27 Haziran 2016, Pazartesi 09:06:42

TAV'dan Tiflis'e dev yatırım

"TAV Georgia" şirketi, Tiflis Uluslararası Havalimanını genişletmek amacıyla inşa edilecek 12 bin metrekarelik yeni geliş terminali için temel atma töreni düzenleyecek.
  • Bravo Tav ve darısı Batum'a
  • Tiflis in de klimalari calismayan, wc leri kokan TAV limanlarindan birimidir

Gürcistan'da Tiflis ve Batum Uluslararası Havalimanlarını işleten TAV Havalimanları Holding'in temsilcisi "TAV Georgia" şirketi, Tiflis Uluslararası Havalimanını genişletmek amacıyla inşa edilecek 12 bin metrekarelik yeni geliş terminali için temel atma töreni düzenleyecek.

TAV Georgia'dan alınan bilgiye göre, yarın düzenlenecek yeni terminalin temel atma törenine, Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili, TAV Holding İcra Kurulu Başkanı Mustafa Sani Şener, Gürcistan Başbakan Yardımcısı Dimitri Kumişvili, yabancı büyükelçiler ve davetliler katılacak.

Gürcistan'da 2005 yıldan bu yana Tiflis ve Batum Uluslararası Havalimanları yolcu terminallerini inşa etmek için 100 milyon dolar yatırım yapan TAV Georgia sözleşmeye göre 2027'ye kadar söz konusu havalimanlarının işletme hakkına elinde bulunduruyor. Temeli atılıcak yeni uluslararası geliş terminalinin 2017 yılda hizmete açılması bekleniyor.

Tiflis Uluslararası Havalimanı geliştirme projesi 5 yeni uçak durağı, yeni yolcu biniş köprüsü ve mevcut olan pistlerin rehabilitasyonunu içeriyor.

TAV Georgia yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Tiflis Havalimanında yolcu sayısı sürekli artıyor. 2017'den itibaren Tiflis Uluslararası Havalimanı'nın yıllık 3 milyon 500 bin yolcu taşıma kapasitesine ulaşacağı belirtildi. Havalimanını geçen yıl 1 milyon 800 binden fazla yolcunun kullandığı öğrenildi.

TAV'dan Tiflis'e dev yatırım

Facebook Yorum

Yorumlar

Trkcan ~ 2 yıl önce
Bravo Tav ve darısı Batum'a

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tiflis ~ 2 yıl önce
Tiflis in de klimalari calismayan, wc leri kokan TAV limanlarindan birimidir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Değildir. ~ 2 yıl önce
Değildir, çünkü hepsini ben yapmıştım..

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000