11 Kasım 2017, Cumartesi 11:06:11

Tatlıbal'dan muhaliflere sert sözler

Hava-İş Sendikası 28. Olağan Genel Kurulu'nda Divan Kurulu Başkanlığı seçiminin ardından Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal genel kurul salonunda hazır bulunan delegelere seslendi.
  • Ibrahim Zübük Zade :)))
  • He he anlat heyecanlı oluyor
  • Sendika aidatinin 2 katina cikmasini kabul ettiniz mi bunu aciklayin yoksa toplu sendikadan cikmalar kapinizda haberiniz olsun.
  • Neden öyle olasınız canım. Siz sadece hakkını korumanız gereken kişilerin kazanımlarını geri götüren ne yaptığını bilen kişilersiniz.

Hava-İş Sendikası 28. Olağan Genel Kurulu'nda Divan Kurulu Başkanlığı seçiminin ardından Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Kemal Tatlıbal genel kurul salonunda hazır bulunan delegelere seslendi.

Ali Kemal Tatlıbal, "Açılış konuşmaları çok uzun tutulmaz. Ben o nedenle icraatlarımızdan çok fazla bahsetmeyeceğim. Kıymetli hazirun, bizler Hava-İş Sendikası'nın birer parçasıyız. Bu kapıdan dışarı çıktığımız zaman, toplu iş sözleşmesi kapsamında, gerek maaşıyla, gerek haklarıyla, gerek iş barışıyla, gerekse de huzuruyla aynı masa arkasında bulunan, bir olması gereken tarafız. Birlikte yürümesi gereken tarafız. Bu sebeple şuana kadar hepimiz yaşananları gördük. Çeşitli basın kuruluşları aracılığıyla iftiralar atıldı. Karalama politikaları yürütüldü. Bunlara çıkıp asla cevap vermedim" dedi.

"Suskunluğum asla kabullenmemden değildir" diyen Tatlıbal, "Ben cevabı yüce Türk adaleti önünde, hakimler karşısında vermekten yanayım. Davalarımızı yürütüyoruz. Hatta düne kadar yazmaya, karalamaya devam ettiler. Tüm bunlarla ilgili gerekenler yapılacak. Ancak bunlar hep dış kapının dış mandallarıdır" şeklinde konuştu."ALNIMIZA ŞEREFSİZ DAMGASINI VURDURMAYIZ"

Konuşmasının son kısmında kendisi hakkında söylenenlere sert sözlerle yanıt veren Tatlıbal, "Asıl anlatmak istediğim nokta şudur. Ali Kemal Tatlıbal öyle ya da böyle sevildi veya sevilmedi. Ancak hiç birimiz kör değiliz. Uçuş işletme hariç tüm birimlerde tek liste olarak ipi göğüsledik. Zaten yeterli güce sahibiz. Geçerdim koltuğuma sırtımı dönerdim. 4 yıl daha sessiz sedasız görevimi yürütürdüm. Ama şunu belirtmek istiyorum. Biz yine söylüyorum. Uçuş ekiplerine asla sırtını dönüp, 13 bin 450 üyeyi dışlayıp da alnımıza şerefsiz damgasını vurdurmayız. Bir konuya daha değinmek istiyorum. Burada hakkımda atıp tutan, 'hak yedi' diyen müfretilerle hem burada hem orada hem de Allah huzurunda hesaplaşacağım. Hiç bir üyenin hakkını ne yedim, ne yerim ne de yediririm" dedi.

©AirportHaber.com Tatlıbal'dan muhaliflere sert sözler

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

TC ~ 8 ay önce
Ibrahim Zübük Zade :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Doğrucu ~ 8 ay önce
He he anlat heyecanlı oluyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tatlibala ~ 8 ay önce
Sendika aidatinin 2 katina cikmasini kabul ettiniz mi bunu aciklayin yoksa toplu sendikadan cikmalar kapinizda haberiniz olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sytem ~ 8 ay önce
Neden öyle olasınız canım. Siz sadece hakkını korumanız gereken kişilerin kazanımlarını geri götüren ne yaptığını bilen kişilersiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000