17 Şubat 2016, Çarşamba 14:10:47

Teröristlerin hedefinde havalimanı mı var?

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki 100’e yakın PYD hedefini fırtına obüsleri ile vurması sonrası “misilleme” eylemi gündeme geldi.
  • Izmir adb istasyonunda ilk güvenlik noktası kaldirilmisken nasıl iki katına çıkartılabilir ki güvenlik önlemleri? Elini kolunu sallayan herkese buyur ediyor..
  • Yine ironik bir mit fail idir.Iki ay once davutoglunun dedigi soz gibi eylemcilerin ismileri elimizde fakat eylem yapmadiklari surece onlari tutuklayamayiz
  • arkadaş anlamıyorumkki daha dün akşam saatlerinde Ankarada yaşanan olaylar sonrasında bu ülkede güvenlik gerçekten calışıyomu çalışmıyomu... insan ister istemez korkuyo korkma ölmek değil ama dost bilipte arkandan kalleşçe vuran insanlardan korkuyo daha düne kadar dostumuz dediğimiz Rusya bile bize baş kaldırıyosa Vay anamm Vay kıyamet kopacak demektir yakında Türkiyenin göz bebeği Ankarada yaşamını Yitiren Vatandaşlara Allahtan rahmet ailelerine Sabır diliyorum...
  • Adana Van Hakkari Şırnak Mardin Diyarbakır Gazipaşa Ağrı Havalimanları tehlike altında bilginize

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki 100’e yakın PYD hedefini fırtına obüsleri ile vurması sonrası “misilleme” eylemi gündeme geldi.

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG bağlantılı 14 kişilik bir terör grubunun ülkeye sızdığını belirledi. MİT raporunda, “Teröristlerin hedefinde Avrupa ve Körfez ülkelerinden Türkiye’ye turistlerin geldiği uluslararası bir havaalanı var” denildi.

Türkiye, 13 Şubat’tan itibaren “angajman” kuralları çerçevesinde Suriye’deki YPG hedeflerini vuruyor. MİT, Suriye’de faaliyet yürüten 14 teröristin PYD Lideri Salih Müslüm’e bağlı kürt grupların yardımı ile yasadışı yollardan ülkemize girdiği tespit etti.

İSİMLERİ BELLİ

MİT’in Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı ile paylaştığı “kozmik” raporda, Salih Müslüm’e bağlı grupların yardımı ile eylem yapmak için Türkiye’ye sızan 14
teröristin isimleri şöyle açıklandı:

“Süheyl Muhsin, Mezit Yunis, Haydar İsa, Ali El Ali, Huhayyed Muhayyar, Nadir İbrahim, Leys Muhiddin, Basil Meyve, Tarık Karam, Zahir Hahıf, Hasan Mansur, Ferid Bekir, Sehnan Seyya ve Rainiz Haydar”

Raporda, 14 teröristin Türkiye’de güvenlik zafiyeti oluşturmayı hedeflediklerine dikkat çekildi.

“Eylemin Türkiye’de bulunan havaalanlarından birine, özellikle de ülkemize Avrupa ve Körfez ülkelerinden gelen turistlerin engellenmesi için yapılacağı” bilgisi yer aldı. Uluslararası uçuşların yapıldığı Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Muğla ve Bursa gibi 20 il’de bulunan havalimanlarındaki güvenlik önlemleri iki katına çıkartıldı. (Sözcü)

Teröristlerin hedefinde havalimanı mı var?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

. ~ 2 yıl önce
Izmir adb istasyonunda ilk güvenlik noktası kaldirilmisken nasıl iki katına çıkartılabilir ki güvenlik önlemleri? Elini kolunu sallayan herkese buyur ediyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HARRANLI ~ 2 yıl önce
Yine ironik bir mit fail idir.Iki ay once davutoglunun dedigi soz gibi eylemcilerin ismileri elimizde fakat eylem yapmadiklari surece onlari tutuklayamayiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kıyamet ~ 2 yıl önce
arkadaş anlamıyorumkki daha dün akşam saatlerinde Ankarada yaşanan olaylar sonrasında bu ülkede güvenlik gerçekten calışıyomu çalışmıyomu... insan ister istemez korkuyo korkma ölmek değil ama dost bilipte arkandan kalleşçe vuran insanlardan korkuyo daha düne kadar dostumuz dediğimiz Rusya bile bize baş kaldırıyosa Vay anamm Vay kıyamet kopacak demektir yakında Türkiyenin göz bebeği Ankarada yaşamını Yitiren Vatandaşlara Allahtan rahmet ailelerine Sabır diliyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mito ~ 2 yıl önce
Adana Van Hakkari Şırnak Mardin Diyarbakır Gazipaşa Ağrı Havalimanları tehlike altında bilginize

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000