27 Nisan 2018, Cuma 08:51:16

TAV'ın hizmet verdiği havalimanı sayısı 82'ye ulaştı

TAV, Umman'ın başkenti Maskat'ta yeni açılan 20 milyon yolcu kapasiteli yeni terminal binasının yiyecek-içecek hizmetleri ile özel yolcu salonu işletmeciliğinin aldı.
  • Bta ataturkteki gibi olacaksa millet yandı, aç kalacaklar
  • TAV bu! sektörde hakkıyla iş yapan nadir firmalardan. elini attığı her işi hakkıyla bitirdi. bunu da alnının akıyla yönetecektir. En tepedeki insanları dahi o kadar beyefendi ve kaliteli ki, bu durum bütün kuruma piramit misali yukarıdan aşağıya yansıyor. Yolun açık olsun TAV, bir gün o çatının altında olmak ümidi ile...
  • Nisanın ilk haftası alıyorduk antalyayı... Ne oldu?
  • Kim tutar sizi.....

TAV, Umman'ın başkenti Maskat'ta yeni açılan 20 milyon yolcu kapasiteli yeni terminal binasının yiyecek-içecek hizmetleri ile özel yolcu salonu işletmeciliğinin aldı.

BTA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, TAV, Maskat Havalimanı'yla birlikte 22 ülkede 82 havalimanına ulaştı.

BTA ve TAV İşletme Hizmetleri, yeni havalimanında 10 yıllığına hizmet sunmak üzere açılan ihalelerde uluslararası rakiplerini geride bırakarak Umman Havalimanı İşletmeciliği Şirketi'nin (OAMC) tercihi oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BTA İcra Kurulu Başkanı Sadettin Cesur, "Maskat Havalimanı'nda 4 bin 715 metrekarelik alanda toplam 20 noktada misafirlerimize yiyecek-içecek hizmeti vereceğiz. Umman yurt dışında hizmet verdiğimiz sekizinci ülke, Maskat ise portföyümüzdeki 17'nci havalimanı oldu." ifadelerini kullandı.

TAV İşletme Hizmetleri ve BTA'nın Körfez bölgesinde pek çok ülkede öne çıkan etkin kurumlar olduğunu aktaran Cesur, bölgenin bu hizmetler açısından büyük potansiyel taşıdığını vurguladı.

Cesur, "Yolcu trafiği açısından Atatürk Havalimanı'ndan sonra ikinci sırada olan bu bölgede her yıl çift haneli büyüyoruz. Buradaki ihaleyi İngiliz, İtalyan ve Fransız olan dünyanın global şirketlerini geride bırakarak aldık." bilgisini verdi.

Cakes&Bakes ve Tickerdaze gibi markaların yanı sıra iş ortakları ve yeni geliştirdikleri konseptlerle yeni havalimanında yer aldıklarını belirten Cesur, "BTA olarak önümüzdeki dönemde Turquality desteğinin getireceği ivme ile beş yılda 50 yeni Cakes&Bakes noktasına imza atmayı ve yurt dışında da havalimanlarının yanı sıra şehir merkezlerinde de markalarımızla yer almayı hedefliyoruz." yorumunu yaptı.

Cesur, Michelin yıldızlı bir Fransız şef ile danışmanlık anlaşması imzaladıklarını dile getirerek, Londra, New York ve Paris gibi kentlerin ünlü caddelerinde olacaklarını açıkladı.

TAV'ın hizmet verdiği havalimanı sayısı 82'ye ulaştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Bta ~ 9 ay önce
Bta ataturkteki gibi olacaksa millet yandı, aç kalacaklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
m.güven ~ 9 ay önce
TAV bu! sektörde hakkıyla iş yapan nadir firmalardan. elini attığı her işi hakkıyla bitirdi. bunu da alnının akıyla yönetecektir. En tepedeki insanları dahi o kadar beyefendi ve kaliteli ki, bu durum bütün kuruma piramit misali yukarıdan aşağıya yansıyor. Yolun açık olsun TAV, bir gün o çatının altında olmak ümidi ile...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bla bla ~ 9 ay önce
bla bla bla
Antalya ~ 9 ay önce
Nisanın ilk haftası alıyorduk antalyayı... Ne oldu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yuru be TAV ~ 9 ay önce
Kim tutar sizi.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000