10 Temmuz 2015, Cuma 11:17:26

Technam'ı filosuna dahil etti

Adana’da kurulan Davut Havacılık, 2015 model Technam P2006T model çift motorlu uçağı eğitim filosuna dahil etti.
  • Saper beye başarılarının devamını diliyorum kaliteli dürüst ve sağlam kişiliğiyle bu sektörün lideri olacağına inanıyorum..
  • Utanin utanin taninmayan ekip diorsunuz ve SERTDEMIREL ismini yaziyorsunuz. Sertdemirel binlerce saat ucus tecrubesiyle bugun sivil sektorde gorev yapan yuzlerce pilotu yetistirdi.
  • Sevim Hanim Turk Sivil Havaciligi'nin yetistirmis oldugu cok degerli bir Yoneticisi ve Bilir kisisidir. Burada karalayarak bu haberi kişiselleştirenler asla havaciliga bir faydasi dokunmamis oturdugu yerden elestiren, armut gibi durdugu yerde olgunlasmaya calisan acizlerdir. Burada bu cok degerli bayani elestireceginize keske kendi isimlerinizle haber olaydiniz...
  • HAYIRLI UGURLU OLSUN. CEKEMEYEN ISSIZ PILOTLARA VE TAPECI PATRONLARA ALDIRMAYIN. YOLUNUZ ACIK OLSUN. MEYVE VEREN AGAC TASLANIR.

Pilot eğitimi veren uçuş okulları arasında yerini almak isteyen Davut Havacılık, bir taraftan eğitim yetkisi için çabalarını sürdürürken diğer yandan da filosuna uçak katmaya devam ediyor.

Halen filosunda bir adet Cessna 172 tipi uçak bulunan Davut Havacılık, ilk çift motorlu uçağını da filosuna kattı. Technam P2006T model çift motorlu glass kokpit uçak, Adana Şakirpaşa Havalimanı’na indi. Henüz 50 saat uçuşu bulunan 2015 model uçak, eğitimlerin başlamasıyla birlikte çift motorlu uçuş eğitimlerinde kullanılmaya başlanacak.

Davut Havacılık, Eylül ayında ise bir adet Technam tek motor uçağı daha filosuna katarak uçak sayısını 3’e çıkaracak.

Amatör pilot lisansı sahibi işadamı Sarper Davut’a ait Davut Havacılık, bir süre önceTürkiye’de ilk kez 15 knot’a kadar rüzgar simülasyonunu sağlayan yan rüzgar simülatörü ile full motion Cessna 172 simülatörü satın almıştı.

©AirportHaber

Technam'ı filosuna dahil etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

DGN ~ 3 yıl önce
Saper beye başarılarının devamını diliyorum kaliteli dürüst ve sağlam kişiliğiyle bu sektörün lideri olacağına inanıyorum..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Utanin utanin taninmayan ekip diorsunuz ve SERTDEMIREL ismini yaziyorsunuz. Sertdemirel binlerce saat ucus tecrubesiyle bugun sivil sektorde gorev yapan yuzlerce pilotu yetistirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Sevim Hanim Turk Sivil Havaciligi'nin yetistirmis oldugu cok degerli bir Yoneticisi ve Bilir kisisidir. Burada karalayarak bu haberi kişiselleştirenler asla havaciliga bir faydasi dokunmamis oturdugu yerden elestiren, armut gibi durdugu yerde olgunlasmaya calisan acizlerdir. Burada bu cok degerli bayani elestireceginize keske kendi isimlerinizle haber olaydiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
HAYIRLI UGURLU OLSUN. CEKEMEYEN ISSIZ PILOTLARA VE TAPECI PATRONLARA ALDIRMAYIN. YOLUNUZ ACIK OLSUN. MEYVE VEREN AGAC TASLANIR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000