10 Ağustos 2015, Pazartesi 13:34:46

THK Genel Başkanı Vacit Öktem istifa etti

THK Genel Başkanı Vacit Öktem, ani bir kararla istifa etti.
  • Ucus akademisi muduru Abdulrezzak Giray Hurgezen mi? Olaya uzak ama merakli insanlar olarak ya arkadaşlar bir isim atıyorsunuz takip edemiyoruz valla... eğer öyleyse ne alaka? Bir çalışanı nekadar büyüttünüz gözünüzde... biz halk olarak bu thk ve çalışanlarını cidden anlayamıyoruz. Ne istiyorsunuz o da belli değil ? Kızdiginiz adamın ismini verin . Ne ala? Sebep ve ornek verin kamu oyu aydınlansın. Yakışıyor mu gitti gidiyor filan . Herkes ekmeğini kazanmaya çalışıyor omurgalı yada omurgasız....
  • Ali İsmet yorumunu bekliyoruz.
  • Bir devir daha sona erdi Thkda. Allah sahidim ki Vacit Oktemi ilk basta cok destekledim ancak daha sonra hakkinda cikan haberler ve surekli gecmisi elestirip, cozum icin buyuk bir caba sarfetmemesi, sonrasinda gozumden dusmustu. Kayyum olayida benim gozumde kendini bitiren son nokta oldu. Hakkindaki diger iddaalarda umarim gercegi yansitmiyodur aksi ihtimalde kendisini Allah'a sevk ediyorum. Yuce Ataturk, gozun arkada kalmasin, belki bu kurum bugun batakliga dogru cekiliyor fakat, bir can simidi uzatan elbette olucaktir. Cunku bu kurum her ne olursa olsun temelini bizim gibi havaciliga yillarini vermis havacilik sevdalisi, Thk sevdalisi gencler ustune kurulu. Yillar once kasaplarin elinden kurban derilerini zar zor alip Thk ya vermek icin kurban bayraminda ne zorluklar cekerdik. Cunku Thk nin amacini biliyoduk. Ne yazik ki yeni nesil bilmiyor. Kurumu sadece okuduklari skandallariyla taniyor. Halbuki bir bilseler Thk tarihini, verilen emekleri zaten burda kimsenin yorum yazmaya cesareti dahi olmaz. Atam belki bize verdigin bu emaneti koruyamadik ama gozumuzun onunde erimesinede izin vermicez merak etme. Bilincli insanlar hicbir zaman umudunu kaybetmicek. Sabiha Gokcenin, Vecihi Hurkusun, Hazerfen Celebinin gecmisteki her bir emeginin karsiligini vericez. Burdan herkese sesleniyorum umudunuzu yitirmeyin her batan gunesin ardindan yeni bir gunes dogar. Kurumunuza ve gecmisine guvenin. Bu kuruma zarar veren kimseye GOZ YUMMAYİN! Turk havacilari her zaman neyin dogru oldugunu bilir, gerekirse elinizi tasin altina koyun, makam merakina kapilmayin, koltuk sevdalisi olmayin eger o koltugun hakkini verdiginizi dusunmuyorsaniz; daha hevesli, genc, dinamik kisilere devredin. 90 yillik maziyi, kendi cikarlariniz icin bu kadar insanin emegini alin terini HİCE SAYMAYİN! Gencleri her zaman havaciliga tesvik edin onlari bundan mahkum edip, bu sektorden sogutmayin, SEVDİRİN. Tipki bana Thk nin sevdirdigi ve pilotlugu secmeme vesile oldugu gibi. Eskiden turkkusuna girdigimizde gozlerimiz parlardi herkes sevkle calisirdi, insanlarin gozundeki o pariltiyi insanlardan Almayin! Ogrencilerinize en yuksek standartta egitim verin, Dunya vizyonu asilayin unutmayin ki her zaman en iyi pilotlar Turklerden Cikar! Kursat Atilgan hakkinda bir fikrim yok, insallah koltugunun hakkini verir. Yeni gelicek her kim olursa olsun bu kurum icin elini tasin altina koysun, koyamicaksada defolup gitsin. Bu kurum 3-5 kisiye kalmadi ve kalmazda. İSTİKBAL GÖKLERDEDİR, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE. ( Yayinlarmisiniz bilmiyorum ama sayin editor en azindan uzun demeden okuyun. Saygilar... )
  • Hepinize bravo durduk yerde Mithat'ı düşman ettiniz.AMACINIZ NE?Bir taşla iki kuşmu vurucaksınız?

Bir süredir kurum içinde çatışmalar yaşanan THK'da sürpriz bir istifa haberi geldi. Kısa süre önce THK Genel Başkanı görevine gelen Vacit Öktem, istifa etti.

Osman Yıldırım'ın yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında tutuklanmasından sonra geçen yıl Aralık ayında genel başkanlığa seçilen Vacit Öktem, 8 ay görev sürdürdüğü başkanlık görevini bıraktı.

THK üzerinde Osman Yıldırım'ın etkisinin halen devam etmesi ve kurumlararası güç çatışmasından dolayı sıkıntılar yaşayan Öktem'in, istifasi sürpriz olarak değerlendirildi. 

