23 Temmuz 2015, Perşembe 09:48:31

Teğmen Mehmet Ali Çelebi pilot olacak

Ergenekon davasında 16.5 yıl hapis cezası alan ancak daha sonra delillerin sahteliği nedeniyle serbest bırakılan Teğmen Mehmet Ali Çelebi, helikopter pilotu olmak için eğitimlere başladı.
  • Pilot olsa da iş bulamayacağı ortada. Daha önce örneklerini gördük, ergenekondan sahte delille hüküm giydirilmiş dava edilmiş olması sebebiyle hem uçak hem helikopter lisanslı ATPL'li tecrübeli pilotlar havayollarında iş bulamadılar. İşveren hükümetten korkuyor ergenekonu duyunca hemen çekiliyor. Sabıkalı adamı zaten almıyorlar. Allah işini rast getirsin, sabır versin Mehmet Ali kardeşimize.
  • Nereden başlayacağımı bilemiyorum.. TŞK nin Teğmen Rütbesindeki bir Subayına Sahip çıkmaması, Adaletsizlik ve Karatılan bir Hayat.. Bu Vebal kimin ve kim tazmin edecek.. Yürekli, Yurtsever Teğmen Yolun her daim açık olsun.. Sana bu Zulmü yaşatanlar belalarını bulsun diyorum
  • Yolun acik,sansin bol olsun.... Seni en sevdigin meslekten , kumpas kurarak uzaklastiranlar utansin....
  • Delikanli cocuk,parayi uniformaya tercih eden karaci helici degil en azindan...

Ergenekon davasında 16.5 yıl hapis cezası alan ancak daha sonra delillerin sahteliği nedeniyle serbest bırakılan Teğmen Mehmet Ali Çelebi, helikopter pilotu olmak için eğitimlere başladı.

Ergenekon davasında 4.5 yıl hapis yattıktan sonra delillerin sahteliği ortaya çıkınca serbest bırakılan Teğmen Mehmet Ali Çelebi, sivil havacılık sektörüne ilk adımını attı.

Tahliye olduktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olarak ayrılan ve CHP’den milletvekili adayı da yapılmayan Çelebi,  ordudaki mesleğine sivilde devam etme kararı aldı.

Türk Hava Kurumu’nun Antalya’daki eğitim merkezine kayıt yaptıran Çelebi, helikopter pilotu olmak için yer dersi eğitimlerine başladı. Yaklaşık bir ay süren yer dersi eğitiminden sonra uçuş eğitimlerini de alacak olan Teğmen Çelebi, uçuş hayatına özel helikopterlerde devam edecek. Çelebi, istediği taktirde ek eğitimler alarak havayolu şirketlerinde de pilot olarak görev yapabilecek. 

ÖNCE HELİKOPTER SONRA UÇAK

Airporthaber'e konuşan Mehmet Ali Çelebi, THK'daki yer dersi eğitiminin ardından SHGM'nin sınavlarına katılacağını ve sonrasında Sancak Air'de 3 buçuk saat uçuş eğitimi alarak helikopterlik pilotluğuna başlayacağını söyledi. TSK'da 520 saat helikopter uçuşu olduğunu söyleyen Çelebi, helikopter pilotluğundan sonra ise havayolu pilotu olmak istediğini kaydetti.

2003’te İzmir Maltepe Askeri Lisesi’ni birincilikle, 2007’de Kara Harp Okulu’nu ise dördüncülükle bitiren Mehmet Ali Çelebi, Ergenekon soruşturması kapsamında 18 Eylül 2008’de gözaltına alınmış, 2 Mart 2014’te tahliye edilmişti.

©AirportHaber

Teğmen Mehmet Ali Çelebi pilot olacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

sabıka ~ 3 yıl önce
Pilot olsa da iş bulamayacağı ortada. Daha önce örneklerini gördük, ergenekondan sahte delille hüküm giydirilmiş dava edilmiş olması sebebiyle hem uçak hem helikopter lisanslı ATPL'li tecrübeli pilotlar havayollarında iş bulamadılar. İşveren hükümetten korkuyor ergenekonu duyunca hemen çekiliyor. Sabıkalı adamı zaten almıyorlar. Allah işini rast getirsin, sabır versin Mehmet Ali kardeşimize.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sadettin Keskin ~ 3 yıl önce
Nereden başlayacağımı bilemiyorum.. TŞK nin Teğmen Rütbesindeki bir Subayına Sahip çıkmaması, Adaletsizlik ve Karatılan bir Hayat.. Bu Vebal kimin ve kim tazmin edecek.. Yürekli, Yurtsever Teğmen Yolun her daim açık olsun.. Sana bu Zulmü yaşatanlar belalarını bulsun diyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Murat Vehbi ~ 3 yıl önce
Yolun acik,sansin bol olsun.... Seni en sevdigin meslekten , kumpas kurarak uzaklastiranlar utansin....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Delikanli cocuk,parayi uniformaya tercih eden karaci helici degil en azindan...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000