27 Mayıs 2009, Çarşamba 08:05:47

TC-DAP'ın gerçek fiyatı ne kadar?

Başbakanlık uçak envanterine dahil edilen Gulfstream G550 tipi VIP uçak ile ilgili tartışmalar sona ermiyor. Şimdi de gündemde uçağın gerçek maliyet fiyatı var...
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • İyi o zaman, galerici Baykal amca aynı özelliklerdeki uçağı bana 45 milyon papele satsın, tabi sıkıysa. Kendisine bedavadan 2 milyon papel kazanma imkanı... :)
  • Size ne kardeşim başkabakan ister jete biner ister helikoptere ister mekiğe..Adam almışta sanki kendisine mi almış Başbakanlık envanterinde bir uçak.Yarın bir gün tayyip gider Hıdır gelir hıdır biner.Abartmayın ya.0-3 yaş grubu siyaseti yapmayın.Kimse obama ya busha diyebiliyor mudy airforce 1 neyine yetmiyor airforce2 aldın diye.
  • Daha ne ucaklar var, Airbus'in ve Boeing'in Business Jetleri var. Yakismaz mi T.C.'ye ? Biz ise turbofan'e devam...

Başbakan Tayyip Erdoğan'a yönelik eleştirilerini her fırsatta dile getiren CHP lideri Baykal, son olarak Başbakanlık bünyesine satın alınan uçaklarla ilgili de muhalefet yaptı. Ancak Baykal'ın muhalefet yaparken doğru bilgiler üzerinden konuşmadığı ortaya çıktı.

DAP uçağı ile ilgili olarak '61 milyon dolara alındı' iddiasını ortaya atan Baykal'ın iddiasının doğru olmadığı belirlendi. Nisan ayının ilk günlerinde Türkiye'ye teslim edilen Gulfstream G550 tipi uçağın maliyetinin 43 milyon dolar olduğu belirtildi.

TC-DAP'ın gerçek fiyatı ne kadar?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
İyi o zaman, galerici Baykal amca aynı özelliklerdeki uçağı bana 45 milyon papele satsın, tabi sıkıysa. Kendisine bedavadan 2 milyon papel kazanma imkanı... :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Size ne kardeşim başkabakan ister jete biner ister helikoptere ister mekiğe..Adam almışta sanki kendisine mi almış Başbakanlık envanterinde bir uçak.Yarın bir gün tayyip gider Hıdır gelir hıdır biner.Abartmayın ya.0-3 yaş grubu siyaseti yapmayın.Kimse obama ya busha diyebiliyor mudy airforce 1 neyine yetmiyor airforce2 aldın diye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Daha ne ucaklar var, Airbus'in ve Boeing'in Business Jetleri var. Yakismaz mi T.C.'ye ? Biz ise turbofan'e devam...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000