25 Mart 2017, Cumartesi 09:03:04

TEİ JSF projesinde imzayı attı

‘Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) Projesi Motor Nihai Montaj Hattı Kurulumu, Aktivasyonu ve 1’inci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı T-11 Bremzesi Modifikasyon Safhası Projesi’ imza töreni, Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir ve TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut F. Akşit’in katılımı ile Savunma Sanayii Müsteşarlığı SSİK toplantı salonunda gerçekleşti.
  • Ya bırakın hocam Allah aşkına bu kadar gerizekalı keriz yerine konmaz millet. Her seçim aynı terane. Ya yerli araba üretirler ya yerli uçak üretirler ya Marsa çıkarlar. Gitsin kerizleri kandırsınlar.
  • Hayirli olsun gercekten. SSM'i hazirladigi ve damlaya damlaya gol olur ata sozuyle yuruttugu haritayi tebrik ediyorum. Ortaya urunler cikmaya basladi gercekten, insan gururlaniyor. Tabii guc grubu hala eksik, ancak insanlarin uzerinde calistigini gormek mutluluk verici. 5 yil icerisinde bu agacin da meyvalari toplanir. Kiskananlar da kinayi yakar artik.
  • Mühendislerin yetişmesi için önemli projeler. Ülkemiz de bu alanda teknik eleman açığı ciddi boyutlarda SSM dahi eksik personel ile çalışıyor. Savunma Sanayi için gençlerin özendirilmesi, özellikle Y kuşağı için işverenin de sosyal imkanlarını geliştirmesi önemli bu projelerin arkası gelecek motor ve güç grubu üzerine çalışmalar devam ediyor. Ülkemiz için hayırlı olsun.
  • bir başka yarıda kalacacak çöp proje fazla lafa gerek yok

Motor Nihai Montaj/Test Hattı ve Avrupa Bölgesi Depo Seviyesi Bakım (DSB) Merkezi Kurulumu çalışmaları kapsamında tamamlanan planlama ve yönetim safhasını takiben imzalanan bu sözleşme ile, Tusas Motor Sanayii A.Ş. (TEI), 1'inci HİBM T-11 Test Bremzesi Modifikasyonu ve Motor Nihai Montaj/Test (FACO) Hattının Kurulumunu üç yıllık bir proje takvimi içerisinde Eskişehir 1'inci HİBM Komutanlığında gerçekleştirecek.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) Uçak Daire Başkanlığı önderliğinde yürütülecek olan proje kapsamında gerçekleştirilecek kabiliyet kazanımı, sadece Türkiye envanterine girecek motorların montaj ve test işleri için olmayıp, aynı zamanda bölgesel motor bakım, onarım ve revizyon test iş kapsamları için 1'inci HİBM Komutanlığında bir tesis ve altyapının kurulumuna da hizmet edecek.

Tüm zamanların en büyük savunma sistemleri tedarik projesi olarak nitelendirilen JSF projesi kapsamında, Tusas Motor Sanayii A.Ş. (TEI) ana yükleniciliği ve birden fazla yerli alt yüklenicinin görev almasıyla gerçekleştirilecek bu proje ile, 1'inci HİBM Komutanlığı, Avrupa bölgesindeki tüm kullanıcılara ait JSF uçaklarının motorlarına ağır bakım, onarım hizmeti vermek üzere kurulacak ilk merkez olacak.

TEİ JSF projesinde imzayı attı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

K ~ 1 yıl önce
Ya bırakın hocam Allah aşkına bu kadar gerizekalı keriz yerine konmaz millet. Her seçim aynı terane. Ya yerli araba üretirler ya yerli uçak üretirler ya Marsa çıkarlar. Gitsin kerizleri kandırsınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler ~ 1 yıl önce
Hayirli olsun gercekten. SSM'i hazirladigi ve damlaya damlaya gol olur ata sozuyle yuruttugu haritayi tebrik ediyorum. Ortaya urunler cikmaya basladi gercekten, insan gururlaniyor. Tabii guc grubu hala eksik, ancak insanlarin uzerinde calistigini gormek mutluluk verici. 5 yil icerisinde bu agacin da meyvalari toplanir. Kiskananlar da kinayi yakar artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kemal ~ 1 yıl önce
Mühendislerin yetişmesi için önemli projeler. Ülkemiz de bu alanda teknik eleman açığı ciddi boyutlarda SSM dahi eksik personel ile çalışıyor. Savunma Sanayi için gençlerin özendirilmesi, özellikle Y kuşağı için işverenin de sosyal imkanlarını geliştirmesi önemli bu projelerin arkası gelecek motor ve güç grubu üzerine çalışmalar devam ediyor. Ülkemiz için hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kandırıldık ~ 1 yıl önce
bir başka yarıda kalacacak çöp proje fazla lafa gerek yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 1 yıl önce
Sen de öyle

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000