallah olur: havacılık aşığı gençlerimiz, parmakla gösterilecek öğrencilerimiz, birbirinden kıymetli akademisyenlerimiz, projelerimiz, ödüllerimiz, kalifiye mezunlarımız olur. Olmamasını haketmiyoruz...
  • THK yı konyaya bağlayın.Hep beraber döner dururuz.Hoh hoh hoh
  • Tüm derslerimizi verdiğimiz halde 3 aydır hiç bir gerekçe gösterilmeksizin uçamıyoruz. Olayın detayını çok ironiktir ancak BİMER' den öğreniyoruz; meğer üniversitenin TUA' ya borçları varmış ve TUA bu konuda uçuşlar kesilmeden 1 ay önce ültimatom vermiş. Verilen süre içerisinde para ödenmeyince TUA cezayı parasını peşin olarak ödeyen öğrencilere kesmiş ve bunu yaparken havanın VFR uçuşlara en verimli olduğu zaman denk getirmeye özen göstermiş ki öğrenciler iki kat mağdur olsun. Yaklaşan kredi borçlarının baskısı yüzünden uyku uyuyamıyorum, geçen haftaki sağlık kontrolümde şekerim çok yüksek çıktı. Hayattan zevk alamaz oldum, hiç bir beklentim kalmadı, biri havacılık aşkı mı dedi? Eser kalmadı! Uçak seslerinden rahatsız oluyorum son iki aydır. Okulda muhatap bulamıyoruz, bulduğumuzda da "bu hafta düzeliyor" cevabı alıyoruz. 15 Haftadır sözüm ona "bu hafta" düzelecek. CV' sinde ileri düzey yalancılık olmayanı kuruma almıyorlar galiba.

Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Toprak, aktif olarak eğitim-öğretim faaliyetlerini yürüttükleri Ankara ve İzmir yerleşkelerinin yanı sıra, yakın gelecekte Karaman, Eskişehir ve Konya'da da akademik faaliyetlere başlayacak yapılanma içerisinde olduklarını söyledi.

Toprak, üniversitenin dünyadaki sayılı havacılık ve uzay bilimleri üniversiteleri arasında olduğunu vurgulayarak, "Dünyanın her yerinden gelen öğrencilerimiz var. Şu an 90 ülkeden 380 yabancı öğrencimiz bulunuyor ve bu sayı her yıl artış kaydediyor" dedi. Üniversitenin mezunlarının istihdam edilebilirlik düzeylerinin yüksek olduğuna dikkati çeken Toprak, THK'nın meslek ve sektör yönelimli bir üniversite olduğuna işaret etti.

Mevcut durumda 5 fakülte, 3 enstitü ve 2 meslek yüksekokul ile eğitime devam ettiklerini belirten Toprak, "Envanterimizde bulunan 77 uçak ile bölgemizdeki en geniş hava aracı filosunu barındırdığımız söyleyebilirim. Ayrıca diğer uçuş okullarıyla da yürüttüğümüz iş birliklerimiz var" diye konuştu. Toprak, başlatacakları çift diploma ve ortak derece programlarıyla mezunlarının daha okul hayatları sırasında uluslararası eğitim ve iş piyasası ile temas halinde olacaklarını ifade etti. (Sabah)

THK üniversitesi yeniden yapılanıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (53)

tanıdık bşçvş. ~ 3 yıl önce
SİRK he bir gel tanışalım.Ben sana başçavuşların kabiliyet ve yetenekleri görev durumlarını silahlı kuvvetler içindeki ve dışındaki pozisyolarını gerekirse uygulamalı olarak bir anlatayım.Anlamadığın yerlerin üstünden bir daha geçeriz.Tüm amacım başçavuşlar hakkındaki yanlış edindiğin bilgileri düzeltmek.Sonrasında inan başçavuşları çok sevecek onları anlayabileceksin.( Not:Sirkteki tüm hayvan gösterilerine karşıyım.)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
Hey gidi üniversitem, sen en güzelini hakediyorsun. İnşallah olur: havacılık aşığı gençlerimiz, parmakla gösterilecek öğrencilerimiz, birbirinden kıymetli akademisyenlerimiz, projelerimiz, ödüllerimiz, kalifiye mezunlarımız olur. Olmamasını haketmiyoruz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
konyalı ~ 3 yıl önce
THK yı konyaya bağlayın.Hep beraber döner dururuz.Hoh hoh hoh

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THKZEDE ~ 3 yıl önce
Tüm derslerimizi verdiğimiz halde 3 aydır hiç bir gerekçe gösterilmeksizin uçamıyoruz. Olayın detayını çok ironiktir ancak BİMER' den öğreniyoruz; meğer üniversitenin TUA' ya borçları varmış ve TUA bu konuda uçuşlar kesilmeden 1 ay önce ültimatom vermiş. Verilen süre içerisinde para ödenmeyince TUA cezayı parasını peşin olarak ödeyen öğrencilere kesmiş ve bunu yaparken havanın VFR uçuşlara en verimli olduğu zaman denk getirmeye özen göstermiş ki öğrenciler iki kat mağdur olsun. Yaklaşan kredi borçlarının baskısı yüzünden uyku uyuyamıyorum, geçen haftaki sağlık kontrolümde şekerim çok yüksek çıktı. Hayattan zevk alamaz oldum, hiç bir beklentim kalmadı, biri havacılık aşkı mı dedi? Eser kalmadı! Uçak seslerinden rahatsız oluyorum son iki aydır. Okulda muhatap bulamıyoruz, bulduğumuzda da "bu hafta düzeliyor" cevabı alıyoruz. 15 Haftadır sözüm ona "bu hafta" düzelecek. CV' sinde ileri düzey yalancılık olmayanı kuruma almıyorlar galiba.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Paranla Rezil olmak ~ 3 yıl önce
Sanki hayir kurumunda okuyorsun.THK na odenilen paralar icin millet organlarini satiyor ....

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000