09 Ekim 2015, Cuma 09:35:41

THK Başkan adayı San projelerini açıkladı

THK Başkanı adayı Mustafa San, seçim öncesinde projelerini ve vaadlerini açıkladı. İşte Mustafa San’ın iddialı projeleri…
  • Mustafacim kendini başkan SANmış :)
  • M. SAN havacılık ile ilgili bir yönetim deneyimi olmadığı görünüyor. THK adı üzerinde Hava Kurumu, önce mevcut havacılık faaliyetlerinin uygun şekilde yürütülmesi gerekir. Yapılan işlerden haberi yok galiba!
  • THK' da vakıf altında 3 aydır maaşını alamayan çalışanlar varken bu projeler için kaynak var mı? Kaynak var ise neden çalışanların emekleri ödenmiyor. Kurum Vakıf' dan emekli olalı bir yılı geçen eski emekçiler hala ikramiyeleri alamadı. Bu gibi gerçekler varken hangi personel ile bu projeleri gerçekleştireceksiniz. Bir sürü teknisyen ayrıldı. Yetkili teknisyenlerin tamamının ayrılması an meselesi. Lütfen gerçekleri görün ve gerçekçi kararlar alın.
  • Aman arkadaş Metin Toprak için öyle şeyler deme Savcı Arkadaşları var üniversitede kurduğu sorgu odasına alınırsın valla :-))) Eee Sayın Metin Toprağı Cumhurbaşkanı'mız özel olarak getirtmiş Yurt dışından ısrarla Kendisi öyle diyormuş

THK’da son genel kuruldan eşit oylarla çıkan iki başkan adayından Mustafa San, seçimlere iddialı hazırlanıyor. THK’nın 27’nci başkanı olmak için kolları sıvayan San, www.mustafasan.info adında internet sitesi kurarak hem bugüne kadar THK’da neler olup bittiğini hem de THK’nın kurtuluş reçetesini açıkladı. THK’da neler oldu başlığı altında kurumun geldiği noktayı özetleyen San, “Siz değerli delegeler, THK'nın yetiştirdiği bölgeniz dışındaki bir HAVACI’yı arayıp da, bu sessiz ama esas kitlenin neler yaşadığını, neler düşündüğünü hiç dinlediniz mi ? “ diyerek delegelere seslendi.

 ''Yanlış kurulan bir sistemden doğru üretim alamazsınız'' sözünden hareket ederek THK’nın kurtuluşu için kolları sıvayan San, 8 başlık altında projelerini de açıkladı. San’ın cumartesi günü de yeni iddialı projelerini açıklayacağı öğrenildi.
İşte San’ın THK için hazırladığı projeler:

1)Şubeler vasıtası ile Anadolu’nun her bir köşesindeki Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Belediyeler, Büyük Ticaret ve Sanayi erbabı kişilerin organize edilerek şubeler kontrolünde küçük havacılık merkezleri kurulmasını sağlamak.

2) Şubeler vasıtası ile yerel yönetimlerin bilinçlendirilmesi, havacılık konusunda donatılması ve yerel meydanların arttırılması.
3) Şubeler Yönetimi ve gözetimi altında oluşturulacak yeni organizasyonlar altında bölgelerde FBO (Fixed Base Operators) lar kurulmaıs ve AOC (Aircraft Operator Certificate - Uçak İşletme Ruhsatı) ile donatılması.
4) Sivil Hava Arama Kurtarma Teşkilatları Kurulması. Bu hizmetlerin sigorta şirketlerine ücreti karşılığında ve sürekli olarak hizmet edilmesi.
5) Orman hava devriyeleri kurulması. Bu hizmetlerin sürekli şekilde alımlarının sağlanması hususunda çalışmalar yapılması
6) Özellikle Dalaman, Marmaris, Bodrum, Fethiye civarında kurulacak havacılık merkezinde yerleştirilecek uçaklar ve ekipler vasıtası ile düzenli sahil denetlemesi yapılması. Tekne ve tanker sintine boşaltımlarının düzenli olarak takibi.
7) Havacılık gelişimi bizden daha zayıf olan Çevre ülkelere (özellikle Türki Cumhuriyetler) havacılık desteği verilmesi, pilotaj eğitimi satışları. Ilaveten projelerimiz dahilindeki tüm diğer hizmetlerin satışları.
8) THK Uçuş akademisinde yetişen ve mezun olan tecrübesi düşük pilotların yukarıda bahsedilen projelerde istihdam edilerek kaliteli ve uçuş saati yüksek pilotlar yetiştirilerek Türk Sivil Havacılık camiasına çok önemli bir hizmet sunulması.

MUSTAFA SAN KİMDİR?

1957 yılında Safranbolu’da dünyaya gelen Mustafa SAN ilk, orta ve lise tahsilini Karabük’te tamamladı. 1979 yılında Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği Fakültesi’nden mezun olan SAN 1978-1982 yılları arasında ticaretle uğraştı. 1983 yılında özel bir kurumda üst düzey yönetici olarak görev yapmaya başlayan SAN 30 yıl boyunca rekabetçi pazar içerisinde bu hizmetini devam ettirdi. 2006-2009 yılları arasında THK Merkez Denetleme Kurulu Üyeliği yapan Mustafa SAN 2014 yılı THK Olağanüstü Genel Kurulda Genel Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. SAN ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarında başkan ve yönetim kurulu üyelikleri yaptı. Mustafa SAN evli ve 2 çocuk babasıdır.                  

Mustafa SAN toplam 22 sene aralıksız olarak THK Safranbolu Şube Başkanlığı yapmış, THK'nun kökeninden gelen bir üst düzey yöneticidir.

THK Başkan adayı San projelerini açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (102)

Komik ~ 3 yıl önce
Mustafacim kendini başkan SANmış :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yorum ~ 3 yıl önce
M. SAN havacılık ile ilgili bir yönetim deneyimi olmadığı görünüyor. THK adı üzerinde Hava Kurumu, önce mevcut havacılık faaliyetlerinin uygun şekilde yürütülmesi gerekir. Yapılan işlerden haberi yok galiba!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tarafsız gözlemci. ~ 3 yıl önce
THK' da vakıf altında 3 aydır maaşını alamayan çalışanlar varken bu projeler için kaynak var mı? Kaynak var ise neden çalışanların emekleri ödenmiyor. Kurum Vakıf' dan emekli olalı bir yılı geçen eski emekçiler hala ikramiyeleri alamadı. Bu gibi gerçekler varken hangi personel ile bu projeleri gerçekleştireceksiniz. Bir sürü teknisyen ayrıldı. Yetkili teknisyenlerin tamamının ayrılması an meselesi. Lütfen gerçekleri görün ve gerçekçi kararlar alın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gizli bilgi yazana ~ 3 yıl önce
Aman arkadaş Metin Toprak için öyle şeyler deme Savcı Arkadaşları var üniversitede kurduğu sorgu odasına alınırsın valla :-))) Eee Sayın Metin Toprağı Cumhurbaşkanı'mız özel olarak getirtmiş Yurt dışından ısrarla Kendisi öyle diyormuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000