26 Mayıs 2016, Perşembe 12:28:50

Teröristler paraşütçülere ateş açtı

Metan Dağı’nda yamaç paraşütü eğitimi veren Hıristiyan Kürt Wisam Nona önce darp edildi, ardından 3 kurşunla vuruldu. Kürt paraşütçü, hastaneye kaldırıldı
  • koca coğrafyada yamaç paraşütü eğitimi verilecek yer mi kalmadı?kimi yiyosunuz?
  • Video mideo yok. Fethiye uzerinde ucusu bile var ama bahsettigi vurulma videosu yok
  • Çok ilginç. Eşi ve çocukları Kanada'da yaşıyor ama bu adam Kuzey Irak'ta paraşüt eğitimi(!) veriyor. Kanada'da iş mi bulamamış? gerçekten çok ilginç, bende olsam adamın dediklerine inanmazdım.
  • Göğüs karın ve elden vuruluyor. Muhtemelen kalaşnikof ile vurulmuştur. Yatım saat te yerde yaralı beklemiş. Çok garip geldi bana. Pkk sempatizanı tabi ki değilim ancak çok saçma geldi bana.

Kuzey Irak’ta PKK’nın bulunduğu bölgede eğitim uçuşu yapan iki paraşütçüye ateş açıldı. Bölgede 20 Mayıs’ta meydana gelen olayda Wisam Nona ile eğitim verdiği Ömer Al-Qaralosy, PKK’lıların açtığı ateş nedeniyle yere inmek zorunda kaldı. 7 yıldır Duhok’un Metan Dağı’nda yamaç paraşütü eğitimi veren Hıristiyan Kürt Wisam Nona önce darp edildi, ardından 3 kurşunla vuruldu. Kürt paraşütçü, hastaneye kaldırıldı.

‘BEN PARAŞÜTÇÜYÜM’ DEDİM AMA’

PKK’lıyla yaşadığı diyaloğu anlatan Nona, “Ben paraşüt yapıyordum. PKK’lıların bulunduğu bölge olduğunu bilmiyordum” dedi. Yere indikten sonra PKK’lılardan birinin yanına gelerek kimlik sorduğunu söyleyen Nona, “Ben paraşütçü- yüm” dediğini söyledi. “PKK’lının ‘Neden burada paraşüt uçuruyorsunuz, buranın askeri bölge oldu- ğunu bilmiyor musunuz?’ sorusu üzerine, ‘Nasıl bilebilirim. Burası bir köy’ diye yanıt verdim” dedi. Bunun üzerine PKK’lının paraşütlerine zarar vermeye kalktığını aktaran Wisam Nona, şunları dedi: “Ben de engellemeye çalıştım. Önce bana hakaret ederek aşağıladı ve darp etmeye başladı. Karşılık verince de 3 el ateş etti. Göğsüm, karnım ve elimden vuruldum.”

VURULDUKTAN SONRA YARIM SAAT YERDE KALDI

Olaya tanık olan Nona’nın arkadaşı Süleymaniyeli Ömer ise, arkadaşının vurulduktan sonra yarım saat yerde kaldığını söyledi. Olay yerine gelen yardım ekipleri tarafından önce Amidiye Hastanesi’ne kaldırılan Nona, daha sonra Duhok’taki Tengavya Hastanesi’ne sevk edildi. Nona’nın 2 çocuğunun ve aile üyelerinin Kanada’da yaşadığı öğrenildi. Nona’nın ağır yaralı olarak hastaneye getirildiğini söyleyen Amidiye Bölgesi Sağlık Direktörü Dr. Nizar İsmet “Nona’nın hastaneye erken gelmesi hayatını kaybetmesini engellemiş” dedi.

O ANLARI VİDEOYA ALDI

Ömer Al-Qaralosy, havadayken PKK’lıların ateş ettiği anları ve kur- şun seslerini kayda aldığı videoyu sosyal medya hesabından yayınladı (Habertürk)

Teröristler paraşütçülere ateş açtı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

yemeyin ~ 2 yıl önce
koca coğrafyada yamaç paraşütü eğitimi verilecek yer mi kalmadı?kimi yiyosunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Trader Joe's ~ 2 yıl önce
Video mideo yok. Fethiye uzerinde ucusu bile var ama bahsettigi vurulma videosu yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Elpida ~ 2 yıl önce
Çok ilginç. Eşi ve çocukları Kanada'da yaşıyor ama bu adam Kuzey Irak'ta paraşüt eğitimi(!) veriyor. Kanada'da iş mi bulamamış? gerçekten çok ilginç, bende olsam adamın dediklerine inanmazdım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hacı ~ 2 yıl önce
Göğüs karın ve elden vuruluyor. Muhtemelen kalaşnikof ile vurulmuştur. Yatım saat te yerde yaralı beklemiş. Çok garip geldi bana. Pkk sempatizanı tabi ki değilim ancak çok saçma geldi bana.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000