İlk değerlendirmesini Airporthaber'e yapan Öktem, " Ekim ayında genel kurul var ancak benim yeniden seçilme gibi bir kaygım yok. Çetelere yenildim" demekle yetindi.

©AirportHaber ÖZEL

THK Genel Başkanı Vacit Öktem istifa etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (109)

giray kim? ~ 3 yıl önce
Ucus akademisi muduru Abdulrezzak Giray Hurgezen mi? Olaya uzak ama merakli insanlar olarak ya arkadaşlar bir isim atıyorsunuz takip edemiyoruz valla... eğer öyleyse ne alaka? Bir çalışanı nekadar büyüttünüz gözünüzde... biz halk olarak bu thk ve çalışanlarını cidden anlayamıyoruz. Ne istiyorsunuz o da belli değil ? Kızdiginiz adamın ismini verin . Ne ala? Sebep ve ornek verin kamu oyu aydınlansın. Yakışıyor mu gitti gidiyor filan . Herkes ekmeğini kazanmaya çalışıyor omurgalı yada omurgasız....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AKROBAT ~ 3 yıl önce
Ali İsmet yorumunu bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thk Sevdalisi ~ 3 yıl önce
Bir devir daha sona erdi Thkda. Allah sahidim ki Vacit Oktemi ilk basta cok destekledim ancak daha sonra hakkinda cikan haberler ve surekli gecmisi elestirip, cozum icin buyuk bir caba sarfetmemesi, sonrasinda gozumden dusmustu. Kayyum olayida benim gozumde kendini bitiren son nokta oldu. Hakkindaki diger iddaalarda umarim gercegi yansitmiyodur aksi ihtimalde kendisini Allah'a sevk ediyorum. Yuce Ataturk, gozun arkada kalmasin, belki bu kurum bugun batakliga dogru cekiliyor fakat, bir can simidi uzatan elbette olucaktir. Cunku bu kurum her ne olursa olsun temelini bizim gibi havaciliga yillarini vermis havacilik sevdalisi, Thk sevdalisi gencler ustune kurulu. Yillar once kasaplarin elinden kurban derilerini zar zor alip Thk ya vermek icin kurban bayraminda ne zorluklar cekerdik. Cunku Thk nin amacini biliyoduk. Ne yazik ki yeni nesil bilmiyor. Kurumu sadece okuduklari skandallariyla taniyor. Halbuki bir bilseler Thk tarihini, verilen emekleri zaten burda kimsenin yorum yazmaya cesareti dahi olmaz. Atam belki bize verdigin bu emaneti koruyamadik ama gozumuzun onunde erimesinede izin vermicez merak etme. Bilincli insanlar hicbir zaman umudunu kaybetmicek. Sabiha Gokcenin, Vecihi Hurkusun, Hazerfen Celebinin gecmisteki her bir emeginin karsiligini vericez. Burdan herkese sesleniyorum umudunuzu yitirmeyin her batan gunesin ardindan yeni bir gunes dogar. Kurumunuza ve gecmisine guvenin. Bu kuruma zarar veren kimseye GOZ YUMMAYİN! Turk havacilari her zaman neyin dogru oldugunu bilir, gerekirse elinizi tasin altina koyun, makam merakina kapilmayin, koltuk sevdalisi olmayin eger o koltugun hakkini verdiginizi dusunmuyorsaniz; daha hevesli, genc, dinamik kisilere devredin. 90 yillik maziyi, kendi cikarlariniz icin bu kadar insanin emegini alin terini HİCE SAYMAYİN! Gencleri her zaman havaciliga tesvik edin onlari bundan mahkum edip, bu sektorden sogutmayin, SEVDİRİN. Tipki bana Thk nin sevdirdigi ve pilotlugu secmeme vesile oldugu gibi. Eskiden turkkusuna girdigimizde gozlerimiz parlardi herkes sevkle calisirdi, insanlarin gozundeki o pariltiyi insanlardan Almayin! Ogrencilerinize en yuksek standartta egitim verin, Dunya vizyonu asilayin unutmayin ki her zaman en iyi pilotlar Turklerden Cikar! Kursat Atilgan hakkinda bir fikrim yok, insallah koltugunun hakkini verir. Yeni gelicek her kim olursa olsun bu kurum icin elini tasin altina koysun, koyamicaksada defolup gitsin. Bu kurum 3-5 kisiye kalmadi ve kalmazda. İSTİKBAL GÖKLERDEDİR, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE. ( Yayinlarmisiniz bilmiyorum ama sayin editor en azindan uzun demeden okuyun. Saygilar... )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şuuri ~ 3 yıl önce
Sayın Sevdalı, Şuuri Ertan hocayı aklınıza getirin lütfen, THK nın kurtuluşu ondadır. Lütfen göz ardı etmeyin
akıl lazım ~ 3 yıl önce
Hepinize bravo durduk yerde Mithat'ı düşman ettiniz.AMACINIZ NE?Bir taşla iki kuşmu vurucaksınız?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mithat can ~ 3 yıl önce
bu giray tskda da böyleydi. hem boyu küçük hem benim bir iki alt devrem. artık kulağını çekmek, sus yavrum büyükler konuşurken lafa karışma demek lazım.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000