24 Aralık 2017, Pazar 17:24:08

Tekirdağlı şirket uçak jantı üretmek istiyor

Tekirdağ'da kurulu jant firması Technocast, uçak jantı üretebilmek için proje hazırladı. Şirket, üretime başlayabilmek için devlet desteği bekliyor.
  • Artık halkımızın şu teşvik fırsatçılığından kurtulması lazım, bir ticarete atılıyorsun, risk i alıyorsan girersin almazsan girmezsin kardesim, Ben şu işi yapıcam, bana makina alın, ürettiğim malı garanti alın ????? Bu zihniyetle ülke gelişmez.
  • Ziya...Ziya...teşvik indiragandisi olmasın?
  • Aracımda Carre jant kullanıyorum. Geçen gün kasise sert girdim, jant yamuldu. 120 tonluk uçağın teker koyduğunu düşündüm de...
  • tamam sana 10 milyar usd destek git yap:)

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde kurulu Kare Metal bünyesindeki Technocast, uçaklar için jant üretmekle ilgileniyor.

Almanya, İngiltere ve Fransa olmak üzere 20 ülkeye jant ihracatı gerçekleştiren firma, otomobil firmaları yerine modifiye ile uğraşan bayilere sipariş üzerine sadece o otomobilde kullanılmak üzere kişiye özel farklı renk ve modellerde jant üretimi yapıyor.

Kare Metal Yönetim Kurulu Başkanı Necat Öney, üretimlerini bir adım öteye taşıyarak uçaklar için jant üretmek istediklerini söyledi.

"Biz, uçak yapmaya helikopter yapmaya soyunduysak bunları da yapmak zorundayız" diyen Öney, bu konuda Türk Hava Yolları'ndan (THY) destek istediklerini ifade etti.

Konuya ilişkin Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi ile de temasa geçtiklerini aktaran Öney, konuya ilişkin bir taslak proje hazırladıklarını ve Tekirdağ Valiliği'ne sunduklarını belirtti.

Öney konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Türk Hava Yolları bu konuda destek verebileceğini söyledi. Bu konuda projenin bir adım öteye gidebilmesi için özel teşviklerin çıkmasını bekliyoruz çünkü otomobil jantı ürettiğimiz tesiste üretmemiz mümkün değil. Makinelerin alınması devlet desteği gerektiriyor. Olay sadece uçak jantlarıyla ilgili değil, o jantları yapabildiğimiz taktirde savunma sanayinin ihtiyacı olan jantları da bu tesiste üretebileceğiz. Aslında boyutları ne olursa olsun hangi uçak tipinde kullanılacak olursa olsun, yapılacak bu yatırım, her türlü jantın üretilmesine imkan verecek"

Tekirdağlı şirket uçak jantı üretmek istiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Teşvik teşvik teşvik ~ 8 ay önce
Artık halkımızın şu teşvik fırsatçılığından kurtulması lazım, bir ticarete atılıyorsun, risk i alıyorsan girersin almazsan girmezsin kardesim, Ben şu işi yapıcam, bana makina alın, ürettiğim malı garanti alın ????? Bu zihniyetle ülke gelişmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cant yapacakmış ~ 8 ay önce
Ziya...Ziya...teşvik indiragandisi olmasın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator ~ 8 ay önce
Aracımda Carre jant kullanıyorum. Geçen gün kasise sert girdim, jant yamuldu. 120 tonluk uçağın teker koyduğunu düşündüm de...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TMM ~ 8 ay önce
tamam sana 10 milyar usd destek git yap:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000