14 Mayıs 2015, Perşembe 13:43:08

THK BETÜL İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Soma faciasının 1. yıldönümünde küçük Betül’ün, 301 şehit madenciden biri olan babasına yazdığı mektup yürekleri dağladı, Türkiye’yi ağlattı. Betül mektubunda babasına "Cennette mutlu bir şekilde bizi bekle" diye seslendi ve bir söz verdi. Babası toprağın yüzlerce metre altında can veren minik Betül pilot olmak, gökyüzünde uçmak istiyordu.
  • oh valla iyiymiş her önüne gelen mektup yazsın hadi bende yazıyım sizde yazın hepimiz pilot olalım türk hava kurumunun her işinde olduğu gibi bu da yalan dolan türk hava kurumu üniversitelerinde şehit çoçuklarına zaten %100 burs veriliyor yani ücretsiz.. madende ölen kardeşlerimizde devlet tarafından şehit sayıldığı için bu kız zaten thk üniversitesinde ücretsiz okuyabilir. kızın ailesi aile yakınları derhal türk hava kurumunun bu vaatlerini notere onaylatmalı ve sözleşme imzalamalıdır.. herkes biliyorki türk hava kurumu herzamanki gibi yalan söylüyor. o gün geldiğinde sende kimsin ben böyle bişey söylemedim benden önceki başkan söylediyse beni ilgilendirmez denecek o kız çoçuğuna.. herzamanki gibi
  • HARIKA TÜRKÇE rumuzlu varlık pilotluk senin gibi öküzlerin yerişemeyeceği bir şey
  • Eğer düşüncelerinde samimi iseler bu yavrucağa eğitim bursu da dahil olmak üzere her türlü desteğin verilmesi gerekir. Ne yazıkki bazen yaşam şartları insanları ideallerinden uzaklaştırabiliyor. Bunun içinde çocuğun takip edilmesi gerek. Yoksa boş sözlerden ileriye gidemez.
  • thk elindeki öğrencileri bitirebilirse ve gen müdür abdülrezzak yalan söylemekten vazgeçerse adam gibi eğt müdürü başpilot olursa bu iş belki olur.

Cennet’e mektup yazan 9 yaşındaki Betül, Türk Hava Kurumu’nun kanatları altında Eskişehir İnönü’de pilot elbisesi giyecek. 18 yaşına geldiğinde ise Türk Hava Kurumu’nun bursuyla pilot eğitimi alarak, babasına verdiği sözü yerine getirecek.

Soma’da yaşanan iş cinayetinde yaşamını yitiren madenci Ali Yüksel’in kızı, 9 yaşındaki Betül’ün dün babasına yazdığı mektup tüm Türkiye’yi göz yaşlarına boğdu. Betül, cennete yazdığı mektubunda babasına “Cennette mutlu bir şekilde bizi bekle babacağım. Ben pilot olucam. Senin gözünü kara çıkarmıyacam. Söz veriyorum” dedi.

Betül’ün bu mektubu üzerine Türk Hava Kurumu harekete geçti ve küçük kızın pilotluk eğitimini üstlendi. THK Başkanı Vacit Öktem, Hürriyet’e “Betül’ün şartları pilotluk için uygun olursa, burslu olarak Türk Hava Kurumu Üniversitesinde pilot eğitimi aldıracağız. Ama önce uçmanın keyfini yaşaması için Eskişehir İnönü’de pilot elbisesi giydirip uçuracağız. Bunun için de annesiyle temasa geçeceğiz” dedi.

İŞTE KÜÇÜK BETÜL'ÜN AĞLATAN MEKTUBU

THK BETÜL İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

karamanlı ~ 3 yıl önce
oh valla iyiymiş her önüne gelen mektup yazsın hadi bende yazıyım sizde yazın hepimiz pilot olalım türk hava kurumunun her işinde olduğu gibi bu da yalan dolan türk hava kurumu üniversitelerinde şehit çoçuklarına zaten %100 burs veriliyor yani ücretsiz.. madende ölen kardeşlerimizde devlet tarafından şehit sayıldığı için bu kız zaten thk üniversitesinde ücretsiz okuyabilir. kızın ailesi aile yakınları derhal türk hava kurumunun bu vaatlerini notere onaylatmalı ve sözleşme imzalamalıdır.. herkes biliyorki türk hava kurumu herzamanki gibi yalan söylüyor. o gün geldiğinde sende kimsin ben böyle bişey söylemedim benden önceki başkan söylediyse beni ilgilendirmez denecek o kız çoçuğuna.. herzamanki gibi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kirve ~ 3 yıl önce
Ürtmen ince çocuk;Biz burada edebi eser yazmıyoruz.Sadece fikir beyan ediyoruz.Seni üzdük galiba.Sen git roman filan yaz.Narin insan ne kadarda alınganmışsınız!of filan yani
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
HARIKA TÜRKÇE rumuzlu varlık pilotluk senin gibi öküzlerin yerişemeyeceği bir şey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iphone ~ 3 yıl önce
Ağzınıza sağlık arkadaşım...
pinokyo ~ 3 yıl önce
pilotluk=şöförlük(HARİKA TÜRKÇE)Az gelişmiş ülkelerde allami cihan
kirve ~ 3 yıl önce
öküz filan ne demek buraya yakışmıyor.Seviyeli olalım.Herkez fikrini söyleyebilir.
ürtmen ~ 3 yıl önce
Kafayı yiyeceğim. Bari başkasını eleştirirken kendi yazdıklarınıza dikkat edin. herkeZ değil HERKES! of!
kirve ~ 3 yıl önce
Karamanlı lafına dikkat et.Herönüne gelen ne demek sen kendini ne sanıyorsun.Anlamadığın işlere girmesen git kahvede okey oyna.Buralar sana kalın gelir.
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Eğer düşüncelerinde samimi iseler bu yavrucağa eğitim bursu da dahil olmak üzere her türlü desteğin verilmesi gerekir. Ne yazıkki bazen yaşam şartları insanları ideallerinden uzaklaştırabiliyor. Bunun içinde çocuğun takip edilmesi gerek. Yoksa boş sözlerden ileriye gidemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pişman öğrenci ~ 3 yıl önce
thk elindeki öğrencileri bitirebilirse ve gen müdür abdülrezzak yalan söylemekten vazgeçerse adam gibi eğt müdürü başpilot olursa bu iş belki olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hahaha ~ 3 yıl önce
huylu huyundan vazgeçermi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000