16 Kasım 2011, Çarşamba 08:03:51

TERMİNAL YENİLEMESİ TAMAMLANDI

Ukrayna’nın başkenti Kiev’i dünyaya bağlayan Uluslararası Borispol Havaalanı’nın, B Terminali’nin tamiratı tamamlanarak yeniden yolcuların hizmetine girdi.
Yapılan tamiratın ardından sonra bekleme salonunun alanı 2 bin 790 metrekareden 5 bin 670 metrekareye çıkarıldı. Yenilenen, B Terminali’nin 4 bin 590 metrekarelik alanı dış hat yolcularına, 1 bin 80 metrekarelik alanı ise iç hatlar yolcularına ayrıldı.

Yenilenmiş bekleme salonu eskiye göre daha konforlu hale getirildi. Koltuklar sayısı artırılan bekleme salonuna da yeni kafeteryalar açıldı.

Yeni servis alanında engelli yolcuların ihtiyaçları da göz önünde tutuldu.

Borispol’de eskiden sadece A terminali iç hatlar hizmeti verirken B terminali de 1 Eylül tarihinde yeni iç hat yolcularının hizmetine açılarak Ukrayna içi seyahat eden yolculara verilen hizmetlerin kalitesi artırılmıştı. Borispol havalimanı B Terminali’nin yolcu kapasitesinin saatte 2 bin 400 kişi olduğu bildirildi.

Öte yandan Türk şirketleri; Doğuş, Alarko ve YDA ortaklığı tarafından yapılan Borispol’in D Terminali ise aynı anda 14 bin kişiye hizmet verilebilecek.
TERMİNAL YENİLEMESİ TAMAMLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000